piątek, 23 września 2016

Paryskie bazarki i targowiskaFrancuzi, podobnie jak Polacy kochają różnego rodzaju targowiska i jarmarki.

W takich miejscach łatwiej dostać produkty z tzw. pierwszej ręki - owoce, warzywa, mięso wprost od rolników, którzy z dumą prezentują je na swoich stoiskach. Łatwiej tu też o produkty eko i regionalne przysmaki, których próżno szukać w innych sklepach...


To sprawia, że już dawno targowiska przestały być miejscem gdzie spotkamy jedynie starsze panie z wózeczkami ;) Mimo silnej konkurencