Wasze opinie i komentarze


Grupa Puchatek - 6 czerwca 2018 


Zwiedzanie Paryża z naszymi przewodnikami było prawdziwą przyjemnością. Pani Ewa, jest osobą profesjonalną i zabawną jednocześnie. przeurocza. Pan Michał opowiada w taki sposób, że chce się słuchać przez cały czas.Z każdym dniem pobytu byliśmy coraz bardziej zachwyceni. Interesujące miejsca pokazane w bardzo fajny sposób, rekomendacje sprawdziły się w 100%. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy i polecamy Panią Ewę i Pana Michała oraz cudowne miejsce Paryż.
Agnieszka, Iwona,Ilona, Małgosia, Eliza, Zuzia, Martyna, Milena, Sławek, Krzysztof, Radek, Romek

Pozdrawiamy,
Grupa Puchatek | m.antczak@mitmar.pl


PiotreN - 16 maja 2018


Do Paryża przyjechaliśmy 24 kwietnia. Kolejne 3 dni spędziliśmy z Ewą i Michałem. Jesteśmy 4-osobową rodziną. Jedno z dzieci porusza się na wózku inwalidzkim. Nasi przewodnicy wykazali się dużą empatią i cierpliwością. Przygotowali się pod każdym względem biorąc pod uwagę nasze ograniczenia w poruszaniu się. Ewa i Michał sprawdzili się nie tylko jako przewodnicy po Paryżu ale również jako przewodnicy osoby niepełnosprawnej. Wiedzieli którędy dojść do wind, gdzie mamy przywileje a gdzie brak dostępu, gdzie rozdzielić naszą grupę i gdzie ją później połączyć. Przede wszystkim jednak, fantastycznie opowiadali o zabytkach i historii Paryża i Francji opisując też aspekty polityczne i społeczne a nawet ówczesne plotki.
Nasze plany zrealizowaliśmy w 100%. Dziękujemy Michałowi za dojazd do Wersalu i z powrotem zorganizowany jego staraniem i kosztem.
Pozdrawiamy Was serdecznie,
Piotr Niewiarowski z rodziną.

Grażyna Kemska - 11 maja 2018
Dziękujemy Pani Ewie za oprowadzenie po Paryżu. Dzięki Pani stał się on magiczny, uroczy i zaczarowany:)
Pozdrawiamy Iławianki

Rafał i Marzena Gębiccy - 10 maja 2018

Byłem z żoną w Paryżu w tegoroczny długi weekend majowy. Coś po prostu wspaniałego!!! Pan Michał i Pani Ewa to dwoje wspaniałych ludzi a także pasjonatów swojego zawodu. Być oprowadzanym przez nich podczas pobytu w Paryżu to sama przyjemność. Wszystko było idealnie zaplanowane zarówno od strony logistycznej jak i turystycznej.

Brak kolejek i indywidualne zwiedzanie to jest coś za co warto jest zapłacić i w tym przypadku to jest Value for money. Stoliki zarezerwowane w przepięknych miejscach z wyborną kuchnią. Szczególnie wycieczka indywidualna z Panem Michałem pokazująca jego spojrzenie na Paryż była naprawdę rewelacyjna. Dla równowagi dodam, że zorganizowanie wycieczki w Luwrze przez Panią Ewę to było mistrzostwo świata - indywidualne oglądanie Mona Lisy jest warte każdych pieniędzy.  

Reasumując. Dwoje młodych, inteligentnych i bardzo dobrze merytorycznie przygotowanych ludzi, którzy wykonują swój zawód z pasja jest gwarancja sukcesu i w naszym przypadku to się potwierdziło w 100%.
Z pełną świadomością rekomenduje spędzenie wolnego czasu w Paryżu pod opieką Pani Ewy i Pana Michała. 

Nie często składam szybkie obietnice ale na pewno wrócę w przyszły weekend majowy do Paryża "na dogrywkę" oczywiście tylko pod opieka Pana Michała i Pani Ewy :) Zatem do zobaczenia w przyszłym roku !!!

Jeszcze raz bardzo wam dziękujemy :) 

Pozdrawiam serdecznie, 

Rafał i Marzena Gębiccy


Arleta O. - 10 maja 2018

Paryż w deszczu byłby kompletną klapą, gdyby nie wspaniałe wycieczki pani Ewy Jaworskiej. Ogromna wiedza i przystępny dla dzieci :) język sprawił, że wyjechaliśmy z Paryża bogatsi nie tylko o piękne widoki ale i informacje :) Wszystkim, którzy na własną rękę będą chcieli zmierzyć się z takimi molochami jak Wersal czy Luwr doradzam : nie zastawiajcie się ani chwili, dzięki przewodnikowi wchodzicie bez kolejki i macie maksimum wiedzy w krótkim czasie. W dobie internetu wszyscy mają zakupione wcześniej bilety, dlatego proszę nie liczyć, że wejdziecie szybciej...dla przykładu czas oczekiwania na wejście z biletem (!) do Wersalu : blisko 2 godziny!!! podobnie jest z Luwrem, dlatego warto odżałować parę euro w zamian za komfort ( zwłaszcza z dziećmi ). Panią Ewę pozdrawiam od całej ekipy z Poznania ! Do dziś wspominamy wspaniałą wycieczkę Kulinarny Paryż ! hmmmmmm te sery ! :) 
Pozdrawiam
Arleta O.


Grzegorz - pilot wycieczek - 28 lutego 2018

Dzięki stokrotne za pomoc w organizacji pobytu grupy w Paryżu! Świetna organizacja! Grupa była bardzo zadowolona

Do zobaczenia kolejnym razem!

Grzegorz - pilot wycieczek
 1. Krótko: POLECAMY.
  Długo: W Paryżu byliśmy w zeszłym roku. Zanim do niego dotarliśmy było mnóstwo maili z pytaniami. Pani Ewa cierpliwie na wszystkie odpowiadała (noclegi, parkingi, wynajem samochodów, bagaże, bilety itp). Ułożyła bogaty plan podróży. Pan Michał stanął na wysokości zadania. Potwierdzam zdania przedmówców. Bez kolejek, z uśmiechem, ciekawostkami, dla dzieciaków i dorosłych, pyszne lody, naleśniki, makaroniki i wszystko inne na życzenie. Mój osobisty ukłon (jako kierowcy) w znajomości uliczek i niewidzialnych parkingów. Poruszanie się samochodem po Paryżu nie stało się traumatycznym wspomnieniem :)
  Pozdrawiam i do zobaczenia 
  Adam i Ewa - 17 marca 2018 11:11 
  Już na samym wstępie wielkie dzięki za świetnie spędzona dwa dni podczas oprowadzania z Ewą. Szkoda tylko, że tak krótko ;( Po tych odwiedzinach w Paryżu całkowicie zakochaliśmy się w tym mieście, zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, tych które po prostu trzeba zobaczyć, ale i tych, które nadały temu miastu niezwykły klimat i pomimo tego, że nie są jednymi z najpopularniejszych warto je zobaczyć. Ale takie rzeczy zobaczycie tylko z Ewą. Polecamy serdecznie tego przewodnika. Wszystkim którzy mają jakieś wątpliwości lub jeszcze szukają mówimy, że lepiej znaleźć nie mogli. ;)
  Adam i Ewa
  Monika Lica-Gorzynska - 19 marca 2018 15:23
  Pani Ewo!

  Chcę Pani podziękować za cudowny czas w Paryżu!
  Byliśmy grupą dwóch rodzin z dziećmi w różnym wieku ( 16lat- 9 lat).
  Teraz już wiem że zwiedzanie z Panią "tylko" Luwru i Pere Lachaise to stanowczo za mało!!
  Żałuję, że nie było Pani z nami podczas oglądania dzieł impresjonistów- myślę, że 90 % treści, przekazu umknęło nam, bez Pani byliśmy zapewne "ślepi"...
  Gorąco polecam i namawiam, żeby skorzystać z usług Pani Ewy. Zwiedzanie Luwru to była wspaniała wyprawa w Sztukę i Renesans!
  Jakie anegdotki! Jaka skarbnica wiedzy!
  jeżeli ktoś podczas zwiedzania Luwru chce sobie zrobić jedynie selfie z Moną Lisą to rzeczywiście strata czasu...Pani Ewy.
  Ale jeżeli ktoś pragnie dowiedzieć się rzeczy, których poznanie samemu zajęłoby wiele dni wertowania książek dot. historii, historii sztuki to powinien zwiedzać z Panią Ewą Jaworską!
  Pere Lachaise - to było doświadczenie jedyne w swoim rodzaju- jak podróż wehikułem czasu- ile barwnych opowieści!.... zabawy dla dzieci!
  super!!
  Na pewno jeszcze tu wrócę i na pewno skorzystam z pomocy Pani Ewy
  Pozdrawiam
  Monika Lica-Gorzynska
  Chojnic
  Grażyna, Agnieszka, Tomek i Maks - 9 maja 2018 12:04
  Dziękujemy za mile spędzony czas na pięciu wspólnych wycieczkach/spacerach.
  To była prawdziwa przyjemność i jesteśmy pełni podziwu dla wiedzy Michała, jego elokwencji oraz zapału z jakim opowiada o Paryżu. Wszystkim planującym zwiedzanie bardzo polecamy usługi Ewy i Michała. Nie tylko pozwalają sprawnie, pomijając kolejki, i korzystając z tajnych przejść zwiedzić najważniejsze miejsca Paryża, ale przede wszystkim odbywa się to w przemiłej atmosferze.
  Tydzień spędzony w stolicy Francji upłynął nam bardzo szybko, pozostawiając wspaniałe wspomnienia, które w znacznym stopniu zawdzięczamy naszemu przewodnikowi.
  Na pewno wrócimy do Paryża i na pewno ponownie skorzystamy z usług Ewy i Michała.
  Do zobaczenia
 2. ODZ Paterek - 14 lutego 2018
Bardzo serdecznie dziękuję za 2 dni spędzone na początku lutego br. z Michałem w roli przewodnika po Paryżu. Zwiedzanie z nim okazało się wielką przyjemnością dla całej naszej grupy. Od razu widać, że ta praca jest jego pasją. Michał ma rozległą wiedzę, umiejętność jej przekazania w sposób przystępny i swobodny, co nie zawsze idzie w parze. Przebywanie z nim nie bywa męczące. Jest świetnie zorganizowany, czuwa nad grupą, dobrze doradza i szybko reaguje na zmieniającą się sytuację. Poza tymszybko skraca dystans z ludźmi i jest bardzo pozytywnym gościem.Zresztą współpraca także z Ewą była dla nas wielką przyjemnością.Szczerze polecam!

Wojciech Giebuta- 5 stycznia 2018

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu wycieczki. Wybrane przez Was restauracje, nietypowe zabytki i miejsca godnie odwiedzenia, paryskie zaułki, do których sami byśmy w życiu nie trafili. Wszystko profesjonalnie i z uśmiechem. I w dodatku piękną polszczyzną, co niestety coraz rzadziej się zdarza. Ja osobiście dziękuje za oprowadzanie po muzeum Orsay. Może faktycznie przekonam się do impresjonistów ;)

Beata Jacek Staś Hania - 7 lipca 2017 r.  

Żałuję…Żałuję, że nie spotykaliśmy się przez trzy dni a tylko dwa.
Zwiedzanie Paryża z Panem Michałem było prawdziwą przyjemnością . 

Zaczęliśmy od katedry Notre Dame i tutaj pierwsze miłe zaskoczenie, Pan Michał zwracała się przede wszystkim do naszych dzieci (12,10 lat) i angażował je w opowiadane historie, dlatego dzieci nie nudził się ani przez chwilę. 
Taki przekaz+ dawka humoru sprawiły, że zrobiło się ekscytująco. 
Sprawnie przemieszczaliśmy się między kolejnymi zabytkami i omijaliśmy kolejki, ogromną przed Luwrem, hura, to możliwe tylko z Panem Michałem, który zna „wszystkie” wejścia. 
W międzyczasie szybkie, pyszne śniadanie na ławce. Mąż do tej pory wychwala naleśnik na ostro rekomendowany przez Naszego Przewodnika.  

Polecamy skorzystać z usług Pana Michała , satysfakcja gwarantowana!


Dominika Wisienka :) - 22 czerwca 2017 r.  

Dziękuję za dwie wspaniałe wycieczki po Paryżu. 
Obie były świetne a dzięki wspólnemu zwiedzaniu i Waszych poradach mogliśmy też w pełni korzystać z uroków miasta i jego atrakcji w trakcie samodzielnego zwiedzania! 
Monika pozdrawia - wiecie dlaczego ;)     

Polecam spotkać się z przewodnikami już pierwszego dnia i wypytać o wszystko - są nieocenionym wsparciem na miejscu i świetnie znają Paryż, w którym mieszkają na co dzień. Biuro rzeczywiście organizuje wszystko sprawnie, transfery, hotele - wszystko aktualne oferty, czasem lepsze niż te w sieci  
Dziękuję jeszcze raz i mam nadzieję, że do zobaczenia!  

Wisienka, Monia i Grześ

Magda Spitalniak-Przybylska - 9 maja 2017 r.  

Wybraliśmy się na weekend majowy do Paryża. 
Jeden z kilku dni spędzonych na samodzielnym zwiedzaniu postanowiliśmy przeznaczyć na zwiedzanie z przewodnikiem -panią Ewą. 

Pani Ewa okazała się przesympatyczną osobą, pełną wiedzy o Paryżu i jego historii, a jej opowieści w formie anegdot i ciekawostek zapadły nam w pamięć. Serdecznie polecamy ! Na pewno jeszcze się spotkamy w Paryżu...  

Pozdrawiamy.


Ks. Mirosław Tosza - 27 kwietnia 2017 r.

W ubiegłym roku pielgrzymowaliśmy z 45 osobami ze Stowarzyszenia "Betlejem" w Jaworznie do Lisieux. Podróżowaliśmy autokarem, ale również pieszo i ... małymi traktorkami, które poruszały się z prędkością 14 km/h. W drodze powrotnej (już tylko autokarem :) mieliśmy jeden dzień na zwiedzanie Paryża.  

Cóż można zobaczyć w jeden dzień? 

Niewiele, chyba, że ma się za przewodnika Panią Ewę!  
Byliśmy pod wielkim wrażeniem jej kompetencji, sprawności i zaangażowania. Nie tylko w świetnym stylu oprowadziła nas po najważniejszych miejscach Paryża dostosowując go do charakteru grupy i ram czasowych, ale również poleciła nam świetne miejsce na grupowy posiłek, a przed przyjazdem zadbała wraz z panem Michałem o wszystko co konieczne do wjazdu do Paryża.  

Gorąco polecam Biuro Grand Tour i ich usługi :)Grzegorz 12 stycznia 2017

W styczniu byłem przelotem w Paryżu, miałem dosłownie jeden dzień, który postanowiłem spędzić razem z Panią Ewą - przewodniczką biura Grand Tour. Podejrzewałem, że w jeden dzień niewiele da się zobaczyć a już z pewnością nie da się poznać Paryża więc nie nastawiałem się jakoś szczególnie.
Obsługa biura w expresowym tempie zorganizowała mi nocleg z dobrą komunikacją, do tego transfery, rezerwacja w restauracji (do dziś wspominam ten posiłek z burczeniem w brzuchu) a Pani Ewa w ciągu kilkugodzinnego zwiedzania pozwoliła mi na chwilę zapomnieć o stresie i obowiązkach firmowych i co chyba mnie najbardziej zaskoczyło SKUTECZNIE opowiedzieć mi o Paryżu. Skutecznie to znaczy że wiele z Pani anegdot, ciekawostek i informacji siedzą we mnie do dzisiaj - a myślałem, że będzie inaczej.

Pani Ewo - zwracam honor - miała Pani 100% racji! Byłem zdziwiony ile można się dowiedzieć w trakcie jednego spaceru i tak naprawdę poczuć trochę to miasto. Posmakować go i spojrzeć na nie nie tylko z perspektywy Wieży Eiffla.

Wracając do Francji (a za kilka miesięcy szykuje mi się kolejna podróż) już wiem do kogo się zgłoszę. Polecam Wam też z czystym sumieniem bo możecie spodziewać się nie tylko sprawnej organizacji, nie tylko dopasowania programu do konkretnych potrzeb ale też przemiłego spotkania z świetnymi ludźmi, którzy doskonale znają się na swojej pracy i mają unikalne podejście.

Polecam, a my jesteśmy w kontakcie rzecz jasna ;)Michał Stawidło 23 maja 2016  

Witam Pani Ewo . 

Ogromne dzięki za te dwa dni spedzone razem w Paryzu. Wszyscy jestesmy pod wrazeniem Pani opowiesci i historii dotyczacych tego miasta. 2 dni po 5-6 godzin to troche za malo , wiec na pewno  sie jeszcze  w Paryzu pokazemy i nie bedziemy na pewno szukac innego przewodnika. Przed podroza obawialismy sie jak nasze dzieci (13,8 i 2 ) zniosa to zwiedzanie - nie bylo zadnego problemu.
Dzieci byly tak samo zafascynowane opowiadaniem Pani Ewy jak dorosli( oczywiscie nie liczac najmniejszego).   Zdecydowalem sie na wybranie Panstwa oferty  na podstawie komentarzy, dlatego dziekuje wszystkim, ktorzy sie tutaj wpisali. Michal Stawidlo 

Pozdrawiamy, Marta, Irena,Michal, Wiesiek i dzieci     


Jarosław Musielak 9 maja 2016

Na przełomie kwietnia i maja spędziliśmy wspaniały tydzień w Paryżu. Przez trzy dni towarzyszyli nam Pani Ewa i Pan Michał. Dzięki nim zobaczyliśmy Paryż w pełnej krasie. jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji, zaangażowania, ogromnej wiedzy i profesjonalizmu państwa Jaworskich! A przy tym zauroczeni jesteśmy ich ciepłem, urokiem, doskonałym kontaktem, elastycznością wobec naszych oczekiwań i staraniami aby sprawić, że zwiedzanie Paryża z ich udziałem będzie niezapomniane. Dawno nie widziałem mojego czternastoletniego syna tak zainteresowanego zwiedzaniem (mimo zmęczenia) i słuchaniem opowieści przewodnika. Jeśli ktoś szuka prywatnego przewodnika aby poczuć, posmakować, zobaczyć i "znaleść" się w Paryżu - NIE MA LEPSZEJ OPCJI!!! 

Ewo, Michale - ogromne dzięki, wielki szacun i gorące pozdrowienia - Elżbieta, Jarosław i Maciek Musielakowie  


Kamila, Andrzej, Ola i Maja 5 maja 2016  

Na wstępie chcę podziękować wszystkim osobom, które dodają te komentarze, bo to one przekonały mnie, aby skorzystać z usług przewodników - pana Michała i Ewy.
Czytelniku jeśli trafiłeś na tę stronę jesteś we właściwym miejscu. Jeśli podobnie jak ja rozważałeś czy skorzystać z usług przewodnika, zapewniam Cię, że warto. Jeśli szukasz profesjonalisty to również trafiłeś w dziesiątkę. 

Koszt skorzystania z usług wydawał mi się dość duży w porównaniu z tanimi liniami Ryanair i naszymi polskim pensjami, ale po pierwsze jadąc z dziećmi (10 i 14 lat) obawiałam się nauczenia ich złej wymowy czy nazewnictwa (bo nie znam francuskiego), po drugie dał mi do myślenia komentarz, jednej z osób wpisujących się tu na blogu, że zwiedzanie muzeum O’rsay bez pana Michała to jak patrzenie na dzieła sztuki z zamkniętymi oczami. Wcześniej jeszcze się łudziłam, że skoro przeczytałam dwa przewodniki po Paryżu to coś już wiem a teraz podpisuję się pod tymi słowami obiema rękami. A pana Michała mogę tylko przeprosić, za me „zuchwałe” myśli. 

Tak się złożyło, że trzy majowe dni spędziliśmy z panem Michałem i pani Ewy nie mieliśmy okazji poznać, wobec powyższego bardzo Panu dziękuję w imieniu całej mojej rodziny za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę, jak i sposób jej podania. A to jest już po prostu sztuka! - nie żadne „suchelce" w stylu ur. się w w roku …, zmarł w…, zbudowany w .., przebudowany w…  Obcowanie z panem Michałem to przygoda, po której tęsknicie za jej kontynuacją. 
Jednym słowem POLECAM! 

Pozdrawiamy Kamila, Andrzej, Ola i Maja    Janina i Marek  28 kwietnia 2016   

Pragniemy tą drogą podziękować Państwu za zorganizowanie naszego pobytu w Paryżu począwszy od transferu z> i na> lotnisko  Pani Ewie dziękujemy za sprawne przewodzenie nam w wędrówkach po mieście i udzielenie informacji o sposobach poruszania się, szczególnie metrem.  Zaangażowanie i spokojne oprowadzenie nas w ciekawych miejscach sprawiło nam przyjemność zwiedzania.  
Dzięki dobrej lokalizacji hotelu mieliśmy ,,wszędzie blisko" i mogliśmy sami wypuścić się w miasto. 
Jesteśmy zadowoleni, dziękujemy.   


Aneta, Asia i Ela 18 kwietnia 2016 

Witam Pani Ewo .
Ogromne dzięki za te kilka dni w Paryżu - było fantastycznie - w dużej mierze dzięki Pani .
Serdecznie polecam wszystkim , którzy chcą - ciekawym i wesołym okiem zobaczyć Paryż.

Pozdrawiamy Aneta , Asia i Ela .  A.P.M.P. Filipiak 9 marca 2016 

Witam!
Panie Michale i Pani Ewo,bardzo dziękujemy wraz z synami za przybliżenie nam Paryża i jego historii.Dzięki Państwu w Paryżu można się zakochać.Jesteśmy zachwyceni z jaką pasją podchodzicie do swojej pracy .A jeśli się tak kocha pracę jak Wy ,to można w życiu nie przepracować ani jednego dnia !!!!
Dopiero co wróciliśmy a już myślimy o powrocie.
Dziękujemy i polecamy wszystkim tym,którzy pragną się naprawdę czegoś interesującego dowiedzieć.Pozdrawiamy serdecznie.

A.P.M.P.Filipiak  Rafał Niziołek  21 lutego 2016 

Panie Michale! Szacun! Fantastyczna wycieczka, ogromna wiedza przekazana w nieprawdopodobnie miły sposób. Opera mnie urzekła, ale to chyba głównie zasługa Pańskiej opowieści. Wspaniały człowiek, kocha to co robi. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WRAŻENIA Z INNEGO NIŻ WSZYSCY MYŚLĄ PARYŻA. Pozdrawiam serdecznie! Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie okazja się spotkać.   Ewelina i Grzegorz  4 grudnia 2015  

W Paryżu spędziliśmy 2 dni spacerując w towarzystwie Pana Michała. Ten oprowadzał nas opowiadając historie i anegdoty związane z odwiedzanymi miejscami. Pan Michał profesjonalista z olbrzymią wiedzą i dużym poczuciem humoru. Wspaniała atmosfera spacerów. Dziękujemy i pozdrawiamy. Ewelina i Grzegorz  Joanna i Jacek 10 listopada 2015  

Ewa i Michal młodzi pełni pasji ludzie ,ktorzy w fantastyczny sposob oprowdzili nas po Paryzu .Z zaangazowaniem bardzo ciekawie opowiadali o zabytkach i historii Paryza ,językiem ktory mamy wrazenia jest dostepny dla wszystkich ,dla pasjonatow historii i tych mniej nią zainteresowanych:)

Sluchalo się ich z zaciekawieniem i przyjemnoscią a czas biegł nieubłagalnie szybko o czym przypominaly nam nasze zmeczone nogi:)  Wszystkie atrakcje wieczorne Ewa i Michał zoorganizowali tak jak prosilismy(wejsciowki, bilety o nic nie musielismy sie martwic) , nawet na naszą prosbe odszukali koncert piosenek edith piaf w wykonaniu japonskiej artyski :):):)na ktory ostatecznie nie dotarlismy, poleglismy fizycznie:) 
Wieczor spędziliśmy w cudownej restauracyjce przy lampce wina.  Paryz jest cudowny ,pozostawia niedosyt i marzenie, zeby znalezc sie tam raz jeszcze, zobaczyc to czego sie nie zdązylo zobaczyc ,poczuc ten wspanialy klimat Paryza tętniącego zyciem i dowiedziec sie jeszce więcej .  Mamy nadzieje ,ze moze kiedys uda sie nam powtorzyc wycieczkę a wtedy liczymy na Was ,ze rownie wspaniale i z humorem opowiecie nam i pokażecie to czego nie zdazylismy zobaczyc.  

SERDECZNIE WAS POZDRAWIAMY EWO I MICHALE I BARDZO DZIĘKUJEMY ZA DOSKONALE TOWARZYSTWO I PROFESJONALIZM W TYM CO ROBICIE!!!   
Z zyczeniem DO ZOBACZENIA!    Eliza Wysocka 2 listopada 2015  

Szukam slow którymi można by określić moich przewodników po Paryżu Ewe i Michała Jedno co mi przychodzi do głowy NAJ NAJ NAJ wiedza, pasja, profesjonalizm 
Tak trzymać powodzenia!   Anonimowy 24 października 2015  

Polecam serdecznie. 
Dużo pasji, dużo wiedzy, dużo humoru. Cudownie spędziliśmy czas na spacerach, zwiedzaniu i poznawaniu historii Paryża. Kogoś kto z taką pasją opowiada można słuchać i słuchać...       
Bardzo dziękujemy za pokazanie innych oblicz Paryża.     
Pozdrawiamy Magda i Grzegorz z Wroclawia  23 wrzesnia 2015     

Dzięki Ewie i Michałowi spędziliśmy cudowną 5 rocznicę ślubu w naszym ukochanym Paryżu. Poznaliśmy nowe smaki, zapachy i koloryt miasta, odkrywając przy tym kulinarne tradycje Francji..teraz już wiemy, co to jest pierwszy nos ;) 

To był wspaniały a raczej przepyszny czas, przeplatany jednocześnie ciekawymi anegdotami z historii Paryża, a także tymi z codziennego życia w tym mieście. Ewo, Michale - bardzo Wam dziękujemy za to że podzieliliście się z nami Waszą pasją, to był cudowny czas, który wspominamy z sentymentem. Z przyjemnością wybierzemy się z Wami na kolejną wycieczkę :) 

Życzymy Wam powodzenia i dalszego entuzjazmu w tym co robicie. 
Pozdrawiamy, Magda & Grzegorz     Agata Andrysiewicz 21 wrzesnia 2015          

Serdecznie polecam Panią Ewę! 
Krótkie ale jakże owocne kilka godzin w Paryżu w jej towarzystwie. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś się spotkamy na kolejnej wycieczce. 

Pani Ewo, dziękujemy!!! :)       Anonimowy 2 sierpnia 2015        

Bardzo serdecznie polecam Pana Michała. Oprowadzał naszą grupę po dzielnicy Montmartre i było super. Różne ciekawe historie, anegdoty, a wszystko z pasją. Widać, że kocha pan, to co robi. Szkoda, że następnego dnia nie mógł nas pan już oprowadzać, żaden inny przewodnik paryski Panu nie dorównuje.    Anonimowy 1 sierpnia 2015 

Serdecznie polecamy wszystkim chętnym do zwiedzenia Paryża usługi Pani Ewy i Pana Michała. 
W ciągu 2 wspólnych dni udało nam się zwiedzić ważniejsze atrakcje Paryża. Dowiedzieliśmy się ciekawostek, których nie ma w żadnych przewodnikach. A przy tym było miło, sympatycznie i naprawdę profesjonalnie. 
Z pewnością wrócimy jeszcze do Francji i z pewnością ponownie skorzystamy z usług pp. Jaworskich. 
Pozdrawiamy.       Rodzina z Piotrkowa  27 lipca 2015 

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę po Wersalu i moc przekazanych informacji dotyczących dalszego naszego pobytu, co gdzie i jak zwiedzać, aby maksymalnie wykorzystać czas. Pan Michał to wspaniały przewodnik z ogromną wiedzą, pełen humoru potrafiący zaciekawić również dzieci. 

Z całego serca możemy polecić usługi pana Michała wszystkim, którzy planują zwiedzić w przyszłości Paryż. 
Gorąco pozdrawiamy i liczymy na kolejne spotkanie. Turystki z Białegostoku 6 lipca 2015  

Bardzo dziękujemy Pani Ewie i Panu Michałowi za wspólne zwiedzanie Paryża. 
Zobaczyłyśmy wiele ciekawych miejsc, z którymi wiążą się przeróżne historie, anegdoty i ciekawostki opowiedziane z pasją. Widać, że Pani Ewa i Pan Michał kochają to co robią. Cieszymy się, że skorzystałyśmy z ich usług. 

Pozdrawiamy serdecznie     Rodzina Borowskich z Warszawy 1 lipca 2015  

Pani Ewa przede wszystkim cierpliwa, odpowiadała na tysiące pytań naszych dzieci, które znacznie wybiegały poza zabytki Paryża! 
Dopasowała program pod nasze niestandardowe zapotrzebowania, opowiadała bardzo wiele ciekawostek, o których nawet może i można przeczytać ale nigdy w głowie nie zostają. Żałuję, że zbyt późno się do Państwa zgłosiliśmy i nie mogliśmy skorzystać z wiedzy Pani Ewy również podczas kolejnych dni w Paryżu. 

Serdecznie pozdrawiamy    Krzysztof z Rodziną 29 czerwca 2015  

Pani Ewo bardzo dziękujemy za wspaniała przygodę po Paryżu. Zarówna Ja z żoną jak i nasze dzieci do dziś miło wspominają ten spacer i obiad we wskazanej restauracji. To co udało nam się zobaczyć i usłyszeć od Pani wiele ciekawych historii i wiadomości zadziwia naszych znajomych, którzy byli już w Paryżu wielokrotnie, a nigdy w te miejsca nie dotarli. dziękujemy za bilety do parku Asterixa i za wskazówki co do poruszania się po Paryżu na następne dni naszego pobytu. 
Mamy nadzieję, iż się jeszcze zobaczymy. 
Życzymy wszystkiego dobrego na najbliższy czas i jeszcze raz dziękujemy.    Katarzyna Sztuc 25 czerwca 2015  

Ogromnie dziękujemy za możliwość zobaczenia Paryża Państwa oczami, za zabranie nas do miejsc, w które nikt zapewne by nas nie zabrał. Uczyniło to naszą wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Z całego serca polecamy Panią Ewę i Pana Michała.  

Panie Michale - dziękujemy za Moulin Rouge - niezapomniane przeżycie, zdecydowanie kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :) 
Pozdrawiamy   Kasia, Agnieszka, Igor, Tomek i dzieciaki 24 czerwca 2015  

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe 4 dni w Paryżu. Nasza grupa to cztery osoby dorosłe i troje dzieci. Sprostać więc wymaganiom z pewnością nie jest łatwo, jednak Pani Ewa i Pan Michał świetnie sobie poradzili.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z planu i organizacji wycieczki, które były dostosowane do potrzeb tych większych i mniejszych uczestników. W tak krótkim czasie na pewno nie można zwiedzić wszystkiego, ale to co udało nam się zobaczyć to chyba sama esencja Paryża. Pani Ewa i Pan Michał potrafią zaciekawić naprawdę każdego, gdyż przekazują nie tylko suche fakty, ale także wiele ciekawostek.  

Mamy nadzieję, że nasza wycieczka do Paryża nie była ostatnią w towarzystwie Pani Ewy i Pana Michała. Polecamy Serdecznie! Pozdrowienia od całej naszej siódemki!   Ewa Kozuch 14 maja 2015  

W imieniu własnym i naszej grupy polecam gorąco zwiedzanie Paryża z Panią Ewą. 
Dziękujemy za optymalne zaplanowanie czasu i trasy zwiedzania, za wiele ciekawostek o Paryżu, pokazanie miejsc unikatowych, do których z całą pewnością nie dotarlibyśmy z przewodnikiem książkowym a także za garść cennych i praktycznych wskazówek do samodzielnego poruszania się po Paryżu. 

Pani Ewo jeszcze raz dziękujemy za miłe towarzystwo, bedziemy Panią polecać naszym znajomym.   Aleksandra i Roman 13 maja 2015  

Jeśli ktoś uważa, że sam lub z książkowym przewodnikiem jest w stanie dowiedzieć się o Paryżu tyle, ile przekazała nam pani Ewa - to nie ma złudzeń. Nie jest w stanie. 

Sposób przekazywania informacji zdecydowanie dopasowany do oczekiwań grupy, spokojny, bez zbędnego natłoku informacji. Jeśli do tego dołożyć wysoką kulturę osobistą i ujmujący sposób bycia to cały pobyt zostaje w pamięci jako wyjątkowy - Aleksandra i Roman  Agnieszka i Maciek 20 kwietnia 2015 

Witam, nas oprowadzała Ewa. Było spokojnie i ciekawie, przekazane fakty opowiedziane w taki sposób, że łatwo je można było zapamiętać. Jej pomoc we wskazaniu restauracji dała możliwość spróbowania dobrej kuchni francuskiej. 
Polecamy.    Karolina z LO Bieruń 12 kwietnia 2015  

Panie Michale! 
Cóż mogę rzec, wielkie dzięki za wizytę w Luwrze i innych zakątkach Paryża. Pańskie poczucie humoru oraz niesamowity poziom wiedzy ("sprzedany" w interesujący sposób) niewątpliwie stawia Pana ponad resztą przewodników. 
Co więcej, Pański francuski jest tak boski, że można się rozpłynąć ;) 

Jeszcze raz stokrotne dzięki! 


Ola i Karolina z LO Bieruń 09 kwietnia 2015  

Panie Michale! :) Chciałybyśmy baaaardzo, ale to baaaaaardzo podziękować za czas poświęcony na oprowadzaniu po Luwrze i Dzielnicy Łacińskiej. 
Dzięki Tobie był to jeden z najlepszych dni spędzonych w Paryżu. Wiedziałeś znakomicie jak nas zainteresować i przy okazji nie zanudzić...Masz świetne poczucie humoru i na dodatek potrafisz znaleźć wspólny język z młodzieżą ;) Szkoda, że nie zostałeś z nami do końca wycieczki :( Na pewno byłaby jeszcze lepsza :) Widać, że to co robisz sprawia Ci ogromną radość...tak trzymać! 

Zaraziłeś nas uśmiechem i pozytywną energią, dzięki czemu nabraliśmy jeszcze większej ochoty na zwiedzanie :D Jeszcze raz dziękujemy z całego serduszka i pozdrawiamy Ciebie i Ewę <3 !   Maja i Patryk 8 kwietnia 2015 

Byliśmy z żoną w Paryżu zaledwie 5 dni jednak wiedza i urocze towarzystwo Pani Ewy i Pana Michała pozwoliło nam posmakować ( w przenośni i dosłownie ) to miasto na tyle żeby być nim zauroczonym, a jednocześnie chcieć jeszcze do niego powrócić. 
Niemęcząco zaprezentowane muzea, spokojne restauracje i kafejki, czarujące miejsca oraz doskonałe zorganizowanie czasu i doradzenie co warto, a co nie zobaczyć w tym mieście - wszystko to składa się na obraz profesjonalnie zorganizowanego pobytu w tym do tej pory przez nas niedocenianym mieście. 
Bardzo Państwu dziękujemy.   Babski Poznań 8 kwietnia 2015  

4 koleżanki z Poznania + jedna z Paryża = znakomity weekend na dzień kobiet w babskim gronie! Ewa okazała się znakomita gawędziarką, niespieszną w oferowaniu nam całego wachlarza możliwości Paryża w jeden dzień, co nam niezmiernie odpowiadało. 
"Śniadanie na trawie" na wzgórzu Montmarte, urocze kafejki, mnóstwo anegdot, zakamarków i barwnych historii przyswajanych przy lampce wina sprawiło, że Paryż pokazał nam swoje najpiękniejsze oblicze w promieniach marcowego słońca. 

Dziękujemy Ewo, trzeba tam jeszcze wrócić!     Marzena Krupińska 7 kwietnia 2015  

Panie Michale , na pewno nigdy nie zapomnimy wspaniale spędzonego czasu w Paryżu. Dzięki Pana niezwykle intrygującej osobowości, poznaliśmy to piękne miasto wraz z jego atmosferą zabawnymi anegdotkami. 
Było bardzo miło, za wspólnie spędzony czas dziękujemy ! 
I zapraszamy do Wrocławia.   Ewelina 4 kwietnia 2015  

Michał, chcę podziękować w imieniu swoim i oprowadzanej grupy za wizytę w Luwrze. 
W 2-3 godziny zobaczyliśmy najważniejsze eksponaty muzeum i dowiedzieliśmy się niesamowitych rzeczy (Wenus z Milo O_O, serio? WOW XD ). 
Ma Pan świetne poczucie humoru i potrafić zaciekawić nas, 17-latków - tym większy szacunek! Dodatkowo Katedra Notre-Dame, to już wgl mistrzostwo. 

Pozdrawiam i polecam z czystym sumieniem :D    Uczennica Liceum w Bieruniu 5 kwietnia 2015  

Pan Michał oprowadzał nasza grupę po Paryżu w czasie wycieczki szkolnej. Wspominam to bardzo miło, przewodnik był zabawny i ciekawie opowiadał oraz pomagał dostrzec piękno tego jakże wspaniałego miasta, 

Serdeczne pozdrowienia i życzenia wielu sukcesów!    Marta, Ola, Asia, Kinga i Arek 15 marca 2015  

Michał chcemy podziękować za przemiłe chwile spędzone w Paryżu. Dzięki Tobie był to czas wykorzystany w 120% .
Wycieczka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pomimo, że trwała tylko 3 dni była intensywna,ciekawa i na bieżąco dostosowywana do oczekiwań i życzeń każdego z nas.
Nie wyobrażam sobie zwiedzania Luwru, Muzeum Orsay, Katedry Notre Dame czy opery Garnier bez przewodnika ,to jakby "zwiedzać z zamkniętymi oczami".

Tylko ktoś kto kocha to co robi umie przekazać swoją wiedzę z taką pasją, opowiadać i odpowiadać na masę pytań naszych dzieci tak cierpliwie jak nasz przewodnik -Michał. Z całą pewnością chcemy tu jeszcze wrócić ale dzieci (14 lat,10 lat,8 lat) zgodnie twierdzą, że pod jednym warunkiem :Jak Paryż to tylko z panem Michałem.  

Jeszcze raz wielkie dzięki i serdecznie pozdrawiamy.     Pięcioosobowa Rodzina spod Bydgoszczy 11 marca 2015  

Chcemy bardzo podziękować za wspólne trzy dni w Paryżu. Bardzo się nam podobało. Pan Michał potrafił zaciekawić dorosłych, młodzież i dziewięcioletnie dziecko. Zmuszał do myślenia, uważnie obserwował, co nas najbardziej interesuje i odpowiadał na WSZYSTKIE pytania. 

Było nie tylko profesjonalnie, ale też bardzo wesoło i niezmiernie miło. Zadbał dodatkowo o bardzo dobry transport z hotelu na lotnisko polskim busem. Jesteśmy zadowoleni, że zarobił polski przewoźnik.  
Dziękujemy bardzo, serdecznie pozdrawiamy i polecamy innym!   Julian Kozłowski 10 marca 2015  

Po Paryżu przez dwa dni oprowadzała nas Pani Ewa. Widać, że Paryż jest jej pasją i miło się słuch jej opowieści o tym mieście. Dobrze przygotowany plan zwiedzania dopasowany do grupy. Co do planu zdaliśmy się w zupełności na to co nam zaproponowano i nie żałujemy. Dwa dni zleciały bardzo szybo i pozostały miłe wspomnienia. 
Nasza grupa liczyła 27 osób i wszyscy byli bardzo zadowoleni.  

Dziękujemy Pani Ewo.    Konrad i Agnieszka 15 grudnia 2014  

Szanowna Pani Ewo, Panie Michale.   
Na wstępie serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wspaniałego weekendu, jaki mieliśmy okazję przeżyć w Mikołajki 2014. Szczególne podziękowania dla Pani Ewy, która swoją fachową wiedzą oraz niespotykaną otwartością i miłym usposobieniem umiliła nam czas w stolicy Francji. Naturalnie gorąco polecam Wasze usługi wszystkim, którzy planują zwiedzić Paryż.   

Czytając komentarze poniżej doszedłem do wniosku, że nie będę powielał tych wszystkich wspaniałych opinii na Wasz temat, ponieważ trudno być tu oryginalnym. Napiszę jednak coś co może z pragmatycznego punktu widzenia, pomóc tym niezdecydowanym, którzy może chcieliby skorzystać z Państwa usług, ale zastanawiają się, czy mogą sobie na to pozwolić.   

Otóż, z całą odpowiedzialnością, twierdzę, że jak najbardziej należy skorzystać z usług tak doświadczonych, będących na miejscu przewodników z przyczyn zupełnie obiektywnych. Abstrahując od całej przekazanej wiedzy podczas zwiedzania poszczególnych obiektów, zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu oraz środków na organizację wszystkiego. Z doświadczenia wiem, że zanim człowiek nauczy się poruszać, po tak dużym mieście, jakim jest Paryż, zanim pozna specyfikę lokalizacji obiektów, zwiedzi dużo mniej, niż by chciał, a jednocześnie niejednokrotnie zapłaci frycowe, a to wybierając niewłaściwą opcję w maszynie do biletów na metro, a to wybierając niewłaściwą restaurację na obiad, a to w końcu przepłacając za bilety na poszczególne atrakcje, które potem, jak się okazuje, można by zamienić na ciekawsze, na które nie starczyło czasu. 

Ponadto nie do przecenienia jest fakt, że przy pomocy Pani Ewy, czy Pana Michała, tam gdzie inni ślęczą w kolejkach my wchodzimy z marszu. Znajomi, z którymi podróżowaliśmy samolotem, skarżyli się, że pół niedzieli (jednego z trzech dni przeznaczonych na zwiedzanie) stali w kolejce do Luwru, dużą część soboty natomiast spędzili w kolejce na wieżę Eiffle. Nie chciałem być niegrzeczny i nie powiedziałem na głos, że takie są skutki próby minimalizowania kosztów takiego wyjazdu. Jak już jechać do Paryża to robić to pełna parą, czyt. korzystając z pomocy Państwa Jaworskich!!!

Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy.    
P.S. Panie Michale - rejs bajka. Wszystko wyszło jak należy i z pewnością tych momentów ani ja, ani Agnieszka nie zapomnimy do końca życia.   Ania i Waldek  2 grudnia 2014  

Była to nasza pierwsza podróż do Paryża ale dzięki Wam Pani Ewo i Panie Michale na pewno nie ostatnia, Zastanawiamy się z mężem czy więcej w Was wiedzy, czy pasji, cokolwiek to jest sprawia, że zwiedzanie miasta w Waszym towarzystwie staje się ogromną przyjemnością. Okazuje się, ze mając ze sobą tak profesjonalnych przewodników można nie tylko zobaczyć ciekawe miejsca ale również rozkoszować się jego smakiem i zapachem. 
W tętniącym życiem mieście z Wami czas zwalnia aż chciałoby się powiedzieć "chwilo trwaj". 
Gratulujemy profesjonalizmu, a każdemu kto się zastanawia jak w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej szczerze polecamy Panią Ewę i Pana Michała.


Dziękujemy za wspaniale zorganizowany czas, ciekawe opowieści, a Panu Michałowi dodatkowe podziękowania za piękne fotografie. Dawno nie mieliśmy tak dobrze zrobionych zdjęć.Pozdrawiamy serdecznie
Kasia Bernat z mamą   28 listopada 2014   

W październiku zwiedzałam jesienny Paryż z Panią Ewą i szczerze polecam, zarówno Paryż, jak i przeuroczą Przewodniczę. 
Pani Ewa doskonale wyczuwa co pokazać w mieście, jakie zakamarki i ciekawostki, tak aby oczarować Paryżem i jego historią. Cieszę się, że miałam okazję zwiedzać miasto właśnie z Panią Ewą również z powodu jej indywidualnego podejścia do oczekiwań, tempa zwiedzania i zainteresowań turysty.Pozdrawiamy serdecznie      Mariusz W. z rodziną   28 listopada 2014

Serdecznie polecam Pana Michała i jego żonę Panią Ewę.
Nie miałem zbyt wiele czasu na zwiedzanie Paryża, więc jako klient byłem dość specyficzny, bo istniało jeszcze sporo innych utrudnień. Plan zwiedzania oraz jego realizacja to pełny profesjonalizm, za co wielki szacunek. Zadanie postawione przed Panem Michałem było trudne i skomplikowane, ale wywiązał się z niego wzorcowo. 

Pragnę też złożyć podziękowania na ręce Pani Ewy za wspaniały sposób przybliżenia nam uroków Paryża. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem i w sposób o jakim mogłem tylko pomarzyć. Jeszcze raz Państwu dziękuję i mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Wam zdecydowałem się odwiedzić Paryż przynajmniej raz jeszcze, zobaczyć to czego nie udało mi się poprzednio...


Dziękuję i pozdrawiam   Katarzyna i Robert   28 listopada 2014  

Zaplanowane, zorganizowane i ... zrealizowane. 3-dniowy pobyt wypełniony wszystkimi atrakcjami Paryża - tymi powszechnie znanymi oraz miejscami, do których byśmy się nie udali bez sugestii p. Ewy i p. Michała. 

Polecamy.     Dorota i Tadeusz z Grudziądza  25 listopada 2014  

Panie Michale,

jeszcze raz pięknie dziękujemy za pokazanie nam Paryża w bardzo profesjonalny, sympatyczny i kulturalny sposób.
Wiedza, wyczucie i takt. Tak trzymać!

Polecamy wszystkim gorąco.


Pozdrawiamy serdecznie 
Dorota i Tadeusz     Joanna i przyjaciele 15 października 2014  

Pani Ewo i Panie Michale ! 
Dzięki Wam nasz pobyt w Paryżu był zorganizowany ,intensywny i ciekawy. W ciągu 5-ciu dni zwiedziliśmy bardzo dużo, a każde miejsce było interesujące i przykuwało naszą uwagę i koncentrację. Chłonęliśmy Wasze opowieści ,które przybliżyły nam historię Paryża oraz " smaczki" z dziedziny kultury i obyczajów ubiegłych epok. Była to ogromna przyjemność obcować z Wami i czerpać informacje z Waszej rozległej wiedzy .

Podziwiamy za profesjonalizm i kompetencje. Bardzo serdecznie pozdrawiamy i mamy nadzieje na następne spotkania w innych regionach Francji..     Rodzinka z Gdanska 12 października 2014  

Panie Michale, Pani Ewo. 

Zwiedzanie Paryża dzięki Wam stało się ogromną przyjemnością .
Bliźniaczki myślą o powtórnej wycieczce. Oczywiście tylko z Wami jako przewodnikami. Pełen profesjonalizm. Chciałabym zobaczyć coś więcej, a jak wiem pomysłów i wiedzy Wam nie brakuje. 

Polecam każdemu kto chce prawdziwie poznać Paryż i paryskie uroki życia.    Karolina, Antwerpia  4 października 2014  

Przyznam że nie była to moja pierwsza wycieczka do Paryża ale szczerze przyznam że dzięki Michałowi tą mogę zaliczyć do udanych!! 
Mimo spędzonych tam zaledwie kilku godzin dowiedziałam się i zobaczyłam dużo węcej niż poprzednio. Michał to chłopak który wie co robi i robi coś co chyba naprawdę kocha. Zapytany o cokolwiek związanego z tym miastem z miejscem czy zabytkiem nie zbyje wymijającą odpowiedzią tylko naprawdę wie o czym mówi ! 
Naprawdę podziwiam i szczerze zazdroszę wiedzy którą posiada i cierpliwosci do flamandzkich kierowców ;)  
Szczerze polecam i serdecznie pozdrawiam !!!!!   Agnieszka R.  30 września 2014  

Cały czas wracamy myślami do naszej sierpniowej wyprawy do Paryża...i gdyby nie zdjęcia,wydawałoby się,że to tylko piękny sen.  
A gdyby ktoś wątpił,że można zorganizować i zaplanować wyjazd w 3 dni...proponuję kontakt z Panem Michałem.  Powraca wiara w ludzi,gdy tam po drugiej stronie słuchawki ktoś nie załamuje rąk,nie mówi,że już się nie da,tylko zakasuje rękawy i przyjmuje wyzwanie.  

O ileż prostsza i bardziej udana jest tak szalona wyprawa do kraju,którego się kompletnie nie zna i nie rozumie,gdy już na lotnisku czeka ktoś,kto w miły i ciekawy sposób wprowadzi nas w paryski klimat.  A wprowadzenie to było dla nas na tyle sugestywne,że mieliśmy wręcz wrażenie teleportacji do innych epok!  
Dzięki Państwa zaangażowaniu,pomocy,elastyczności i kompetencjom, wspaniale udała się wycieczka naszych marzeń!  Nie możemy pozbyć się myśli o powrocie,ponieważ z takimi przewodnikami chciałoby się zawojować Francję,a nie tylko Paryż;-].  

Serdecznie pozdrawiamy-Agnieszka R. i chłopaki   Pawel Warszawa  30 września 2014  

Panie Michale, Pani Ewo,  
Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji zaręczyn. 
Okres ten o ile nerwowy to dzięki Wam niezapomniany.  Bezbłędnie dobrany program-wiele zaplanowanych miejsc do odwiedzenia, najlepsze stoliki w Restauracjach, codziennie inne śniadanie, obiad, kolacja…..nie mówiąc o podwieczorkach. Zaplanowane transfery limuzynami na wybrane wydarzenia(koncert Beyonce, kolacja w Lido, kolacja Bateaux Parisiens).  

Możliwość podążania z Panią Ewą po dzielnicach Miasta, jego licznych zabytkach etc. Zakupy.

Czy można otrzymać więcej… Anonimowy 29 września 2014  

Paryż pokazany z bardzo ciekawej strony, widać że pani Ewa interesuje się tym, o czym opowiada. Widać było pełen profesjonalizm i spore doświadczenie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić :)   Justyna , Robert i Marta 26 września 2014  

chciałam Państwu serdecznie podziękować za czas nam poświęcony, pokazanie Paryża w taki sposób, że jesteśmy nim zachwyceni. Dziękujemy za profesjonalne przewodnictwo, ciekawostki i informacje jakich nie znajdziemy w książkach. 

Czas z Państwem minął jak jedna chwila. Dziękujemy za przydatne wskazówki, wczoraj kupiliśmy bilety na metro w automacie :) 
Wycieczka bardzo udana, głowa pełna wrażeń i niezapomnianych wspomnień. 
Bardzo, bardzo dziękujemy, życzymy wielu miłych wycieczkowiczów !!!  Malgorzata Zielska 25 września 2014  

Po długiej przerwie (bo od sierpnia spory kawałek czasu minął), witam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wspaniałą wycieczkę oraz gratuluję profesjonalizmu. Była to dla mnie najlepsza podróż do "serca" Francji jakie odbyłam i pozostanie niezapomniana. 
Podróż to jedyna rzecz, po zakupie której człowiek staje się bogatszy... a jeśli ma to szczęście że trafi na przewodnika z pasją to można przyrównać to jak "traf 6 w totka".   Kajtek 14 września 2014  

Zwiedzanie Paryża z Michałem było czystą przyjemnością. Jego olbrzymia wiedza połączona z poczuciem humoru , że na długo zapamiętam wycieczkę do stolicy Francji. Zdecydowanie polecam tego przewodnika :)    Magda i Maciej, Bydgoszcz 27 sierpnia 2014   

Rocznicowy weekend w Paryżu był doskonały :) 
Dziękujemy Michałowi za profesjonalizm, bezproblemowy kontakt i doskonale zagospodarowany czas.    

Jeżeli szukasz indywidualnego podejścia do zwiedzania i kompleksowej organizacji wycieczki - nie mogłeś/łaś lepiej trafić!   

Serdeczne pozdrowienia dla przesympatycznej żony Ewy :)   Adam z rodzinką, Lubliniec   11 sierpnia 2014  

Pełne zaangażowanie oraz wesołe usposobienie Michała i Ewy sprawiły, że pomimo deszczowej pogody bardzo sympatycznie spędziliśmy wspólne chwile podczas weekendu majowego. Czas przeznaczony na zwiedzania został skrupulatnie zaplanowany. 

Pomoc w transferach z lotniska, bilety wstępu a także rekomendacje miejsc, które warto zobaczyć okazały się bardzo pomocne. O tym gdzie zjeść najlepszy krem brulee dowiesz się od Ewy a na rozprawę sądową a Sądzie Najwyższym nie zaprowadzi Cię prawdopodobnie żaden inny przewodnik jak Michał. 
Z jednej strony luksusowa Galeria Lafayette a z drugiej tułaczka na skróty z daleka od zatłoczonych turystami uliczek. Wszelkie scenariusze możliwe. 
Dziękuje za wspólnie spędzone chwile.   
Na pewno wrócimy.    Marek Sowinski, Sopot   23 lipca 2014  

Pasja , entuzjazm , erudycja , wysoka kultura osobista , wspaniałe poczucie humoru , pozytywna energia , profesjonalizm - POLECAM ! 
Marek Sowiński Sopot    Beata z Trzebnicy 6 lipca 2014   

Wróciliśmy z wycieczki w Paryżu. Spędziliśmy cudowne chwile oglądając Paryż, ale to wszystko mogliśmy zobaczyć dzięki wspaniałym przewodnikom Pani Ewy i Michała. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć bardzo dużo i usłyszeć informację i ciekawostki o zabytkach Paryża. Myślę, że kiedyś jeszcze wrócimy. 

Serdecznie dziękujemy i mam nadzieję do zobaczenia. 
Beata z Trzebnicy   Magda  30 czerwca 2014  

Bardzo dziękujemy za wspaniale spędzony czas w Paryżu. Choć nasza wycieczka trwała zaledwie kilka godzin to zobaczyliśmy naprawdę dużo i do tego w bardzo miłej i wesołej atmosferze!!!!   

Pozdrawiam Magda :)   Anna Górzyńska   4 czerwca 2014  

Najszczerzej polecam! 
Spędziliśmy rodzinny weekend kwietniowy z czwórką dzieci w Paryżu i dzięki panu Michałowi, był to fascynujący, pełen nowych odkryć czas. Zarówno miejsca, które nam pokazywał, jak i te, które polecał (restauracje, sklepy z czekoladą - mmmm...) były doskonałe. Ogromnie pomogły nam bilety rezerwowane przez p. Michała, dzięki którym uniknęliśmy stania w gigantycznych kolejkach. 

Pomijając kwestię nieskończonej cierpliwości wobec naszej niesubordynacji najbardziej wdzięczni jesteśmy i największym podziwem nas napawa umiejętność takiego poprowadzenia grupy, że wszyscy, zarówno dorośli, dzieci, jak i nastolatkowie byliśmy zainteresowani i zadowoleni. Z cała pewnością przy następnej wizycie będziemy korzystali z usług pana Michała.    

Bravo Michel! C'etait tres bien fait. On va revenir.   Joanna Ostrochalska  19 maja 2014  

Weekend majowy spędziliśmy w Paryżu pod fachowym okiem Pani Ewy i Pana Michała.   W Paryżu spędziliśmy 4 dni, które przy pomocy Państwa Jaworskich były w 100% udane i wykorzystane. Wszystkie wejściówki mieliśmy zakupione wcześniej co pozwoliło nam na ominięcie gigantycznych kolejek. Indywidualne zwiedzanie Luwru, ciekawa lekcja historii oraz niesamowity wykład o Katedrze Notre Dame - to jedne z wielu fantastycznych przygód jakie przeżyliśmy w Paryżu z pomocą Ewy i Michała. Polecane restauracje okazały się także kolejną przygodą kulinarną. 
Jeśli zwiedzanie Paryża to tylko z Ewą i Michałem - jeszcze kiedyś wrócimy.

Serdecznie dziękujemy !!!
Rodzinka z Kalisza   Katolickie Liceum i Katolickie Gimnazjum z Radomia  13 maja 2014  

Właśnie wróciliśmy z dwunastodniowej wycieczki po północnej Francji. 2 - 4 maja spędziliśmy w Paryżu. I były to trzy cudowne dni dzięki pomocy Pani Ewy i Pana Michała. 

Państwo Jaworscy nie tylko pokazali nam Paryż. 
Pomogli także przygotować naszą wycieczkę. Służyli bezcennymi radami (dziękujemy za rezerwację parkingów), zarezerwowali nam wszystkie wejścia, dzięki czemu nie musieliśmy stać w gigantycznych kolejkach. Podpowiedzieli, jak ułożyć program zwiedzania, by zobaczyć najwięcej i poczuć Paryż. Nikt nie chce nam uwierzyć, że w trzy dni można tyle zobaczyć. 

Zapewniamy wszystkich, że można, jeżeli zrobicie to z Panią Ewą i Panem Michałem! 
Poza tym nikt tak pięknie i ciekawie nie opowiada o Paryżu, jego zabytkach i historii jak Pani Ewa. Nasi uczniowie na pytanie "Co najbardziej Wam się podobało w Paryżu?" zgodnie odpowiadają "Pani Ewa!":) 

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!:)  
Uczniowie i nauczyciele z "Katolika"    Rafał  9 maja 2014  

Spędziliśmy z żoną ostatni weekend majowy w Paryżu i skorzystaliśmy z usług Pani Ewy i Pana Michała. Mogę zapewnić że wszystko było sprawnie i profesjonalnie zorganizowane ,co pozwoliło nam optymalnie wykorzystać nasz pobyt. 
Państwo Jaworscy byli także pomocni w sprawach niezwiązanych z programem zwiedzania np. , Pan Michał pomógł mi zorganizować urodziny żony , za co jeszcze raz dziękuje. 

Następnym razem na pewno ponownie skorzystamy z Ich usług co tez wszystkim polecam.  Maria z Przyjaciółkami  16 kwietnia 2014  

Serdecznie dziękuję Pani Ewie za wszystko co dla nas zrobiła. Czas spędzony wspólnie był cudowny,   magiczny, bajeczny w paryskim słońcu. Dziewczyny( Aneta, Lusia) były zachwycone p.Ewą ; wiedzą jaką nam przekazała, atmosferą jaką potrafiła stworzyć, no i Jej pracowitością i wytrwałością w nauce i dążeniu do perfekcyjnego wykształcenia. 

Przyznam , że  wiele razy, w następnych dniach żałowałyśmy, że Jej nie ma z nami 
Ale jakoś sobie radziłyśmy;)   Maratończycy ze Szczecina :)  13 kwietnia 2014  

Mieliśmy okazję i przyjemność skorzystać z usług Pani Ewy i Pana Michała przy okazji wyjazdu na maraton w Paryżu. Wszystko świetnie przygotowane, program przemyślany (w końcu to tylko niecałe 3 dni), a Przewodnicy mili, zorganizowani i dysponujący olbrzymią wiedzą i znajomością miejsc, po których oprowadzali. 
A hitem wyjazdu zostanie szukanie grobu Chopina pod presją czasu - niespodziewany sprawdzian z topografii zdany przez Pana Michała na "6+" :-)  

Pozdrawiamy Maratończycy ze Szczecina :)    Malgosia i Jacek z Rodzina  6 kwietnia 2014  

W ostatnim czasie spędziliśmy 2 dni w Paryżu. Mieliśmy mało czasu ale zwiedzanie tego pięknego miasta w towarzystwie Pani Ewy było nie tylko bardzo przyjemne ale również efektywne.  

Kompetentna, sympatyczna, uczynna i życzliwa - to tylko niektóre z przymiotników jakimi możemy opisać naszą przewodniczkę. Bardzo nam się to zwiedzanie spodobało i dlatego jesteśmy już umówieni na ciąg dalszy w maju!  

Małgosia i Jacek z Rodziną   Anna Jaksik 4 kwietnia 2014   

Panie Michale :)    

Dziekujemy bardzo za nasza krotkie aczkolwiek niezapomniane spotkanie (Wrzesien 2013) 
Tych pare godzin z Panem bylo doskonaym dopelnieniem naszej wizyty w Paryzu! Niestety nie mielismy okazji poznac Pani Ewy ale...nic straconego - przeciez widzimy sie nastepnym razem! :)

Zyczymy Panu powodzenia i wielu turystów!  
Dla wszystkich ktorzy jeszcze sie wahaja - Pan Michal idealnie dostosowuje sie do potrzeb swoich klientow - doradza, podpowiada, nakieruje jesli zajdze taka potrzeba. Mozna ale nie trzeba byc znawca aby doskonale rozumiec o czym Pan Michal nam opowiada. Mlody, inteligentny i blyskotliwy - godny polecenia!   

Ania i Blazej (Irlandia)   Ewa i Leszek 26 marca 2014  

Panie Michale - od naszego piątkowego spotkania (21 marzec) "śpimy z uniesioną głową" ;) a tak na poważnie dziękujemy za profesjonalną i miłą obsługę. Atmosfera, którą Pan stworzył na naszym krótkim spotkaniu przywróciła nam wiarę w to, że są jeszcze takie osoby jak Pan, z wielką pasja i zaangażowaniem, którym można powierzyć swój czas a czas ten zostanie wykorzystany w pełni. 

Dla osób, które jeszcze nie spotkały Pana Michała z pełną odpowiedzialnością polecamy skorzystanie z jego usług i zapewniamy, że każdy czas i każde pieniądze są tego warte.   wszystkie Pana przewodniki dostępne w internecie zamówiliśmy ! jeszcze raz dziękujemy.   

Pozdrawiamy,   Ewa i Leszek Katowice | esu@interia.eu  

 

Michal Paszek 22 marca 2014  

Pan Michal zorganizowal dla nas 1 dniowe spacer po Paryzu. 
Jestesmy pod wrazeniem profesjonalizmu, ogromnej wiedzy i blyskotliwosci  
Bardzo dziekujemy i pozdrawiamy   

Pozdrawiamy,  Michal | kwff@wp.pl    Magda i Andrzej  19 lutego 2014   

W Paryżu byliśmy zaledwie 3 dni ale dzięki panu Michałowi i pani Ewie to były naprawde udane wczasy. Wszystkim zainteresowanym serdecznie polecam usługi Państwa Jaworskich. Profesjonalizm, wysoka kultura osobista, wiedza, krórej tylko można zazdrościć! Serdeczni, życzliwi, pomogli nam we wszystkim o co poprosiliśmy. 
Pokazali nam zakątki o których nawet nie słyszeliśmy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy z nimi poznawać Paryż.  
Bardzo dziękujemy   
Pozdrawiamy,   Magda i Andrzej | magdzia_1979@o2.pl  Marzena i Karol 18 lutego 2014   

Zaplanowaliśmy krótkich kilka dni w Paryżu-takie walentynkowe wspomnienia. Ale to dzięki Pani Ewie pobyt był wspanialszy niż moglibyśmy wymarzyć. Bardzo dziękujemy za tak ciekawe opowieści, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Pani Ewo pokazała nam Pani cudowny Paryż, wspaniałe zakątki. 
Serdecznie dziękujemy i z przyjemnością polecam wszystkim. 
Naprawdę z taką osobą zwiedzanie to więcej niż przyjemność.  Nie udało nam się tylko posmakować kasztanów, ale te ponoć najlepiej smakują jesienią.  

Serdecznie dziękujemy   
Pozdrawiamy,  
Marzena i Karol | marzena.chmielewska@rovese.com   Mariusz i Gabriela 18 lutego 2014   

Jesteśmy pod wrażeniem znajomości Paryża Pana Michała i jego żony Ewy.  
W ciągu 3 dni udało nam się sprawnie razem z naszym 3 letnim synkiem zwiedzić najważniejsze zabytki Paryża. Ewa i Michał doskonale zorganizowali cały proces zwiedzani - mimo tego że nasz mały globtroter czasami dokazywał.  

Z czystym sumieniem polecamy usługi Państwa Jaworskich jako licencjonowanych przewodników. 

Pozdrawiamy Mariusz, Gabriela i oczywiście Filipek  Michal M. 27 stycznia 2014  

Opublikowałem już na jakiejś innej stronie, teraz się powtórzę.  Wspaniały przewodnik! Byłem dwa albo trzy dni temu razem z wycieczką szkolną w Paryżu. Mieliśmy bardzo napięty grafik, ale dzięki zdolnościom organizacyjnym Michała udało nam się zwiedzić znaczną część Paryża (proporcjonalnie do ilości czasu, którą na to poświęciliśmy). 

Ogromny plus za część merytoryczną. 
Michał opowiada ciekawie i rzeczowo, przy czym chętnie odpowiada na pytania. Jest sympatyczny i kontaktowy, ale jednocześnie nie da się zakrzyczeć przez dużą grupę. Chętnie doradzi, w której części Paryża znajdziemy ciekawą restaurację, podpowie, na co zwracać uwagę spacerując ulicami miasta. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. 
Polecam każdemu, kto chce DOBRZE zwiedzić Paryż i zapamiętać coś więcej niż pocztówkowy widok wieży Eiffla.    Magda i Grzegorz 21 stycznia 2014  

Bardzo dziękujemy za super dzień w Paryżu jeszcze nigdy nas tak miło nogi nie bolały na drugi dzień ;-) ponieważ ambitny plan Pana Michała został spełniony w pełni! 
Polecam wszystkim gorąco takiego przewodnika który nie tylko opowiedział nam w szczegółach o zabytkach i historii z nimi związanymi ale też pokazał prawdziwe życie "po francusku" ! 

Ps. Panie Michale Mulin Rouge -też zaliczyliśmy i aż nam "kopary opadły"! Dziękujemy jeszcze raz za piękną styczniową sobotę! 
   
Pozdrawiamy Magda i Grzegorz!   wydorski@telko.com.pl 12 stycznia 2014    

Bardzo odpowiedni czlowiek w dowolnie dobrym towarzystwie i miejscu. 
Polecam - to za male slowo.      Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" 17 grudnia 2013   

We wrześniu tego roku mieliśmy niebywałą przyjemność korzystać z usług Państwa Jaworskich podczas wyjazdu studyjnego. Dziękujemy za pełne zaangażowanie, profesjonalizm, za uśmiech i wprowadzenie miłej atmosfery. 
Pani Ewa wykazała się doskonałym podejściem, ogromną wiedzą, bardzo dobrym kontaktem z grupą. Pomimo niepogody potrafiła zmienić nasze patrzenie i dostrzegać urok Paryża w słońcu, deszczu, czy też mgle. Sprostanie oczekiwaniom 30 osobowej grupy było nie lada wyzwaniem a Pani Evie doskonale to się udało za co bardzo dziękujemy.   Małgosia i Marcin z Poznania 09 grudnia 2013  

Mieliśmy przyjemność spędzenia kilku dni w Paryżu zarówno pod opieką Pani Ewy, jak i Pana Michała. 
Podróżowaliśmy z rodzicami. 
Wszelkie nasze propozycje co do przebiegu oraz czasu trwania "oprowadzania" po tym wspaniałym mieście, zostały zaakceptowane i właściwie do naszych skonkretyzowanych oczekiwań bardzo elastycznie dostosowany został plan zwiedzania. 

Możemy powiedzieć zatem, że program był "szyty na miarę", co dla nas miało pierwszorzędne znaczenie. Pani Ewa oraz Pan Michał wykazali się ogromną wiedzą, ale również doświadczeniem w pracy z ludźmi i świetnie zdają sobie sprawę z oczekiwań Klientów. Otrzymaliśmy mnóstwo informacji, które zapamiętamy, dużo wskazówek i ciekawostek odnośnie nie tylko zabytków, ale i praktycznej strony zamieszkiwania w Paryżu. 
Wylecieliśmy bogatsi o interesujące nas wiadomości, które wykraczały poza ramy książek i opracowań o tym fascynującym mieście. Mimo młodego wieku pary, widać, że mają doświadczenie, wyczucie, a pracę swą wykonują na wysokim poziomie i z pasją.

Małgosia i Marcin (Poznań)  Grupa poznańska 26 listopada 2013  

Byliśmy w Paryżu pierwszy raz i myślę, że nie ostatni. A to za sprawą przemyślanego planu, który ułożył Pan Michał. Zainteresował, ciekawie przedstawił, a na koniec dodał ile jeszcze jest do zrobienia i zobaczenia. Wstępnie umówiliśmy się na wypad rowerowy "Zamki Francji". 

Uważam, że czas spędzony w towarzystwie Pana Michała jest  bardzo ciekawy i przyjemny. Serdecznie pozdrawiamy i polecamy!!!!   Teresa i Ignacy Urbaniak 23 listopada 2013  

Dzień dobry!  Mieliśmy dużo szczęścia, że trafiliśmy pod opiekę Pani Ewy. Osoby bardzo sympatycznej i miłej, która w interesujący sposób podzieliła z nami swoją wiedzą o Paryżu. Absolutnie polecamy Panią Ewa jako kompetentnego przewodnika. 
Życzymy dużo powodzednia, dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie, 

Teresa i Ignacy Urbaniak.  Rafał 17 listopada 2013  

Zdecydowanie polecamy pomoc Pani Ewy (zony Pana Michała, którego niestety nie mogliśmy poznać) przy zwiedzaniu Paryża. Jest to niezwykle miła i kompetentna osoba. Łatwo nawiązująca kontakt z osobami, które oprowadza (również z dziećmi). 
W sposób bardzo sympatyczny i przyjemny opowiada o stolicy Francji i nie tylko. Jesteśmy zachwyceni pobytem w tym mieście i jeszcze raz dziękujemy za wspólne zwiedzanie. 

Pozdrawiamy 
Rafał z rodziną.   Mart 8 października 2013  

Pan Michał jest naprawdę świetnym przewodnikiem, na lepszego nie mogliśmy trafić. Widać, że naprawdę zna Paryż od zabytków, historii i legend po ciekawostki i obyczaje francuskie, a przez Jego komunikatywność i poczucie humoru słucha się Go z wielką przyjemnością :) 
Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie i sprawił, że do Paryża jeszcze na pewno wrócę. 

Pozdrowienia ze Słupska .    Nauczycielki ze Słupska 7 października 2013   

Na lepszego przewodnika nie mogliśmy trafić! Pan Michał jest kompetentny, ma cudowne poczucie humoru, szybko nawiązuje kontakt z grupą i odpowiada na każde pytanie. 
Przy takim przedniku nie ma mowy o nudzie, czy zmęczeniu i nawet zasady paryskiego ruchu stają się bardziej cywilizowane;) Dzięki niemu mamy cudowne wspomnienia z Paryża.  

buziaki ze Słupska   Tomek z rodzinką 2 września 2013  

Korzystałem już z usług Pana Michała Jaworskiego i jestem z z tego powodu bardzo zadowolony.   Dlatego dodaję komentarz i polecam wszystkim, którzy chcą rzeczywiście zwiedzić Paryż.   

Dodam, że Pan Michał i Pani Ewa są  wspaniałymi przewodnikami, potrafią zaciekawić również dzieci, zorganizować pobyt, zasugerować co, gdzie i jak zwiedzać.  Poza tym są zawsze dostępni telefonicznie, zawsze punktualni, zawsze poświęcali swój czas poza ustalony limit, zawsze zainteresowani tym co robią i zawsze mili. 
Dlatego wszystkim, którzy poszukują uczciwego, słownego i w dodatku z wiedzą przewodnika polecam Pana Michała Jaworskiego. 

Pozdrawiam serdecznie, Tomek z rodzinką   Chojniczanie 2 września 2013  

Przed wyjazdem obawa jak będzie, ale po dotarciu do Paryża i rozmowie z Panem Michałem, wszystkie obawy prysły. Bardzo dobry przewodnik (nie spotkałem jeszcze tak zaangażowanego człowieka). 
Bardzo dobrze wie co jest warte zobaczenia i umie o tym opowiadać. Program przygotowany przez Pana Michała jest wzorowy i wykonany w 110%.   
Człowiek bardzo miły, komunikatywny i ma bardzo fajne podejście do dzieci (dawały w kość). Panie Michale będę polecał Pana wszystkim moim znajomym, którzy wybierają się do Paryża i okolic. Serdeczne pozdrowienia dla Małżonki Ewy.   

Chojniczanie bardzo DZIĘKUJĄ za poświęcony czas i miłą wycieczkę po Paryżu.   
Pozdrawiamy, Chojniczanie-lipec 2013 | maciejlemanczyk@interia.pl   Hania 13 sierpnia 2013  

NIE MA PARYŻA BEZ PANA MICHAŁA I JEGO ŻONY EWY!!   

Wymienialiśmy z Panem Michałem e-maile jak mogę zorganizować wycieczkę dla moich bliskich męża i córki!Ja byłam w Polsce!ale jak widać wszystko da się perfekcyjnie ustalić! Zaproponował żonę jako przewodnika i jak się okazało po sms-ie od bliskich był to fantastyczny wybór!
Córka mała żywe srebro,muzea odpadały,ale dla nich nie był to problem by najważniejsze zabytki pokazać!Młodzi fantastyczni ludzie:)jak ja zazdroszczę im tego Paryża :)
Właściwi ludzie na właściwym miejscu!Wielu turystów i satysfakcji z ich oprowadzania po romantycznym Paryżu!!!Dziękuję w imieniu swoim i bliskich:)  

HANKA   


Jakub Chojnacki 13 sierpnia 2013  

Dziękujemy bardzo za miło spędzony dzień w Paryżu. Pan Michał wykazał się olbrzymią cierpliwością i wyrozumiałością w korespondencji mailowej. Nie pozostawił żadnego pytania bez odpowiedzi. Wspólnie ustaliliśmy plan zwiedzania. Zakupił dla nas bilety. 
Pani Ewa w sposób interesujący oraz profesjonalny zapewniła nam zwiedzanie po Paryżu. 

Polecamy rodzinne zwiedzanie z Panią Ewą i Panem Michałem  J Grajek11 sierpnia 2013  

Znakomity przewodnik - profesjonalista, świetny organizator, godny polecenia.  Pan Michał i Pani Ewa w sposób bardzo ciekawy i interesujący przedstawili nam Paryż (i nie tylko...). 
Wielokrotnie służyli bezinteresowną pomocą i radą. Dzięki Nim nasze wakacje w Paryżu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!  Rodzinka z Kaszub6 sierpnia 2013  

Dziękujemy bardzo za miło spędzony dzień w Paryżu. To przypadek sprawił że trafiliśmy na stronę Pana Michała, ale nie mogliśmy trafić lepiej. Wspólnie ustaliliśmy plan zwiedzania jak również mogliśmy liczyć na pomoc w znalezieniu campingu. Na bieżąco mogliśmy się kontaktować, żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi (a pytaliśmy o wszystko). Już w kontakcie listowym wyczuwało się ogromną sympatię i zainteresowanie ze strony Pana Michała, a kiedy już się spotkaliśmy w Paryżu to po kilku chwilach czuliśmy się tak jak byśmy zwiedzali Paryż ze starym znajomym. 
A samo zwiedzanie to czysta przyjemność bez pośpiechu, spokojnie, profesjonalnie wszystko co chcieliśmy zobaczyliśmy a nawet znalazł się czas na pyszne lody i obiad . Jeszcze raz dziękujemy i polecamy wszystkim NA RODZINNE ZWIEDZANIE PARYŻA TYLKO PRZEWODNIK MICHAŁ. 

Rodzinka z Kaszub    Grzybowscy 30 lipca 2013  

Oczywiście jak najbardziej polecamy, zarówno zwiedzanie 14 lipca, jak i przesympatycznego pana przewodnika i jego przesympatyczną żonę =) Oboje zamienili zwiedzanie z uciążliwej tułaczki z grupą, na przyjemność i odpoczynek z głową. =) W ciągu tygodnia zwiedziliśmy więcej niż z każdym biurem podróży , tempo jest dostosowane indywidualnie, a Pan Michał z Panią Ewą wiedzą wszystko o każdym zakamarku Paryża.. (nawet to gdzie znajduje się kawiarnia słynnej Amelii). <--- za to oklaski!   Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy i z czystym sercem polecamy innym, spragnionych prawdziwego zwiedzania rodakom. =D   -Grzybowscy  

PS. Już za samą lodziarnię z lodem o smaku słonego karmelu należy się Panu Oscar (a może Cezar? ) w kategorii zwiedzania =D    Podgórski 29 lipca 2013   

Dziękujemy za zorganizowanie pobytu w Paryżu, było świetnie.   
B. Podgórski   Przemek 26 lipca 2013 

Serdecznie dziękuję Panie Michale za świetną organizację naszego wyjazdu do Paryża. 
Bez Pana pomocy i umiejętnościom uniknięcia większości kolejek udało się nam zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc. Pan Michał to pełen profesjonalista, szalenie miły i uprzejmy człowiek - polecam z pełnym przekonaniem. 

Pozdrawiam - Przemek z rodziną.  Asia 23 lipca 2013 

Pełen profesjonalizm, empatia, uśmiech i pomocna dłoń w kazdej chwili. 
Serdecznie pozdrawiamy i dziekujemy za wspaniałe chwile. 

Asia i Jarek z Oleśnicy  Edyta 29 czerwca 2013 

Spędzilismy w Paryżu kilka fajnych dni, ale to dzięki Michałowi poznaliśmy Paryż. 
Michał to świetny przewodnik, polecam zwiedzanie tego miasta z Nim, bo na własną rękę to tylko oglądanie. 
Michał jeszcze raz dzięki, do zobaczenia. 

Edyta i Maciek.   Woziński 26 czerwca 2013 

Witam serdecznie!  
Panie Michale pragniemy jeszcze raz podziękować Panu za dotrzymanie danej nam obietnicy wysłania kart pocztowych z Paryża do Niemiec i Anglii z wycieczki,która odbyła się w maju br. za co jesteśmy bardzo wdzięczni jak i za profesionalne oprowadzenie po Paryżu.  

Pozdrawiamy i życzymy Państwu udanego urlopu.   
z wyrazami szacunku Anna i Grzegorz Woziński z Oleśnicy.  Violetta Fejcho 9 czerwca 2013  

Michał to wspaniały przewodnik i pełen uroku młody człowiek. Choć po raz pierwszy byłam z grupą w Paryżu i moje obawy związane z pobytem i realizacją programu były uzasadnione :) - obecność Michała, a przede wszystkim jego profesjonalizm rozwiał moje wszelkie wątpliwości.  
 Michał, dziękuję Ci za wszelką pomoc, zaufanie i wielkie serce! Dzięki Tobie ujrzeliśmy Paryż o wielu twarzach. 

Do zobaczenia! :))   
Violetta Fejcho   Krzysiek28 maja 2013  

Pan Michał to nie tylko doskonały przewodnik po Paryżu ale jego wielki pasjonat.  
Wspaniała osobowość i niesamowita wiedza. 
Dziękujemy i szczerze polecamy. 
Krzysztof Polak  Dana27 maja 2013  

Miałam przyjemność współpracować z Michałem w tym roku będąc jako pilot z moją grupą w Paryżu.  Co mogę powiedzieć o Michale? 
Kultura, takt, profesjonalizm, rzetelność, uczciwość!  
Michał zaskoczył mnie swoją uczynnością, pomocą, życzliwością, a w tej branży to nie jest taka częsta cech, niestety:)  
Michał nie tylko doradził, co można i jak najlepiej zobaczyć w Paryżu, ale pomógł w organizacji wycieczki, chętnie doradzał przy ustalaniu planu. Polecam moim kolegom pilotom, biurom turystycznym korzystania z usług Michała.  
A Tobie Michał i Twojej żonie jeszcze raz baaardzo serdecznie dziękuję i na pewno znów skorzystam z Twojej pomocy:)  

Danuta Legierska- licencjonowany pilot wycieczek i przewodnik beskidzki   

Eva26 maja 2013  

W czwartek napisałam komentarz dzisiaj córka mi oznajmiła że chyba nie opublikował się w takim razie piszę jeszcze raz. Bardzo się cieszę że ma Pan stronę super nie ma lepszej opcji , tym bardziej że już nie trzeba  na chybił trafił szukać Przewodnika po Paryżu..każdy może do Pana dotrzeć i mieć super wspaniałego, profesjonalnego, mądrego, życzliwego turystom, cały czas naładowanego dobrą energią, uśmiechniętego ,dbającego o turystę, spełniającego marzenia Przewodnika...Zobaczyć  Paryż...a zobaczyć Paryż będąc oprowadzanym przez Pana, to zupełnie dwa różne bieguny,te tajemnicze perełki które i Pan i Pana Żona macie jak asy w rękawie.....dopiero uzupełniają i ukazują całe piękno i niesamowitość tego uroczego Miasta..i musi być ta strona i każdy kto chce zobaczyć Paryż musi wiedzieć że istnieją tak cudowni Przewodnicy  
Jak Pani Ewa i Pan Michał którzy z pasją od rana do nocy potrafią rozpakowywać kolejne gwiazdki uroczego Paryża i chce się z Państwem być i być.... 

Życzę Państwu wspaniałych turystów spełnienia wszelakich marzeń dużo siły zdrowia i tego wewnętrznego piękna 
Eva   

Agata24 maja 2013  

Szczerze polecam Pana Michała ,jest pomocny we wszystkim ,spełnia każde zachcianki turystów.Jest rzeczowy i kompetentny ,pokazał nam ogrom Paryża w kilka dni bez zadyszki.Super człowiek choć na diecie.

Polecam,polecam,polecam...

127 komentarzy:

 1. Korzystałem już z usług Pana Michała Jaworskiego i jestem z z tego powodu bardzo zadowolony.
  Dlatego dodaję komentarz i polecam wszystkim, którzy chcą rzeczywiście zwiedzić Paryż.
  Dodam, że Pan Michał i Pani Ewa są
  wspaniałymi przewodnikami, potrafią zaciekawić również dzieci, zorganizować pobyt, zasugerować co, gdzie i jak zwiedzać.
  Poza tym są zawsze dostępni telefonicznie, zawsze punktualni, zawsze poświęcali swój czas poza ustalony limit, zawsze zainteresowani
  tym co robią i zawsze mili. Dlatego wszystkim, którzy poszukują uczciwego, słownego i w dodatku z wiedzą przewodnika polecam Pana Michała Jaworskiego.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Tomek z rodzinką

  OdpowiedzUsuń
 2. Na lepszego przewodnika nie mogliśmy trafić! Pan Michał jest kompetentny, ma cudowne poczucie humoru, szybko nawiązuje kontakt z grupą i odpowiada na każde pytanie. Przy takim przedniku nie ma mowy o nudzie, czy zmęczeniu i nawet zasady paryskiego ruchu stają się bardziej cywilizowane;) Dzięki niemu mamy cudowne wspomnienia z Paryża.
  buziaki ze Słupska

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Michał jest naprawdę świetnym przewodnikiem, na lepszego nie mogliśmy trafić. Widać, że naprawdę zna Paryż od zabytków, historii i legend po ciekawostki i obyczaje francuskie, a przez Jego komunikatywność i poczucie humoru słucha się Go z wielką przyjemnością :) Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie i sprawił, że do Paryża jeszcze na pewno wrócę. Pozdrowienia ze Słupska .

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Ewo,
  dziękujemy za miłe chwile spędzone w Paryżu; za ciekawe opowieści o historii Paryża i o życiu codziennym; za cierpliwość i uśmiech. Pozdrawiamy- turyści z Poznania:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie polecamy pomoc Pani Ewy (zony Pana Michała, którego niestety nie mogliśmy poznać) przy zwiedzaniu Paryża. Jest to niezwykle miła i kompetentna osoba. Łatwo nawiązująca kontakt z osobami, które oprowadza (również z dziećmi). W sposób bardzo sympatyczny i przyjemny opowiada o stolicy Francji i nie tylko. Jesteśmy zachwyceni pobytem w tym mieście i jeszcze raz dziękujemy za wspólne zwiedzanie.
  Pozdrawiamy Rafał z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień dobry!

  Mieliśmy dużo szczęścia, że trafiliśmy pod opiekę Pani Ewy. Osoby bardzo sympatycznej i miłej, która w interesujący sposób podzieliła z nami swoją wiedzą o Paryżu. Absolutnie polecamy Panią Ewa jako kompetentnego przewodnika.
  Życzymy dużo powodzednia, dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie, Teresa i Ignacy Urbaniak

  OdpowiedzUsuń
 7. Marcin i Małgosia9 grudnia 2013 08:03

  Mieliśmy przyjemność spędzenia kilku dni w Paryżu zarówno pod opieką Pani Ewy, jak i Pana Michała. Podróżowaliśmy z rodzicami. Wszelkie nasze propozycje co do przebiegu oraz czasu trwania "oprowadzania" po tym wspaniałym mieście, zostały zaakceptowane i właściwie do naszych skonkretyzowanych oczekiwań bardzo elastycznie dostosowany został plan zwiedzania. Możemy powiedzieć zatem, że program był "szyty na miarę", co dla nas miało pierwszorzędne znaczenie. Pani Ewa oraz Pan Michał wykazali się ogromną wiedzą, ale również doświadczeniem w pracy z ludźmi i świetnie zdają sobie sprawę z oczekiwań Klientów. Otrzymaliśmy mnóstwo informacji, które zapamiętamy, dużo wskazówek i ciekawostek odnośnie nie tylko zabytków, ale i praktycznej strony zamieszkiwania w Paryżu. Wylecieliśmy bogatsi o interesujące nas wiadomości, które wykraczały poza ramy książek i opracowań o tym fascynującym mieście. Mimo młodego wieku pary, widać, że mają doświadczenie, wyczucie, a pracę swą wykonują na wysokim poziomie i z pasją. Małgosia i Marcin (Poznań)

  OdpowiedzUsuń
 8. We wrześniu tego roku mieliśmy niebywałą przyjemność korzystać z usług Państwa Jaworskich podczas wyjazdu studyjnego. Dziękujemy za pełne zaangażowanie, profesjonalizm, za uśmiech i wprowadzenie miłej atmosfery. Pani Ewa wykazała się doskonałym podejściem, ogromną wiedzą, bardzo dobrym kontaktem z grupą. Pomimo niepogody potrafiła zmienić nasze patrzenie i dostrzegać urok Paryża w słońcu, deszczu, czy też mgle. Sprostanie oczekiwaniom 30 osobowej grupy było nie lada wyzwaniem a Pani Evie doskonale to się udało za co bardzo dziękujemy.

  OdpowiedzUsuń
 9. wydorski@telko.com.pl12 stycznia 2014 14:39

  Bardzo odpowiedni czlowiek w dowolnie dobrym towarzystwie i miejscu .Polecam - to za male slowo .

  Pozdrawiamy | wydorski@telko.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dziękujemy za super dzień w Paryżu jeszcze nigdy nas tak miło nogi nie bolały na drugi dzień ;-) ponieważ ambitny plan Pana Michała został spełniony w pełni! Polecam wszystkim gorąco takiego przewodnika który nie tylko opowiedział nam w szczegółach o zabytkach i historii z nimi związanymi ale też pokazał prawdziwe życie "po francusku" ! Ps. Panie Michale Mulin Rouge -też zaliczyliśmy i aż nam "kopary opadły"! Dziękujemy jeszcze raz za piękną styczniową sobotę! Pozdrawiamy Magda i Grzegorz!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jesteśmy pod wrażeniem znajomości Paryża Pana Michała i jego żony Ewy.
  W ciągu 3 dni udało nam się sprawnie razem z naszym 3 letnim synkiem zwiedzić najważniejsze zabytki Paryża. Ewa i Michał doskonale zorganizowali cały proces zwiedzani - mimo tego że nasz mały globtroter czasami dokazywał.
  Z czystym sumieniem polecamy usługi Państwa Jaworskich jako licencjonowanych przewodników. Pozdrawiamy Mariusz, Gabriela i oczywiście Filipek

  OdpowiedzUsuń
 12. Magda i Andrzej

  Serdecznie wszystkim polecam usługi państwa Jaworskich. Profesjonalizm, wysoka kultura osobista, wiedza której można tylko pozazdrościć. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy poznawać Paryż właśnie z nimi. Pokazali nam miejsca o których nawet nie słyszeliśmy. bardzo serdeczni, uprzejmi, życzliwi, pomogli nam we wszystkim o co poprosiliśmy. Jeszcze raz gorąco dziękujemy.

  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Michale :)
  Dziekujemy bardzo za nasza krotkie aczkolwiek niezapomniane spotkanie (Wrzesien 2013) Tych pare godzin z Panem bylo doskonaym dopelnieniem naszej wizyty w Paryzu! Niestety nie mielismy okazji poznac Pani Ewy ale...nic straconego - przeciez widzimy sie nastepnym razem! :) Zyczymy Panu powodzenia i wielu turystów!

  Dla wszystkich ktorzy jeszcze sie wahaja - Pan Michal idealnie dostosowuje sie do potrzeb swoich klientow - doradza, podpowiada, nakieruje jesli zajdze taka potrzeba. Mozna ale nie trzeba byc znawca aby doskonale rozumiec o czym Pan Michal nam opowiada. Mlody, inteligentny i blyskotliwy - godny polecenia!

  Ania i Blazej (Irlandia)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zwiedzanie Paryża w towarzystwie Pani Ewy było prawdziwą przyjemnością. Sympatyczna, zaangażowana, życzliwa i kompetentna to tylko niektóre komplementy jakimi możemy ją scharakteryzować. Byliśmy w Paryżu krótko, ale z Panią Ewą wykorzystaliśmy ten czas bardzo efektywnie. A na następny raz już jesteśmy umówieni i już się cieszymy :)
  Małgosia i Jacek z Rodziną

  OdpowiedzUsuń
 15. W ostatnim czasie spędziliśmy 2 dni w Paryżu. Mieliśmy mało czasu ale zwiedzanie tego pięknego miasta w towarzystwie Pani Ewy było nie tylko bardzo przyjemne ale również efektywne.
  Kompetentna, sympatyczna, uczynna i życzliwa - to tylko niektóre z przymiotników jakimi możemy opisać naszą przewodniczkę.
  Bardzo nam się to zwiedzanie spodobało i dlatego jesteśmy już umówieni na ciąg dalszy w maju!

  Małgosia i Jacek z Rodziną

  OdpowiedzUsuń
 16. Mieliśmy okazję i przyjemność skorzystać z usług Pani Ewy i Pana Michała przy okazji wyjazdu na maraton w Paryżu. Wszystko świetnie przygotowane, program przemyślany (w końcu to tylko niecałe 3 dni), a Przewodnicy mili, zorganizowani i dysponujący olbrzymią wiedzą i znajomością miejsc, po których oprowadzali. A hitem wyjazdu zostanie szukanie grobu Chopina pod presją czasu - niespodziewany sprawdzian z topografii zdany przez Pana Michała na "6+" :-)

  Pozdrawiamy
  Maratończycy ze Szczecina :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Spędziliśmy z żoną ostatni weekend majowy w Paryżu i skorzystaliśmy z usług Pani Ewy i Pana Michała. Mogę zapewnić że wszystko było sprawnie i profesjonalnie zorganizowane ,co pozwoliło nam optymalnie wykorzystać nasz pobyt. Państwo Jaworscy byli także pomocni w sprawach niezwiązanych z programem zwiedzania np. , Pan Michał pomógł mi zorganizować urodziny żony , za co jeszcze raz dziękuje. Następnym razem na pewno ponownie skorzystamy z Ich usług co tez wszystkim polecam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Katolickie Liceum i Katolickie Gimnazjum z Radomia
  Właśnie wróciliśmy z dwunastodniowej wycieczki po północnej Francji. 2 - 4 maja spędziliśmy w Paryżu. I były to trzy cudowne dni dzięki pomocy Pani Ewy i Pana Michała. Państwo Jaworscy nie tylko pokazali nam Paryż. Pomogli także przygotować naszą wycieczkę. Służyli bezcennymi radami (dziękujemy za rezerwację parkingów), zarezerwowali nam wszystkie wejścia, dzięki czemu nie musieliśmy stać w gigantycznych kolejkach. Podpowiedzieli, jak ułożyć program zwiedzania, by zobaczyć najwięcej i poczuć Paryż. Nikt nie chce nam uwierzyć, że w trzy dni można tyle zobaczyć. Zapewniamy wszystkich, że można, jeżeli zrobicie to z Panią Ewą i Panem Michałem! Poza tym nikt tak pięknie i ciekawie nie opowiada o Paryżu, jego zabytkach i historii jak Pani Ewa. Nasi uczniowie na pytanie "Co najbardziej Wam się podobało w Paryżu?" zgodnie odpowiadają "Pani Ewa!":)
  Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!:)
  Uczniowie i nauczyciele z "Katolika"

  OdpowiedzUsuń
 19. Rodzinka z Kalisza
  Weekend majowy spędziliśmy w Paryżu pod fachowym okiem Pani Ewy i Pana Michała.
  W Paryżu spędziliśmy 4 dni, które przy pomocy Państwa Jaworskich były w 100% udane i wykorzystane. Wszystkie wejściówki mieliśmy zakupione wcześniej co pozwoliło nam na ominięcie gigantycznych kolejek. Indywidualne zwiedzanie Luwru, ciekawa lekcja historii oraz niesamowity wykład o Katedrze Notre Dame - to jedne z wielu fantastycznych przygód jakie przeżyliśmy w Paryżu z pomocą Ewy i Michała. Polecane restauracje okazały się także kolejną przygodą kulinarną. Jeśli zwiedzanie Paryża to tylko z Ewą i Michałem - jeszcze kiedyś wrócimy. Serdecznie dziękujemy !!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Hanna i Aleksander Majchrowicz26 maja 2014 01:42

  Polecamy usługi Państwa Jaworskich. Nasza majowa wycieczka do Paryża była bardzo udana, zobaczyliśmy nie tylko największe i najbardziej znane miejsca w Paryżu, ale także zakątki i restauracje, których nie ma w przewodnikach. Obsługa profesjonalna zarówno pod względem opieki nad turystami jak i wiedzy przewodników. Dziękujemy i pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Najszczerzej polecam! Spędziliśmy rodzinny weekend kwietniowy z czwórką dzieci w Paryżu i dzięki panu Michałowi, był to fascynujący, pełen nowych odkryć czas. Zarówno miejsca, które nam pokazywał, jak i te, które polecał (restauracje, sklepy z czekoladą - mmmm...) były doskonałe. Ogromnie pomogły nam bilety rezerwowane przez p. Michała, dzięki którym uniknęliśmy stania w gigantycznych kolejkach. Pomijając kwestię nieskończonej cierpliwości wobec naszej niesubordynacji najbardziej wdzięczni jesteśmy i największym podziwem nas napawa umiejętność takiego poprowadzenia grupy, że wszyscy, zarówno dorośli, dzieci, jak i nastolatkowie byliśmy zainteresowani i zadowoleni. Z cała pewnością przy następnej wizycie będziemy korzystali z usług pana Michała. Bravo Michel! C'etait tres bien fait. On va revenir.

  OdpowiedzUsuń
 22. Magda Wyszomirska30 czerwca 2014 08:59

  Bardzo dziękujemy za wspaniale spędzony czas w Paryżu. Choć nasza wycieczka trwała zaledwie kilka godzin to zobaczyliśmy naprawdę dużo i do tego w bardzo miłej i wesołej atmosferze!!!! Pozdrawiam Magda :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wróciliśmy z wycieczki w Paryżu. Spędziliśmy cudowne chwile oglądając Paryż, ale to wszystko mogliśmy zobaczyć dzięki wspaniałym przewodnikom Pani Ewy i Michała. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć bardzo dużo i usłyszeć informację i ciekawostki o zabytkach Paryża. Myślę, że kiedyś jeszcze wrócimy. Serdecznie dziękujemy i mam nadzieję do zobaczenia. Beata z Trzebnicy

  Pozdrawiamy,
  Beata | betaiz@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Tomek z Wrocławia7 lipca 2014 01:44

  Bardzo dziękujemy p. Ewie za ciekawe poprowadzenie naszej wycieczki i cenne uwagi co do wolnego czasu. Serdecznie polecam wszystkim, którzy oczekują indywidualnego podejścia. Mieliśmy niewiele czasu na zwiedzanie oraz starszą osobę na pokładzie, która słabiej słyszy i porusza się. Pani Ewa naprawdę dostosowała się do naszych oczekiwań i zaprezentowała nam Paryż i Luwr w pigułce. Nie było przeciągających się opowieści, tylko konkrety tak jak chcieliśmy. Tempo zwiedzania idealne z przerwami na kawę czy naleśnika. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Minęły juz 4 miesiące od naszej wyprawy do Paryża. Z uśmiechem na twarzy wracamy do zdjęć, które utrwaliły naszą niezapomnianą przygodę perfekcyjnie zorganizowaną przez Państwa Michała i Ewę Jaworskich. Każdy element wycieczki był starannie przygotowany, począwszy od miejsca noclegu, organizacji transportu i posiłków, adekwatnie do wieku dzieci przemyślanego dziennego programu zwiedzania, skończywszy na jakości przekazywanych nam informacji, udzielania praktycznych wskazówek jak również pomocy w sprawach logistycznych kiedy niezbędna była znajomość języka francuskiego. Jesteśmy także pod wrażeniem ogromnej wiedzy naszych Przewodników i dziękujemy za ciekawe opowieści o miejscach, zabytkach i wielkich ludziach tworzących historię Francji i Paryża. Poruszając się metrem mogliśmy poznać także codzienne życie mieszkańców tego wielkiego miasta. Czuliśmy się jednak bezpiecznie i komfortowo pod czujnym okiem naszych Przewodników. Oboje mają bardzo dobry kontakt z dziećmi, poczucie humoru i dużo cierpliwości :). Są bespośredni, uśmiechnięci i zawsze gotowi do pomocy. Odpowiadają na wszystkie pytania nawet 25 osobowej wszystkiego ciekawej grupy młodych ludzi. Dzięki Wam Paryż na długo pozostanie w naszej pamięci. Jeszcze raz dziękujemy i gorąco polecamy wszystkim, którzy szukają profesjonalnego i sympatycznego Przewodnika po Paryżu.
  Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

  OdpowiedzUsuń
 26. Pasja , entuzjazm , erudycja , wysoka kultura osobista , wspaniałe poczucie humoru , pozytywna energia , profesjonalizm - POLECAM ! Marek Sowiński Sopot

  OdpowiedzUsuń
 27. Pełne zaangażowanie oraz wesołe usposobienie Michała i Ewy sprawiły, że pomimo deszczowej pogody bardzo sympatycznie spędziliśmy wspólne chwile podczas weekendu majowego. Czas przeznaczony na zwiedzania został skrupulatnie zaplanowany. Pomoc w transferach z lotniska, bilety wstępu a także rekomendacje miejsc, które warto zobaczyć okazały się bardzo pomocne. O tym gdzie zjeść najlepszy krem brulee dowiesz się od Ewy a na rozprawę sądową a Sądzie Najwyższym nie zaprowadzi Cię prawdopodobnie żaden inny przewodnik jak Michał. Z jednej strony luksusowa Galeria Lafayette a z drugiej tułaczka na skróty z daleka od zatłoczonych turystami uliczek. Wszelkie scenariusze możliwe. Dziękuje za wspólnie spędzone chwile. Na pewno wrócimy Adam z rodzinką z Lublińca.

  OdpowiedzUsuń
 28. Zwiedzałam Paryż z Michałem razem z 47 os. grupą. Zwiedzanie Paryża z Michałem to nie tylko wycieczka - to była przygoda! Michał dostarcza uczestnikom dużo więcej niż tylko ogromną wiedzę jaką posiada.Jego doświadczenie oraz fantastyczne podejście do ludzi sprawia, że potrafi zjednać sobie wszystkich w grupie oraz doskonale poradzić sobie z wieloma sytuacjami. Pomoc jaką zapewnił zarówno w trakcie organizacji całej wycieczki oraz już na miejscu - jest nieoceniona. Bez jego wskazówek, wsparcia, wiedzy oraz częstej pomocy - ta wycieczka by się nie odbyła. Zwiedzając, Paryż stał się czymś więcej niż miastem, dzięki przewodnictwu Michała, Paryż stał się osobą z wadami, zaletami, licznymi talentami oraz mrocznymi stronami, osobą która staje się przyjacielem na lata. Mogłabym napisać esej zachwalając pracę Michała - napiszę tylko, że sama mając doświadczenie w pilotowaniu wycieczek i uczestnicząc w wielu wyjazdach, do tej pory nie spotkałam tak zaangażowanego i niezwykle pomocnego przewodnika :) Z pewnością do zobaczenia i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 29. Rocznicowy weekend w Paryżu był doskonały :) Dziękujemy Michałowi za profesjonalizm, bezproblemowy kontakt i doskonale zagospodarowany czas.

  Jeżeli szukasz indywidualnego podejścia do zwiedzania i kompleksowej organizacji wycieczki - nie mogłeś/łaś lepiej trafić!

  Serdeczne pozdrowienia dla przesympatycznej żony Ewy :)

  Magda i Maciej

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo, bardzo polecam!!! Przesympatyczni, pogodni ludzie którzy z pasją opowiadają o Paryżu. Spędziliśmy z Państwem Ewą i Michałem dwa pierwsze dni z tygodniowego pobytu w Paryżu, było ciekawie, z humorem, profesjonalnie a jednocześnie przystępnie. Otwarci i pomocni. Byłam z mężem i córką, dzięki zaangażowaniu naszych przewodników mieliśmy cudowne wakacje! Serdecznie i ciepło pozdrawiam.
  Justyna, Robert i Marta

  OdpowiedzUsuń
 31. Zwiedzanie Paryża z Michałem było czystą przyjemnością. Jego olbrzymia wiedza połączona z poczuciem humoru , że na długo zapamiętam wycieczkę do stolicy Francji. Zdecydowanie pozdrawiam tego przewodnika :)

  Pozdrawiam
  Kajtek

  OdpowiedzUsuń
 32. Monika, Dagmara, Mirka18 września 2014 12:53

  Zwiedzanie Paryża z Ewą było dla nas ogromną przyjemnością połączoną z profesjonalizmem! Dotarłyśmy do wszystkich najciekawszych zakątków Paryża dzięki zaangażowaniu Ewy chłonąc wszystkie niezbędne informacje ! Doskonała organizacja zwiedzania biorąc pod uwagę presję czasu jaką miałyśmy .Ciekawie, miło, wyczerpująco pod względem merytorycznym . Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas !

  OdpowiedzUsuń
 33. Po długiej przerwie (bo od sierpnia spory kawałek czasu minął), witam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wspaniałą wycieczkę oraz gratuluję profesjonalizmu. Była to dla mnie najlepsza podróż do "serca" Francji jakie odbyłam i pozostanie niezapomniana. Podróż to jedyna rzecz, po zakupie której człowiek staje się bogatszy... a jeśli ma to szczęście że trafi na przewodnika z pasją to można przyrównać to jak "traf 6 w totka". Małgorzata Zielska

  OdpowiedzUsuń
 34. Paryż pokazany z bardzo ciekawej strony, widać że pani Ewa interesuje się tym, o czym opowiada. Widać było pełen profesjonalizm i spore doświadczenie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Panie Michale, Pani Ewo,
  Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji zaręczyn. Okres ten o ile nerwowy to dzięki Wam niezapomniany.
  Bezbłędnie dobrany program-wiele zaplanowanych miejsc do odwiedzenia, najlepsze stoliki w Restauracjach, codziennie inne śniadanie, obiad, kolacja…..nie mówiąc o podwieczorkach. Zaplanowane transfery limuzynami na wybrane wydarzenia(koncert Beyonce, kolacja w Lido, kolacja Bateaux Parisiens).
  Możliwość podążania z Panią Ewą po dzielnicach Miasta, jego licznych zabytkach etc. Zakupy. Czy można otrzymać więcej.
  Z pozdrowieniami Paweł Kolutyński.

  OdpowiedzUsuń
 36. Cały czas wracamy myślami do naszej sierpniowej wyprawy do Paryża...i gdyby nie zdjęcia,wydawałoby się,że to tylko piękny sen.
  A gdyby ktoś wątpił,że można zorganizować i zaplanować wyjazd w 3 dni...proponuję kontakt z Panem Michałem.
  Powraca wiara w ludzi,gdy tam po drugiej stronie słuchawki ktoś nie załamuje rąk,nie mówi,że już się nie da,tylko zakasuje rękawy i przyjmuje wyzwanie.
  O ileż prostsza i bardziej udana jest tak szalona wyprawa do kraju,którego się kompletnie nie zna i nie rozumie,gdy już na lotnisku czeka ktoś,kto w miły i ciekawy sposób wprowadzi nas w paryski klimat.
  A wprowadzenie to było dla nas na tyle sugestywne,że mieliśmy wręcz wrażenie teleportacji do innych epok!
  Dzięki Państwa zaangażowaniu,pomocy,elastyczności i kompetencjom, wspaniale udała się wycieczka naszych marzeń!
  Nie możemy pozbyć się myśli o powrocie,ponieważ z takimi przewodnikami chciałoby się zawojować Francję,a nie tylko Paryż;-].
  Serdecznie pozdrawiamy-Agnieszka R. i chłopaki

  OdpowiedzUsuń
 37. Cały czas powracamy myślami do naszej sierpniowej wyprawy do Paryża..i gdyby nie zdjęcia,wydawałoby się,że to był tylko piękny sen.
  A jeśli ktoś myśli,że nie można zorganizować i zaplanować takiej wycieczki w 3 dni,proponuję kontakt z Panem Michałem.
  Wraca wiara w ludzi,gdy ktoś nie załamuje rąk,nie mówi,że się nie da,a zakasuje rękawy i przyjmuje wyzwanie.
  O ile prostsza jest wyprawa do kraju,którego się nie zna i nie rozumie,gdy już na lotnisku czeka na nas ktoś,kto się nami zaopiekuje i w miły sposób wprowadzi w paryski klimat.
  Dzięki wspaniałej i przystępnie przedstawionej lekcji historii w sposób nieprawdopodobny poczuliśmy tchnienie innych epok i w sposób bardziej świadomy kroczyliśmy po ulicach Paryża.A idąc z Panem Michałem i Panią Ewa,okazuje się,że na każdym kroku "czai się"coś ciekawego.
  Dzięki Państwa elastyczności,zaangażowaniu,życzliwości i kompetencjom udała się wspaniale wycieczka naszych marzeń!
  Nie możemy pozbyć się myśli o powrocie,ponieważ z takimi przewodnikami chciałoby się zawojować całą Francję,a nie tylko Paryż:-}.
  Serdecznie pozdrawiają Agnieszka i Mariusz z synami

  OdpowiedzUsuń
 38. Panie Michale, Pani Ewo .Zwiedzanie Paryża dzięki Wam stało się ogromną przyjemnością .Bliźniaczki myślą o powtórnej wycieczce. Oczywiście tylko z Wami jako przewodnikami. Pełen profesjonalizm. Chciałabym zobaczyć coś więcej, a jak wiem pomysłów i wiedzy Wam nie brakuje. Polecam każdemu kto chce prawdziwie poznać Paryż i paryskie uroki życia. Rodzinka z Gdańska.

  OdpowiedzUsuń
 39. Pani Ewo i Panie Michale !
  Dzięki Wam nasz pobyt w Paryżu był zorganizowany ,intensywny i ciekawy.
  W ciągu 5-ciu dni zwiedziliśmy bardzo dużo, a każde miejsce było interesujące i przykuwało naszą uwagę i koncentrację.
  Chłonęliśmy Wasze opowieści ,które przybliżyły nam historię Paryża oraz " smaczki" z dziedziny kultury i obyczajów ubiegłych epok.
  Była to ogromna przyjemność obcować z Wami i czerpać informacje z Waszej rozległej wiedzy .Podziwiamy za profesjonalizm i kompetencje.
  Bardzo serdecznie pozdrawiamy i mamy nadzieje na następne spotkania w innych regionach Francji.
  Joanna i przyjaciele

  OdpowiedzUsuń
 40. Gorąco polecam zwiedzanie z panią Ewą, która pokazała nam najciekawsze zakątki jesiennego Paryża. Pozdrawiamy serdecznie. Kasia Bernat

  OdpowiedzUsuń
 41. Szanowni Państwo;
  Mieliśmy okazję połknąć Paryż w pigułce.
  To co zobaczyliśmy i usłyszeli na pewno zostanie w naszej pamięci na długo.
  Życzymy dalszego rozwoju działalności - robicie to w mistrzowski sposób!
  Pozdrawiamy Agnieszka Kasia Wojtek Janusz

  OdpowiedzUsuń
 42. Dzień w Paryżu, który spędziliśmy z Panią Ewą należał do bardzo udanych, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym mieście, odwiedziliśmy zakątki o których przewodniki nie piszą. Gorąco polecamy, my do Paryża wrócimy na pewno i chętnie posłuchamy Waszych opowieści,
  serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia,
  Katarzyna i Jacek

  OdpowiedzUsuń
 43. Dzień spędzony w Paryżu w towarzystwie Pani Ewy należał do bardzo udanych, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii związanych z tym miastem, poznaliśmy miejsca o których przewodniki nie piszą. Gorąco polecamy, my do Paryża na pewno wrócimy i chętnie wysłuchamy dalszych opowieści, mamy nadzieję, że następnym razem poznamy również Pana Michała,
  serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia,
  Katarzyna i Jacek

  OdpowiedzUsuń
 44. Dorota i Tadeusz z Grudziądza25 listopada 2014 12:49

  Panie Michale,
  jeszcze raz pięknie dziękujemy za pokazanie nam Paryża w bardzo profesjonalny, sympatyczny i kulturalny sposób.
  Wiedza, wyczucie i takt. Tak trzymać!
  Polecamy wszystkim gorąco.
  Pozdrawiamy serdecznie
  Dorota i Tadeusz

  OdpowiedzUsuń
 45. Katarzyna i Robert28 listopada 2014 07:11

  Zaplanowane, zorganizowane i ... zrealizowane. 3-dniowy pobyt wypełniony wszystkimi atrakcjami Paryża - tymi powszechnie znanymi oraz miejscami, do których byśmy się nie udali bez sugestii p. Ewy i p. Michała. Polecamy.
  Katarzyna i Robert

  OdpowiedzUsuń
 46. Katarzyna i Robert28 listopada 2014 07:13

  Zaplanowane, zorganizowane i ... zrealizowane. 3-dniowy pobyt wypełniony wszystkimi atrakcjami Paryża - tymi powszechnie znanymi oraz miejscami, do których byśmy się nie udali bez sugestii p. Ewy i p. Michała.
  Polecamy!
  Katarzyna i Robert

  OdpowiedzUsuń
 47. Zaplanowane, zorganizowane i ... zrealizowane. 3-dniowy pobyt wypełniony wszystkimi atrakcjami Paryża - tymi powszechnie znanymi oraz miejscami, do których byśmy się nie udali bez sugestii p. Ewy i p. Michała.
  Polecamy!
  Katarzyna i Robert

  OdpowiedzUsuń
 48. Serdecznie polecam Pana Michała i jego żonę Panią Ewę.
  Nie miałem zbyt wiele czasu na zwiedzanie Paryża, więc jako klient byłem dość specyficzny, bo istniało jeszcze sporo innych utrudnień. Plan zwiedzania oraz jego realizacja to pełny profesjonalizm, za co wielki szacunek. Zadanie postawione przed Panem Michałem było trudne i skomplikowane, ale wywiązał się z niego wzorcowo. Pragnę też złożyć podziękowania na ręce Pani Ewy za wspaniały sposób przybliżenia nam uroków Paryża. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem i w sposób o jakim mogłem tylko pomarzyć. Jeszcze raz Państwu dziękuję i mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Wam zdecydowałem się odwiedzić Paryż przynajmniej raz jeszcze, zobaczyć to czego nie udało mi się poprzednio...
  Dziękuję i pozdrawiam
  Mariusz W. Z rodziną

  OdpowiedzUsuń
 49. W październiku zwiedzałam jesienny Paryż z Panią Ewą i szczerze polecam, zarówno Paryż, jak i przeuroczą Przewodniczę. Pani Ewa doskonale wyczuwa co pokazać w mieście, jakie zakamarki i ciekawostki, tak aby oczarować Paryżem i jego historią. Cieszę się, że miałam okazję zwiedzać miasto właśnie z Panią Ewą również z powodu jej indywidualnego podejścia do oczekiwań, tempa zwiedzania i zainteresowań turysty.

  Pozdrawiamy serdecznie
  Kasia Bernat z mamą :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Witam,
  Wróciliśmy pełni wrażeń i zachwytu.
  W prost nie do wiary że w tak krótkim czasie mogliśmy zrealizować tak wiele punktów programu.
  Wszystko podane w pigułce do przyswojenia przez bardziej i mniej zainteresowanych.
  Fantastyczna logistyka i organizacja. Program dopasowany do oczekiwań i możliwości teamu.
  Ważne jest to że robi się to co się kocha!!!
  Pozdrawiamy serdecznie życząc wielu sukcesów.
  Janusz, Agnieszka, Kasia, Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 51. Była to nasza pierwsza podróż do Paryża ale dzięki Wam Pani Ewo i Panie Michale na pewno nie ostatnia, Zastanawiamy się z mężem czy więcej w Was wiedzy, czy pasji, cokolwiek to jest sprawia, że zwiedzanie miasta w Waszym towarzystwie staje się ogromną przyjemnością. Okazuje się, ze mając ze sobą tak profesjonalnych przewodników można nie tylko zobaczyć ciekawe miejsca ale również rozkoszować się jego smakiem i zapachem. W tętniącym życiem mieście z Wami czas zwalnia aż chciałoby się powiedzieć "chwilo trwaj".
  Gratulujemy profesjonalizmu, a każdemu kto się zastanawia jak w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej szczerze polecamy Panią Ewę i Pana Michała.
  Dziękujemy za wspaniale zorganizowany czas, ciekawe opowieści, a Panu Michałowi dodatkowe podziękowania za piękne fotografie. Dawno nie mieliśmy tak dobrze zrobionych zdjęć.

  Pozdrawiamy serdecznie
  Ania i Waldek

  OdpowiedzUsuń
 52. Szanowna Pani Ewo, Panie Michale.
  Na wstępie serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wspaniałego weekendu, jaki mieliśmy okazję przeżyć w Mikołajki 2014. Szczególne podziękowania dla Pani Ewy, która swoją fachową wiedzą oraz niespotykaną otwartością i miłym usposobieniem umiliła nam czas w stolicy Francji. Naturalnie gorąco polecam Wasze usługi wszystkim, którzy planują zwiedzić Paryż.
  Czytając komentarze poniżej doszedłem do wniosku, że nie będę powielał tych wszystkich wspaniałych opinii na Wasz temat, ponieważ trudno być tu oryginalnym. Napiszę jednak coś co może z pragmatycznego punktu widzenia, pomóc tym niezdecydowanym, którzy może chcieliby skorzystać z Państwa usług, ale zastanawiają się, czy mogą sobie na to pozwolić.
  Otóż, z całą odpowiedzialnością, twierdzę, że jak najbardziej należy skorzystać z usług tak doświadczonych, będących na miejscu przewodników z przyczyn zupełnie obiektywnych. Abstrahując od całej przekazanej wiedzy podczas zwiedzania poszczególnych obiektów, zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu oraz środków na organizację wszystkiego. Z doświadczenia wiem, że zanim człowiek nauczy się poruszać, po tak dużym mieście, jakim jest Paryż, zanim pozna specyfikę lokalizacji obiektów, zwiedzi dużo mniej, niż by chciał, a jednocześnie niejednokrotnie zapłaci frycowe, a to wybierając niewłaściwą opcję w maszynie do biletów na metro, a to wybierając niewłaściwą restaurację na obiad, a to w końcu przepłacając za bilety na poszczególne atrakcje, które potem, jak się okazuje, można by zamienić na ciekawsze, na które nie starczyło czasu. Ponadto nie do przecenienia jest fakt, że przy pomocy Pani Ewy, czy Pana Michała, tam gdzie inni ślęczą w kolejkach my wchodzimy z marszu. Znajomi, z którymi podróżowaliśmy samolotem, skarżyli się, że pół niedzieli (jednego z trzech dni przeznaczonych na zwiedzanie) stali w kolejce do Luwru, dużą część soboty natomiast spędzili w kolejce na wieżę Eiffle. Nie chciałem być niegrzeczny i nie powiedziałem na głos, że takie są skutki próby minimalizowania kosztów takiego wyjazdu. Jak już jechać do Paryża to robić to pełna parą, czyt. korzystając z pomocy Państwa Jaworskich!!!
  Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy.
  P.S. Panie Michale - rejs bajka. Wszystko wyszło jak należy i z pewnością tych momentów ani ja, ani Agnieszka nie zapomnimy do końca życia.

  OdpowiedzUsuń
 53. Po Paryżu przez dwa dni oprowadzała nas Pani Ewa. Widać, że Paryż jest jej pasją i miło się słuch jej opowieści o tym mieście. Dobrze przygotowany plan zwiedzania dopasowany do grupy. Co do planu zdaliśmy się w zupełności na to co nam zaproponowano i nie żałujemy. Dwa dni zleciały bardzo szybo i pozostały miłe wspomnienia. Nasza grupa liczyła 27 osób i wszyscy byli bardzo zadowoleni.
  Dziękujemy Pani Ewo.
  Julian Kozłowski

  OdpowiedzUsuń
 54. Chcemy bardzo podziękować za wspólne trzy dni w Paryżu. Bardzo się nam podobało. Pan Michał potrafił zaciekawić dorosłych, młodzież i dziewięcioletnie dziecko. Zmuszał do myślenia, uważnie obserwował, co nas najbardziej interesuje i odpowiadał na WSZYSTKIE pytania. Było nie tylko profesjonalnie, ale też bardzo wesoło i niezmiernie miło. Zadbał dodatkowo o bardzo dobry transport z hotelu na lotnisko polskim busem. Jesteśmy zadowoleni, że zarobił polski przewoźnik.
  Dziękujemy bardzo, serdecznie pozdrawiamy i polecamy innym!
  Pięcioosobowa rodzina spod Bydgoszczy

  OdpowiedzUsuń
 55. Michał chcemy podziękować za przemiłe chwile spędzone w Paryżu. Dzięki Tobie był to czas wykorzystany w 120% .Wycieczka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pomimo, że trwała tylko 3 dni była intensywna,ciekawa i na bieżąco dostosowywana do oczekiwań i życzeń każdego z nas.Nie wyobrażam sobie zwiedzania Luwru, Muzeum Orsay, Katedry Notre Dame czy opery Garnier bez przewodnika ,to jakby "zwiedzać z zamkniętymi oczami".Tylko ktoś kto kocha to co robi umie przekazać swoją wiedzę z taką pasją, opowiadać i odpowiadać na masę pytań naszych dzieci tak cierpliwie jak nasz przewodnik -Michał. Z całą pewnością chcemy tu jeszcze wrócić ale dzieci (14 lat,10 lat,8 lat) zgodnie twierdzą, że pod jednym warunkiem :Jak Paryż to tylko z panem Michałem.
  Jeszcze raz wielkie dzięki i serdecznie pozdrawiamy.
  Marta ,Ola ,Asia ,Kinga i Arek

  OdpowiedzUsuń
 56. Michał, chcę podziękować w imieniu swoim i oprowadzanej grupy za wizytę w Luwrze. W 2-3 godziny zobaczyliśmy najważniejsze eksponaty muzeum i dowiedzieliśmy się niesamowitych rzeczy (Wenus z Milo O_O, serio? WOW XD ). Ma Pan świetne poczucie humoru i potrafić zaciekawić nas, 17-latków - tym większy szacunek! Dodatkowo Katedra Notre-Dame, to już wgl mistrzostwo. Pozdrawiam i polecam z czystym sumieniem :D
  Ewelina :D

  OdpowiedzUsuń
 57. Pan Michał oprowadzał nasza grupę po Paryżu w czasie wycieczki szkolnej. Wspominam to bardzo miło, przewodnik był zabawny i ciekawie opowiadał oraz pomagał dostrzec piękno tego jakże wspaniałego miasta, Serdeczne pozdrowienia i życzenia wielu sukcesów!

  Uczennica Liceum w Bieruniu.

  OdpowiedzUsuń
 58. marzena krupinska7 kwietnia 2015 06:04

  Panie Michale , na pewno nigdy nie zapomnimy wspaniale spędzonego czasu w Paryżu. Dzięki Pana niezwykle intrygującej osobowości, poznaliśmy to piękne miasto wraz z jego atmosferą zabawnymi anegdotkami. Było bardzo miło, za wspólnie spędzony czas dziękujemy ! I zapraszamy do Wrocławia.
  Marzena Krupińska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się. Bardzo nam się podobało. Magda.

   Usuń
 59. Babski Poznań8 kwietnia 2015 00:46

  4 koleżanki z Poznania + jedna z Paryża = znakomity weekend na dzień kobiet w babskim gronie! Ewa okazała się znakomita gawędziarką, niespieszną w oferowaniu nam całego wachlarza możliwości Paryża w jeden dzień, co nam niezmiernie odpowiadało. "Śniadanie na trawie" na wzgórzu Montmarte, urocze kafejki, mnóstwo anegdot, zakamarków i barwnych historii przyswajanych przy lampce wina sprawiło, że Paryż pokazał nam swoje najpiękniejsze oblicze w promieniach marcowego słońca. Dziękujemy Ewo, trzeba tam jeszcze wrócić!

  OdpowiedzUsuń
 60. Byliśmy z żoną w Paryżu zaledwie 5 dni jednak wiedza i urocze towarzystwo Pani Ewy i Pana Michała pozwoliło nam posmakować ( w przenośni i dosłownie ) to miasto na tyle żeby być nim zauroczonym, a jednocześnie chcieć jeszcze do niego powrócić. Niemęcząco zaprezentowane muzea, spokojne restauracje i kafejki, czarujące miejsca oraz doskonałe zorganizowanie czasu i doradzenie co warto, a co nie zobaczyć w tym mieście - wszystko to składa się na obraz profesjonalnie zorganizowanego pobytu w tym do tej pory przez nas niedocenianym mieście. Bardzo Państwu dziękujemy.
  Maja i Patryk

  OdpowiedzUsuń
 61. Panie Michale! :)
  Chciałybyśmy baaaardzo, ale to baaaaaardzo podziękować za czas poświęcony na oprowadzaniu po Luwrze i Dzielnicy Łacińskiej. Dzięki Tobie był to jeden z najlepszych dni spędzonych w Paryżu. Wiedziałeś znakomicie jak nas zainteresować i przy okazji nie zanudzić...Masz świetne poczucie humoru i na dodatek potrafisz znaleźć wspólny język z młodzieżą ;)
  Szkoda, że nie zostałeś z nami do końca wycieczki :( Na pewno byłaby jeszcze lepsza :)
  Widać, że to co robisz sprawia Ci ogromną radość...tak trzymać!
  Zaraziłeś nas uśmiechem i pozytywną energią, dzięki czemu nabraliśmy jeszcze większej ochoty na zwiedzanie :D
  Jeszcze raz dziękujemy z całego serduszka i pozdrawiamy Ciebie i Ewę <3 !
  Uczennice LO Bieruń- Ola i Karolina <3

  OdpowiedzUsuń
 62. Panie Michale! Cóż mogę rzec, wielkie dzięki za wizytę w Luwrze i innych zakątkach Paryża. Pańskie poczucie humoru oraz niesamowity poziom wiedzy ("sprzedany" w interesujący sposób) niewątpliwie stawia Pana ponad resztą przewodników. Co więcej, Pański francuski jest tak boski, że można się rozpłynąć ;)
  Jeszcze raz stokrotne dzięki!
  Karolina z LO Bieruń

  OdpowiedzUsuń
 63. Witam,
  nas oprowadzała Ewa. Było spokojnie i ciekawie, przekazane fakty opowiedziane w taki sposób, że łatwo je można było zapamiętać. Jej pomoc we wskazaniu restauracji dała możliwość spróbowania dobrej kuchni francuskiej. Polecamy - Agnieszka i Maciek

  OdpowiedzUsuń
 64. Witam,
  Michał to rewelacyjny przewodnik. Nasza grupa spędziła z nim 8h - dzięki którym przenieśliśmy się zarówno do czasów Rewolucji Francuskiej jak i czasów bardziej współczesnych. Informacje przekazywane z pasją, dzięki czemu łatwo były przez nas przyswajane. :)
  Z chęcią wrócę tam jeszcze raz aby poznać kolejne zakątki stolicy Francji.
  pozdrawiam serdecznie i być może do zobaczenia.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 65. Witam,
  Michał to znakomity przewodnik - nasza grupa spędziła z nim 8h, podczas których oprowadził nas po najbardziej znanych miejscach Paryża. Jego opowieści oraz to jak przekazywał informację przenosiły nas z czasów współczesnych do czasów Rewolucji Francuskiej a oczami wyobraźni widziałam jak była budowana Katedra Notre-Dame (btw wywarła na mnie niesamowite wrażenie) z czystym sumieniem polecam Michała! dzieki niemu Paryż miło mnie zaskoczył :)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 66. Monika Brink i jej banda27 kwietnia 2015 00:08

  Ewo, Michale!!! Bardzo dziękujemy Wam za przecudne dwa intensywne dni w Paryżu. Od zawsze, gdy wybieramy się na zwiedzanie Polski, czy świata, wspieramy się przewodnikiem. Tak jak poprzednio, tak i tym razem jesteśmy pewni, że to najlepsza opcja poznawania nowych miejsc. Szczególnie, gdy nie ma się czasu, aby błądzić i chce się jak najwięcej zobaczyć, choćby w trakcie weekendu. Było pięknie, interesująco, zachwycająco i smacznie. Najlepsze naleśniki jakie dotąd jedliśmy, że o cydrze nie wspomnę:))) Bardzo dziękujemy i do zobaczenia następnym razem, bo jeszcze sporo atrakcji Paryża mamy do zobaczenia. Ściskamy gorąco! Monika, Marek, Graża, Tomek, Aga, Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 67. Jeśli ktoś uważa, że sam lub z książkowym przewodnikiem jest w stanie dowiedzieć się o Paryżu tyle, ile przekazała nam pani Ewa - to nie ma złudzeń. Nie jest w stanie. Sposób przekazywania informacji zdecydowanie dopasowany do oczekiwań grupy, spokojny, bez zbędnego natłoku informacji. Jeśli do tego dołożyć wysoką kulturę osobistą i ujmujący sposób bycia to cały pobyt zostaje w pamięci jako wyjątkowy - Aleksandra i Roman

  OdpowiedzUsuń
 68. W imieniu własnym i naszej grupy polecam gorąco zwiedzanie Paryża z Panią Ewą. Dziękujemy za optymalne zaplanowanie czasu i trasy zwiedzania, za wiele ciekawostek o Paryżu, pokaznie miejsc unikatowych, do których z całą pewnością nie dotarlibyśmy z przewodnikiem książkowym a także za garść cennych i praktycznych wskazówek do samodzielnego poruszania się po Paryżu.
  Pani Ewo jeszcze raz dziękujemy za miłe towarzystwo, bedziemy Panią polecać naszym znajomym.

  OdpowiedzUsuń
 69. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe 4 dni w Paryżu. Nasza grupa to cztery osoby dorosłe i troje dzieci. Sprostać więc wymaganiom z pewnością nie jest łatwo, jednak Pani Ewa i Pan Michał świetnie sobie poradzili.Jesteśmy bardzo zadowoleni z planu i organizacji wycieczki, które były dostosowane do potrzeb tych większych i mniejszych uczestników. W tak krótkim czasie na pewno nie można zwiedzić wszystkiego, ale to co udało nam się zobaczyć to chyba sama esencja Paryża. Pani Ewa i Pan Michał potrafią zaciekawić naprawdę każdego, gdyż przekazują nie tylko suche fakty, ale także wiele ciekawostek.
  Mamy nadzieję, że nasza wycieczka do Paryża nie była ostatnią w towarzystwie Pani Ewy i Pana Michała. Polecamy Serdecznie!
  Pozdrowienia od całej naszej siódemki : Kasia, Agnieszka, Igor, Tomek i dzieciaki.

  OdpowiedzUsuń
 70. Katarzyna Sztuc25 czerwca 2015 06:55

  Ogromnie dziękujemy za możliwość zobaczenia Paryża Państwa oczami, za zabranie nas do miejsc, w które nikt zapewne by nas nie zabrał. Uczyniło to naszą wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Z całego serca polecamy Panią Ewę i Pana Michała.
  Panie Michale - dziękujemy za Moulin Rouge - niezapomniane przeżycie, zdecydowanie kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :)
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 71. Rodzina Borowskich z Warszawy1 lipca 2015 23:00

  Pani Ewa przede wszystkim cierpliwa, odpowiadała na tysiące pytań naszych dzieci, które znacznie wybiegały poza zabytki Paryża! Dopasowała program pod nasze niestandardowe zapotrzebowania, opowiadała bardzo wiele ciekawostek, o których nawet może i można przeczytać ale nigdy w głowie nie zostają. Żałuję, że zbyt późno się do Państwa zgłosiliśmy i nie mogliśmy skorzystać z wiedzy Pani Ewy również podczas kolejnych dni w Paryżu. Serdecznie pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 72. Bardzo dziękujemy Pani Ewie i Panu Michałowi za wspólne zwiedzanie Paryża. Zobaczyłyśmy wiele ciekawych miejsc, z którymi wiążą się przeróżne historie, anegdoty i ciekawostki opowiedziane z pasją. Widać, że Pani Ewa i Pan Michał kochają to co robią. Cieszymy się, że skorzystałyśmy z ich usług.
  Pozdrawiamy serdecznie
  Turystki z Białegostoku

  OdpowiedzUsuń
 73. Super przewodnik
  Pozdrawiam
  Martyna z http://dojazddoparyza.pl/dojazd-z-lotniska-beauvais/

  OdpowiedzUsuń
 74. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę po Wersalu i moc przekazanych informacji dotyczących dalszego naszego pobytu, co gdzie i jak zwiedzać, aby maksymalnie wykorzystać czas.
  Pan Marek to wspaniały przewodnik z ogromną wiedzą, pełen humoru potrafiący zaciekawić również dzieci. Z całego serca możemy polecić usługi pana Marka wszystkim, którzy planują zwiedzić w przyszłości Paryż.

  Gorąco pozdrawiamy i liczymy na kolejne spotkanie. Rodzina z Piotrkowa

  OdpowiedzUsuń
 75. Serdecznie polecamy wszystkim chętnym do zwiedzenia Paryża usługi Pani Ewy i Pana Michała. W ciągu 2 wspólnych dni udało nam się zwiedzić ważniejsze atrakcje Paryża. Dowiedzieliśmy się ciekawostek, których nie ma w żadnych przewodnikach. A przy tym było miło, sympatycznie i naprawdę profesjonalnie. Z pewnością wrócimy jeszcze do Francji i z pewnością ponownie skorzystamy z usług pp. Jaworskich.
  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 76. Bardzo serdecznie polecam Pana Michała. Oprowadzał naszą grupę po dzielnicy Montmartre i było super. Różne ciekawe historie, anegdoty, a wszystko z pasją. Widać, że kocha pan, to co robi. Szkoda, że następnego dnia nie mógł nas pan już oprowadzać, żaden inny przewodnik paryski Panu nie dorównuje.

  OdpowiedzUsuń
 77. Agata Andrysiewicz21 września 2015 13:07

  Serdecznie polecam Panią Ewę! Krótkie ale jakże owocne kilka godzin w Paryżu w jej towarzystwie. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś się spotkamy na kolejnej wycieczce. Pani Ewo, dziękujemy!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 78. Magda i Grzegorz z Wrocławia23 września 2015 12:23

  Dzięki Ewie i Michałowi spędziliśmy cudowną 5 rocznicę ślubu w naszym ukochanym Paryżu. Poznaliśmy nowe smaki, zapachy i koloryt miasta, odkrywając przy tym kulinarne tradycje Francji..teraz już wiemy, co to jest pierwszy nos ;) To był wspaniały a raczej przepyszny czas, przeplatany jednocześnie ciekawymi anegdotami z historii Paryża, a także tymi z codziennego życia w tym mieście. Ewo, Michale - bardzo Wam dziękujemy za to że podzieliliście się z nami Waszą pasją, to był cudowny czas, który wspominamy z sentymentem. Z przyjemnością wybierzemy się z Wami na kolejną wycieczkę :) Życzymy Wam powodzenia i dalszego entuzjazmu w tym co robicie. Pozdrawiamy, Magda & Grzegorz.

  OdpowiedzUsuń
 79. Polecam serdecznie. Dużo pasji, dużo wiedzy, dużo humoru. Cudownie spędziliśmy czas na spacerach, zwiedzaniu i poznawaniu historii Paryża. Kogoś kto z taką pasją opowiada można słuchać i słuchać...
  Bardzo dziękujemy za pokazanie innych oblicz Paryża.
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 80. CZYTAJĄC opinie o cudownych przewodnikach Ewie i Michale nie wiem co mogę jeszcze napisać żeby być choć trochę oryginalna nie wiem Jedyne słowa naj naj naj i dzięki to były cudne dni w Pryzu Pozdrawiamy EiB 25 październik 2015 Pani Ewo trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 81. październik 2015
  Szukam slow którymi można by określić moich przewodników po Paryżu Ewe i Michała Jedno co mi przychodzi do głowy NAJ NAJ NAJ wiedza, pasja, profesjonalizm Tak trzymać powodzenia
  E i B

  Eliza Wysocka

  OdpowiedzUsuń
 82. Ewa i Michal młodzi pełni pasji ludzie ,ktorzy w fantastyczny sposob oprowdzili nas po Paryzu .Z zaangazowaniem bardzo ciekawie opowiadali o zabytkach i historii Paryza ,językiem ktory mamy wrazenia jest dostepny dla wszystkich ,dla pasjonatow historii i tych mniej nią zainteresowanych:)Sluchalo się ich z zaciekawieniem i przyjemnoscią a czas biegł nieubłagalnie szybko o czym przypominaly nam nasze zmeczone nogi:)
  Wszystkie atrakcje wieczorne Ewa i Michał zoorganizowali tak jak prosilismy(wejsciowki, bilety o nic nie musielismy sie martwic) , nawet na naszą prosbe odszukali koncert piosenek edith piaf w wykonaniu japonskiej artyski :):):)na ktory ostatecznie nie dotarlismy, poleglismy fizycznie:) Wieczor spędziliśmy w cudownej restauracyjce przy lampce wina.
  Paryz jest cudowny ,pozostawia niedosyt i marzenie, zeby znalezc sie tam raz jeszcze, zobaczyc to czego sie nie zdązylo zobaczyc ,poczuc ten wspanialy klimat Paryza tętniącego zyciem i dowiedziec sie jeszce więcej .
  Mamy nadzieje ,ze moze kiedys uda sie nam powtorzyc wycieczkę a wtedy liczymy na Was ,ze rownie wspaniale i z humorem opowiecie nam i pokażecie to czego nie zdazylismy zobaczyc.
  SERDECZNIE WAS POZDRAWIAMY EWO I MICHALE I BARDZO DZIĘKUJEMY ZA DOSKONALE TOWARZYSTWO I PROFESJONALIZM W TYM CO ROBICIE!!!

  Z zyczeniem DO ZOBACZENIA
  JOANNA i JACEK

  OdpowiedzUsuń
 83. W Paryżu spędziliśmy 2 dni spacerując w towarzystwie Pana Michała. Ten oprowadzał nas opowiadając historie i anegdoty związane z odwiedzanymi miejscami. Pan Michał profesjonalista z olbrzymią wiedzą i dużym poczuciem humoru. Wspaniała atmosfera spacerów. Dziękujemy i pozdrawiamy. Ewelina i Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 84. Panie Michale! Szacun! Fantastyczna wycieczka, ogromna wiedza przekazana w nieprawdopodobnie miły sposób. Opera mnie urzekła, ale to chyba głównie zasługa Pańskiej opowieści. Wspaniały człowiek, kocha to co robi. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WRAŻENIA Z INNEGO NIŻ WSZYSCY MYŚLĄ PARYŻA. Pozdrawiam serdecznie! Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie okazja się spotkać.

  OdpowiedzUsuń
 85. Witam!Panie Michale i Pani Ewo,bardzo dziękujemy wraz z synami za przybliżenie nam Paryża i jego historii.Dzięki Państwu w Paryżu można się zakochać.Jesteśmy zachwyceni z jaką pasją podchodzicie do swojej pracy .A jeśli się tak kocha pracę jak Wy ,to można w życiu nie przepracować ani jednego dnia !!!!Dopiero co wróciliśmy a już myślimy o powrocie.Dziękujemy i polecamy wszystkim tym,którzy pragną się naprawdę czegoś interesującego dowiedzieć.Pozdrawiamy serdecznie.A.P.M.P.Filipiak

  OdpowiedzUsuń
 86. Witam!Panie Michale i Pani Ewo,bardzo dziękujemy wraz z synami za przybliżenie nam Paryża i jego historii.Dzięki Państwu w Paryżu można się zakochać.Jesteśmy zachwyceni z jaką pasją podchodzicie do swojej pracy .A jeśli się tak kocha pracę jak Wy ,to można w życiu nie przepracować ani jednego dnia !!!!Dopiero co wróciliśmy a już myślimy o powrocie.Dziękujemy i polecamy wszystkim tym,którzy pragną się naprawdę czegoś interesującego dowiedzieć.Pozdrawiamy serdecznie.A.P.M.P.Filipiak

  OdpowiedzUsuń
 87. Witam Pani Ewo . Ogromne dzięki za te kilka dni w Paryżu - było fantastycznie - w dużej mierze dzięki Pani . Serdecznie polecam wszystkim , którzy chcą - ciekawym i wesołym okiem zobaczyć Paryż. Pozdrawiamy Aneta , Asia i Ela .

  OdpowiedzUsuń
 88. Na wstępie chcę podziękować wszystkim osobom, które dodają te komentarze, bo to one przekonały mnie, aby skorzystać z usług przewodników - pana Michała i Ewy. Czytelniku jeśli trafiłeś na tę stronę jesteś we właściwym miejscu. Jeśli podobnie jak ja rozważałeś czy skorzystać z usług przewodnika, zapewniam Cię, że warto. Jeśli szukasz profesjonalisty to również trafiłeś w dziesiątkę.
  Koszt skorzystania z usług wydawał mi się dość duży w porównaniu z tanimi liniami Ryanair i naszymi polskim pensjami, ale po pierwsze jadąc z dziećmi (10 i 14 lat) obawiałam się nauczenia ich złej wymowy czy nazewnictwa (bo nie znam francuskiego), po drugie dał mi do myślenia komentarz, jednej z osób wpisujących się tu na blogu, że zwiedzanie muzeum O’rsay bez pana Michała to jak patrzenie na dzieła sztuki z zamkniętymi oczami. Wcześniej jeszcze się łudziłam, że skoro przeczytałam dwa przewodniki po Paryżu to coś już wiem a teraz podpisuję się pod tymi słowami obiema rękami. A pana Michała mogę tylko przeprosić, za me „zuchwałe” myśli.
  Tak się złożyło, że trzy majowe dni spędziliśmy z panem Michałem i pani Ewy nie mieliśmy okazji poznać, wobec powyższego bardzo Panu dziękuję w imieniu całej mojej rodziny za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę, jak i sposób jej podania. A to jest już po prostu sztuka! - nie żadne „suchelce" w stylu ur. się w w roku …, zmarł w…, zbudowany w .., przebudowany w…
  Obcowanie z panem Michałem to przygoda, po której tęsknicie za jej kontynuacją.
  Jednym słowem POLECAM!
  Pozdrawiamy Kamila, Andrzej, Ola i Maja

  OdpowiedzUsuń
 89. Na przełomie kwietnia i maja spędziliśmy wspaniały tydzień w Paryżu. Przez trzy dni towarzyszyli nam Pani Ewa i Pan Michał. Dzięki nim zobaczyliśmy Paryż w pełnej krasie. jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji, zaangażowania, ogromnej wiedzy i profesjonalizmu państwa Jaworskich! A przy tym zauroczeni jesteśmy ich ciepłem, urokiem, doskonałym kontaktem, elastycznością wobec naszych oczekiwań i staraniami aby sprawić, że zwiedzanie Paryża z ich udziałem będzie niezapomniane. Dawno nie widziałem mojego czternastoletniego syna tak zainteresowanego zwiedzaniem (mimo zmęczenia) i słuchaniem opowieści przewodnika. Jeśli ktoś szuka prywatnego przewodnika aby poczuć, posmakować, zobaczyć i "znaleść" się w Paryżu - NIE MA LEPSZEJ OPCJI!!!
  Ewo, Michale - ogromne dzięki, wielki szacun i gorące pozdrowienia
  - Elżbieta, Jarosław i Maciek Musielakowie

  OdpowiedzUsuń
 90. Witam Pani Ewo .
  Ogromne dzięki za te dwa dni spedzone razem w Paryzu.
  Wszyscy jestesmy pod wrazeniem Pani opowiesci i historii dotyczacych tego miasta. 2 dni po 5-6 godzin to troche za malo , wiec na pewno sie jeszcze w Paryzu pokazemy i nie bedziemy na pewno szukac innego przewodnika.
  Przed podroza obawialismy sie jak nasze dzieci (13,8 i 2 ) zniosa to zwiedzanie - nie bylo zadnego problemu. Dzieci byly tak samo zafascynowane opowiadaniem Pani Ewy jak dorosli( oczywiscie nie liczac najmniejszego).

  Zdecydowalem sie na wybranie Panstwa oferty na podstawie komentarzy, dlatego dziekuje wszystkim, ktorzy sie tutaj wpisali.
  Michal Stawidlo

  Pozdrawiamy,
  Marta, Irena,Michal, Wiesiek i dzieci

  OdpowiedzUsuń
 91. Babcia Ewa. Pobyt w Paryżu był prezentem z okazji pierwszej komunii moich wnuków. Rodzice Wojtusia i Tomaszka wraz z najmłodszym Grzesiem "podłączyli się" pod wspólne zwiedzanie. Pani Ewa pomogła wybrać hotel, tani i blisko metra, potem wspólnie nauczyliśmy się korzystać z szybkiego przemieszczania.Zarówno Pani Ewa jak i Pan Michał ,mają dużą wiedzę , którą potrafili przekazać w fajny, interesujący sposób. Potrafili tak zainteresować 9 i 8 latka, że uczestniczyli z ogromnym zainteresowaniem we wspólnych spotkaniach .Nasz pobyt był świetnie przygotowany , unikaliśmy kolejek, mogliśmy zjeść w fajnych paryskich knajpkach ,mieliśmy dużo informacji dodatkowych : parki, place zabaw ,sklepy. Dzięki temu nasz rodzinny pobyt był ciekawy,wesoły i mamy ochotę na jeszcze ! Dziękujemy i pozdrawiamy. Szalona Rodzinka

  OdpowiedzUsuń
 92. Ewo, Michale! Ogromnie dziękujemy za te dwa dni spędzone z Wami w Paryżu. Słuchaliśmy Was z zaciekawieniem i przyjemnością toteż na pewno wybierzemy się z Wami na kolejne wycieczki i będziemy polecać znajomym!
  Pozdrawiamy i do zobaczenia!
  Karina i Darek

  OdpowiedzUsuń
 93. W imieniu moich Rodziców, Marii i Krzysztofa oraz reszty grupy z opolskiego :) - Oprowadzała nas Pani Ewa, bardzo profesjonalna i pomocna przewodniczka, gorąco polecamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 94. Witam Was bardzo serdecznie! chciałabym bardzo podziękować Ewie i Michałowi za 2 fantastyczne dni spędzone w Paryżu! Spacery pełne pasji, wyjątkowych ciekawostek i przy okazji francuskich smaków ;) na pewno wrócę do Paryża by jeszcze bardziej się w nim rozsmakować...tym bardziej, że jest jeszcze sporo do zobaczenia... Pozdrawiamy Magda i Sylwester

  OdpowiedzUsuń
 95. W imieniu swoim i syna Michała dziękuję serdecznie Michałowi za cudownie spędzony czas. Ogromna wiedza, pasja Michała pozwoliła nam spędzić niezapomniane chwile. Byłam kilkanaście razy w Paryżu, ale nigdy nie poznałam miasta od tej strony, wspaniały i bardzo udany czas. Z przyjemnością wrócimy. Życzę powodzenia i gorąco polecam Michała.
  Basia i Michał

  OdpowiedzUsuń
 96. Bardzo dziękujemy Pani Ewie za wspaniale spędzony czas w Paryżu!
  Pani Ewa pokazała nam miasto w sposób atrakcyjny zarówno dla dorosłych, jak i dla dwojga dzieci - 12 i 9 lat. W ciągu dwóch czterogodzinnych wycieczek odwiedziliśmy m.in. Notre Dame, Luwr, Operę Garniera, Montmartre, co pozwoliło nam poczuć trochę atmosferę miasta i wiemy już, że na pewno tam wrócimy a wtedy nie będziemy szukać innego przewodnika :) Trochę obawialiśmy się zwiedzania muzeów z dziećmi, tym bardziej że wielu znajomych twierdziło, że Luwr ich zmęczył swym ogromem, że nie ma sensu iść tam z dziećmi itd. Tymczasem najlepszą rekomendacją dla p. Ewy niech będzie fakt, że przedstawiła dzieciom zgromadzone w nim dzieła w sposób tak atrakcyjny, że pytane po powrocie, co najbardziej im się podobało, odpowiedziały: Luwr!
  Gorąco polecam poznawanie miasta w towarzystwie Pani Ewy!
  Pozdrawiamy,
  Marta, Radek, Dominika i Kacper

  OdpowiedzUsuń
 97. Zwiedzanie Paryża z panem Michałem to była prawdziwa przyjemność. Połączenie z humorem opowiadanej historii ze współczesnością Francji bez nudnych faktów to właśnie to o co nam chodziło. Pan Michał udzielił nam też wielu praktycznych rad, co zdecydowanie ułatwiło pobyt w Paryżu. Każdemu, kto wybiera się do Paryża polecamy pana Michała. Serdecznie pozdrawiamy- grupa ze Szczecina

  OdpowiedzUsuń
 98. Świetni ludzie pełni pasji i miłości do swojego zawodu. Majówka 2017 w towarzystwie Pani Ewy i Pana Michla udała się w 100%. Dziękujemy i polecamy innym tak rzetelnych i fajnych ludzi!!!

  OdpowiedzUsuń
 99. Super ludzie , najlepszy czas i świetna atmosfera podczas zwiedzania. To wszytko sprawiło , ze majówka 2017 w Paryżu była w 100% udana. Dziekujemy za wszystkie wskazówki, ciekawostki, oraz bilety do Moulin Rouge 😉(załatwione dla nas w ostatniej chwili) . Polecamy wszystkim Panią Ewę i Pana Michała, bo to wyjątkowo ludzie , którzy sprawia, że czas spędzony w Paryżu staje się magiczny .

  OdpowiedzUsuń
 100. Pani Ewo,
  dziękujemy za wspaniałą wycieczkę po Paryżu. Cała nasza czwórka była zachwycona. Nasz 17 letni syn, ponieważ po raz pierwszy (jak stwierdził) przewodnik mówił ludzkim językiem. Mamie podobały się polskie akcenty i opowieść o Ludwiku IX, a nam (mnie i mężowi) szczegóły z życia Marii Antoniny. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie wskazówki i rady. Jeśli jeszcze ktoś zastanawia się nad ofertą Pani Ewy albo Pana Michała, to szkoda czasu. Po prostu trzeba skorzystać. Serdecznie pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 101. Czerwiec 2017
  Zwiedzaliśmy Paryż w czwórkę, w towarzystwie p.Michała. Wyjazd był prezentem dla naszych rodziców.Komentarz mojej mamy jest najlepszą recenzją: "Byłam bardzo podekscytowana przez cały czas naszej przygody. Pan Michał jest sympatyczny, taktowny, pogodny a przede wszystkim bardzo KOMPETENTNY. Wprowadził nas w klimat Paryża, wychodził naprzeciw naszym zainteresowaniom. Zobaczyłam nie tylko część najważniejszych zabytków miasta ale usłyszałam też wiele ciekawostek na ich temat. Pan Michał opowiada w sposób, który zaciekawia. Każda chwila i miejsce - pyszne lody, naleśniki, czy odpoczynek na ławce były przygodą. Dziękuję. Chcę znów odwiedzić Paryż." Nic dodać nic ująć - było fantastycznie. Magda

  OdpowiedzUsuń
 102. ZWIEDZANIE PARYŻA Z DZIEĆMI I DZIADKAMI

  Witam serdecznie.
  Pomysł poszukania polskiego przewodnika po Paryżu pojawił się nagle i spontanicznie.
  Jakże jestem szczęśliwa, że trafiłam na stronę pani Ewy i pana Michała.
  Godzinami zastanawiałam się jak połączyć krótki trzy dniowy wyjazd tak aby pierwsze zwiedzanie dzieci ( 10 i 12 lat) oraz Dziadków, którzy zwiedzali kolejny raz nie okazało się koszmarem.
  Było cudownie.
  Zwiedzaliśmy z Panią Ewą. Wszystko sprawinie i profesjonalnie zorganizowane. W mgnieniu oka przemieszczaliśmy się pomiędzy celami zwiedzania.
  Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści Pani Ewy ( ja zreszta też), a Dziadkowie mimo powtórnego zwiedzania Paryża odwiedzili miejsca i dowiedzieli się rzeczy o których nie mieli pojęcia.
  Zaangażowanie w pracę i poziom wiedzy Pani Ewy oraz umiejętności organizacyjne są na najwyższym poziomie.
  My na pewno jeszcze wrócimy i na pewno w towarzystwie Pani Ewy !
  Dziękujemy za wszystko
  Gorąco polecam!!!

  OdpowiedzUsuń
 103. ZWIEDZANIE PARYŻA Z DZIEĆMI I DZIADKAMI

  Witam serdecznie.
  Pomysł poszukania polskiego przewodnika po Paryżu pojawił się nagle i spontanicznie.
  Jakże jestem szczęśliwa, że trafiłam na stronę pani Ewy i pana Michała.
  Godzinami zastanawiałam się jak połączyć krótki trzy dniowy wyjazd tak aby pierwsze zwiedzanie dzieci ( 10 i 12 lat) oraz Dziadków, którzy zwiedzali kolejny raz nie okazało się koszmarem.
  Było cudownie.
  Zwiedzaliśmy z Panią Ewą. Wszystko sprawinie i profesjonalnie zorganizowane. W mgnieniu oka przemieszczaliśmy się pomiędzy celami zwiedzania.
  Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści Pani Ewy ( ja zreszta też), a Dziadkowie mimo powtórnego zwiedzania Paryża odwiedzili miejsca i dowiedzieli się rzeczy o których nie mieli pojęcia.
  Zaangażowanie w pracę i poziom wiedzy Pani Ewy oraz umiejętności organizacyjne są na najwyższym poziomie.
  My na pewno jeszcze wrócimy i na pewno w towarzystwie Pani Ewy !
  Dziękujemy za wszystko
  Gorąco polecam!!!

  OdpowiedzUsuń
 104. Żałuję…Żałuję, że nie spotykaliśmy się przez trzy dni a tylko dwa. Zwiedzanie Paryża z Panem Michałem było prawdziwą przyjemnością . Zaczęliśmy od katedry Notre Dame i tutaj pierwsze miłe zaskoczenie, Pan Michał zwracała się przede wszystkim do naszych dzieci (12,10 lat) i angażował je w opowiadane historie, dlatego dzieci nie nudził się ani przez chwilę. Taki przekaz+ dawka humoru sprawiły, że zrobiło się ekscytująco. Sprawnie przemieszczaliśmy się między kolejnymi zabytkami i omijaliśmy kolejki, ogromną przed Luwrem, hura, to możliwe tylko z Panem Michałem, który zna „wszystkie” wejścia. W międzyczasie szybkie, pyszne śniadanie na ławce. Mąż do tej pory wychwala naleśnik na ostro rekomendowany przez Naszego Przewodnika.
  Polecamy skorzystać z usług Pana Michała , satysfakcja gwarantowana!
  Beata, Jacek, Staś i Hania

  OdpowiedzUsuń
 105. POLECAMY W 100%
  Karol i Gosia
  Ps. Słuchajcie się Michała (jak mówi, że Lido jest lepsze od LM, to tak Jest! Ja się nie posłuchałem i żałowałem) :)

  OdpowiedzUsuń
 106. W listopadzie 2017 r. byliśmy z Rodziną Sacre Coeur w Paryżu i mieliśmy ogromną przyjemność spędzić dwa dni z z tymi świetnymi przewodnikami. Po Luwrze oprowadzał nas p. Michał i wiele z jego opowieści towarzyszyło nam jeszcze długo w naszych żartach, wspomnieniach, rozmowach o Paryżu. A po starym Paryżu kolejnego dnia oprowadzała nas p. Ewa. Są siebie warci. Mają wiedzę, pasję, uśmiech., słowem wszystko czego od przewodników można oczekiwać. Gorąco polecam. s. Renata Ryszkowska rscj wraz z Rodziną Sacre Coeur

  OdpowiedzUsuń
 107. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu wycieczki. Wybrane przez Was restauracje, nietypowe zabytki i miejsca godnie odwiedzenia, paryskie zaułki, do których sami byśmy w życiu nie trafili. Wszystko profesjonalnie i z uśmiechem. I w dodatku piękną polszczyzną, co niestety coraz rzadziej się zdarza. Ja osobiście dziękuje za oprowadzanie po muzeum Orsay. Może faktycznie przekonam się do impresjonistów ;)

  OdpowiedzUsuń
 108. Bardzo polecam aby skorzystać z bardzo dobrych przewodników po Paryżu.
  Ewa i Michał spisali się bardzo pod każdym względem zero kolejek, zero nudy same atrakcje, pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Zadowoleni jesteśmy bardzo, jeśli znowu odwiedzimy Paryż to tylko z udziałem Ewy i Michała. Pozdrawiamy Bożena Maurycy Liwia Blanka

  OdpowiedzUsuń
 109. Zwiedzanie z Ewą było dla nas prawdziwą przyjemnością. To przewodnik dysponujący ogromną wiedzą, ciekawymi historiami, które zainteresowały nas i dzieci, a przede wszystkim ujmuje serdecznością i pomocą w każdym względzie. Ewa doradziła świetną i niedrogą restaurację, pomogła nam poruszać się różnymi środkami lokomocji i doradziła, co możemy zwiedzić, a co teraz się nie opłaca. Na pewno skorzystamy jeszcze z usług Ewy następnym razem.
  Super - polecamy!
  Kasia i Andrzej z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 110. Bardzo serdecznie dziękuję za 2 dni spędzone na początku lutego br. z Michałem w roli przewodnika po Paryżu. Zwiedzanie z nim okazało się wielką przyjemnością dla całej naszej grupy. Od razu widać, że ta praca jest jego pasją. Michał ma rozległą wiedzę, umiejętność jej przekazania w sposób przystępny i swobodny, co nie zawsze idzie w parze. Przebywanie z nim nie bywa męczące. Jest świetnie zorganizowany, czuwa nad grupą, dobrze doradza i szybko reaguje na zmieniającą się sytuację. Poza tym
  szybko skraca dystans z ludźmi i jest bardzo pozytywnym gościem.
  Zresztą współpraca także z Ewą była dla nas wielką przyjemnością.
  Szczerze polecam!

  OdpowiedzUsuń
 111. Planuję zabrać żonę na weekend do Paryża , przylot na CDG w piątek ok 19 wylot niedziela 19.
  Nie chcę wynajmować auta bo czytałem że z parkowaniem w centrum Paryża są problemy i może być porysowane/obtarte na ulicy.
  Jaki bilet/kartę komunikacji miejskiej polecacie na taki weekendowy wypad? w sumie to będzie 48 godzin.
  proszę o jakieś sugestie i podpowiedź co się bardziej opłaca
  pozdrawiam
  Szymon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry. Na pewno nie opłaca się kupować biletów dla turystów czyli "Paris Visite", bo to nie jest najbardziej ekonomiczna opcja - cena zawiera turystyczne frycowe;) Wybór biletu zależy właściwie od ilości przejazdów. Jeżeli planując program zwiedzania zakładamy, że będziemy jeździć metrem więcej niż 5 razy na dobę, to opłaca się kupno biletu jednodniowego Mobilis (7,50 euro na osobę na strefy 1-2, czyli na Paryż). Pamiętajmy, że bilet jednodniowy jest ważny od 00.00 do 23.59, a nie 24 godziny od skasowania. Obejmuje metro, autobus, RER w Paryżu, tramwaje. Jeżeli nie planujemy jeździć więcej niż 5 razy w ciągu doby, to lepiej kupić tzw. karnet czyli 10 biletów jednorazowych (14,90 euro/osoba za 10 biletów, zamiast 1,90 euro/bilet).

   W przypadku innych pytań praktycznych i nie tylko zapraszam na naszą stronę biura http://www.biurograndtour.pl/faq

   Mam nadzieję, że pomogłam! Powodzenia w przygotowaniach! Ewa

   Usuń
  2. Ewa, nie polecasz "Paris Visite" ale on zapewnia też transfer z lotniska CDG do centrum (wszystkie strefy) a to chyba sedno sprawy. Ostatnio gdy byłem w Paryżu płaciłem 19,5€ tylko za sam bilet w 1 stronę Paris-> CDG

   Usuń
  3. Szymonie, założyłam, że pytasz o poruszanie się po Paryżu, a nie o dojazd z lotniska. Z CDG można dojechać na wiele sposobów, m.in. taxi czy prywatnym transferem i szczerze mówiąc jest to dużo wygodniejsze niż RER B, bo paryskie metro nie słynie ani z wind, ani nawet z przesadnej ilości ruchomych schodów.

   Koszt dojazdu z CDG do Paryża RER B to nie 19,50 euro w 1 stronę, tylko 10,30 euro w 1 stronę.

   Za Paris Visite na 3 dni zapłacicie 53,75 euro za osobę.

   Także moim zdaniem lepiej w piątek zapłacić 10,30 euro za dojazd do Paryża, w sobotę kupić jednodniowy na Paryż za 7,50 euro, a na niedzielę 10,30 euro za dojazd na lotnisko i zaplanować minimum przejazdów metrem w Paryżu (np. 2 za 3,80 euro). Wtedy za całość płacicie 31,90 euro zamiast 53,75 euro. Także podtrzymuję swoje stanowisko;-)


   Pozdrawiam

   Ewa

   Usuń
 112. Dzięki stokrotne za pomoc w organizacji pobytu grupy w Paryżu! Świetna organizacja! Grupa była bardzo zadowolona.
  Do zobaczenia kolejnym razem!
  Grzegorz - pilot wycieczek

  OdpowiedzUsuń
 113. Krótko: POLECAMY.
  Długo: W Paryżu byliśmy w zeszłym roku. Zanim do niego dotarliśmy było mnóstwo maili z pytaniami. Pani Ewa cierpliwie na wszystkie odpowiadała (noclegi, parkingi, wynajem samochodów, bagaże, bilety itp). Ułożyła bogaty plan podróży. Pan Michał stanął na wysokości zadania. Potwierdzam zdania przedmówców. Bez kolejek, z uśmiechem, ciekawostkami, dla dzieciaków i dorosłych, pyszne lody, naleśniki, makaroniki i wszystko inne na życzenie. Mój osobisty ukłon (jako kierowcy) w znajomości uliczek i niewidzialnych parkingów. Poruszanie się samochodem po Paryżu nie stało się traumatycznym wspomnieniem :)
  Pozdrawiam i do zobaczenia

  OdpowiedzUsuń
 114. Już na samym wstępie wielkie dzięki za świetnie spędzona dwa dni podczas oprowadzania z Ewą. Szkoda tylko, że tak krótko ;( Po tych odwiedzinach w Paryżu całkowicie zakochaliśmy się w tym mieście, zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, tych które po prostu trzeba zobaczyć, ale i tych, które nadały temu miastu niezwykły klimat i pomimo tego, że nie są jednymi z najpopularniejszych warto je zobaczyć. Ale takie rzeczy zobaczycie tylko z Ewą. Polecamy serdecznie tego przewodnika. Wszystkim którzy mają jakieś wątpliwości lub jeszcze szukają mówimy, że lepiej znaleźć nie mogli. ;)
  Adam i Ewa

  OdpowiedzUsuń
 115. Pani Ewo!

  Chcę Pani podziękować za cudowny czas w Paryżu!
  Byliśmy grupą dwóch rodzin z dziećmi w różnym wieku ( 16lat- 9 lat).
  Teraz już wiem że zwiedzanie z Panią "tylko" Luwru i Pere Lachaise to stanowczo za mało!!
  Żałuję, że nie było Pani z nami podczas oglądania dzieł impresjonistów- myślę, że 90 % treści, przekazu umknęło nam, bez Pani byliśmy zapewne "ślepi"...
  Gorąco polecam i namawiam, żeby skorzystać z usług Pani Ewy. Zwiedzanie Luwru to była wspaniała wyprawa w Sztukę i Renesans!
  Jakie anegdotki! Jaka skarbnica wiedzy!
  jeżeli ktoś podczas zwiedzania Luwru chce sobie zrobić jedynie selfie z Moną Lisą to rzeczywiście strata czasu...Pani Ewy.
  Ale jeżeli ktoś pragnie dowiedzieć się rzeczy, których poznanie samemu zajęłoby wiele dni wertowania książek dot. historii, historii sztuki to powinien zwiedzać z Panią Ewą Jaworską!
  Pere Lachaise - to było doświadczenie jedyne w swoim rodzaju- jak podróż wehikułem czasu- ile barwnych opowieści!.... zabawy dla dzieci!
  super!!
  Na pewno jeszcze tu wrócę i na pewno skorzystam z pomocy Pani Ewy
  Pozdrawiam
  Monika Lica-Gorzynska
  Chojnice

  OdpowiedzUsuń
 116. Dziękujemy za mile spędzony czas na pięciu wspólnych wycieczkach/spacerach.
  To była prawdziwa przyjemność i jesteśmy pełni podziwu dla wiedzy Michała, jego elokwencji oraz zapału z jakim opowiada o Paryżu. Wszystkim planującym zwiedzanie bardzo polecamy usługi Ewy i Michała. Nie tylko pozwalają sprawnie, pomijając kolejki, i korzystając z tajnych przejść zwiedzić najważniejsze miejsca Paryża, ale przede wszystkim odbywa się to w przemiłej atmosferze.
  Tydzień spędzony w stolicy Francji upłynął nam bardzo szybko, pozostawiając wspaniałe wspomnienia, które w znacznym stopniu zawdzięczamy naszemu przewodnikowi.
  Na pewno wrócimy do Paryża i na pewno ponownie skorzystamy z usług Ewy i Michała.
  Do zobaczenia
  Grażyna, Agnieszka, Tomek i Maks


  OdpowiedzUsuń
 117. Paryż w deszczu byłby kompletną klapą, gdyby nie wspaniałe wycieczki pani Ewy Jaworskiej. Ogromna wiedza i przystępny dla dzieci :) język sprawił, że wyjechaliśmy z Paryża bogatsi nie tylko o piękne widoki ale i informacje :) Wszystkim, którzy na własną rękę będą chcieli zmierzyć się z takimi molochami jak Wersal czy Luwr doradzam : nie zastawiajcie się ani chwili, dzięki przewodnikowi wchodzicie bez kolejki i macie maksimum wiedzy w krótkim czasie. W dobie internetu wszyscy mają zakupione wcześniej bilety, dlatego proszę nie liczyć, że wejdziecie szybciej...dla przykładu czas oczekiwania na wejście z biletem (!) do Wersalu : blisko 2 godziny!!! podobnie jest z Luwrem, dlatego warto odżałować parę euro w zamian za komfort ( zwłaszcza z dziećmi ). Panią Ewę pozdrawiam od całej ekipy z Poznania ! Do dziś wspominamy wspaniałą wycieczkę Kulinarny Paryż ! hmmmmmm te sery ! :)
  Pozdrawiam
  Arleta O.

  OdpowiedzUsuń
 118. Przewodnicy z dużą wiedzą i talentem do jej przekazania. Dziękujemy za obsłużenie naszej grupy, która była zachwycona p. Michałem oraz za wszelkie podpowiedzi i pomoc w zorganizowaniu przyjazdu. Przy kolejnej grupie do Paryża na pewno skorzystamy ponownie z Państwa usług. Biuro PARTNER Świnoujście

  OdpowiedzUsuń
 119. Byłem z żoną w Paryżu w tegoroczny długi weekend majowy. Coś po prostu wspaniałego!!! Pan Michał i Pani Ewa to dwoje wspaniałych ludzi a także pasjonatów swojego zawodu. Być oprowadzanym przez nich podczas pobytu w Paryżu to sama przyjemność. Wszystko było idealnie zaplanowane zarówno od strony logistycznej jak i turystycznej.

  Brak kolejek i indywidualne zwiedzanie to jest coś za co warto jest zapłacić i w tym przypadku to jest Value for money. Stoliki zarezerwowane w przepięknych miejscach z wyborną kuchnią. Szczególnie wycieczka indywidualna z Panem Michałem pokazująca jego spojrzenie na Paryż była naprawdę rewelacyjna. Dla równowagi dodam, że zorganizowanie wycieczki w Luwrze przez Panią Ewę to było mistrzostwo świata - indywidualne oglądanie Mona Lisy jest warte każdych pieniędzy.

  Reasumując. Dwoje młodych, inteligentnych i bardzo dobrze merytorycznie przygotowanych ludzi, którzy wykonują swój zawód z pasja jest gwarancja sukcesu i w naszym przypadku to się potwierdziło w 100%.
  Z pełną świadomością rekomenduje spędzenie wolnego czasu w Paryżu pod opieką Pani Ewy i Pana Michała.

  Nie często składam szybkie obietnice ale na pewno wrócę w przyszły weekend majowy do Paryża "na dogrywkę" oczywiście tylko pod opieka Pana Michała i Pani Ewy :) Zatem do zobaczenia w przyszłym roku !!!

  Jeszcze raz bardzo wam dziękujemy :)

  Pozdrawiam serdecznie,

  Rafał i Marzena Gębiccy

  OdpowiedzUsuń
 120. Dziękujemy Pani Ewie za oprowadzenie po Paryżu. Dzięki Pani stał się on magiczny, uroczy i zaczarowany:)
  Pozdrawiamy Iławianki

  OdpowiedzUsuń
 121. Paryż nabrał magii i uroku dzięki Pani Ewie.

  OdpowiedzUsuń
 122. Do Paryża przyjechaliśmy 24 kwietnia. Kolejne 3 dni spędziliśmy z Ewą i Michałem. Jesteśmy 4-osobową rodziną. Jedno z dzieci porusza się na wózku inwalidzkim. Nasi przewodnicy wykazali się dużą empatią i cierpliwością. Przygotowali się pod każdym względem biorąc pod uwagę nasze ograniczenia w poruszaniu się. Ewa i Michał sprawdzili się nie tylko jako przewodnicy po Paryżu ale również jako przewodnicy osoby niepełnosprawnej. Wiedzieli którędy dojść do wind, gdzie mamy przywileje a gdzie brak dostępu, gdzie rozdzielić naszą grupę i gdzie ją później połączyć. Przede wszystkim jednak, fantastycznie opowiadali o zabytkach i historii Paryża i Francji opisując też aspekty polityczne i społeczne a nawet ówczesne plotki.
  Nasze plany zrealizowaliśmy w 100%. Dziękujemy Michałowi za dojazd do Wersalu i z powrotem zorganizowany jego staraniem i kosztem.
  Pozdrawiamy Was serdecznie,
  Piotr Niewiarowski z rodziną.

  OdpowiedzUsuń

Instagram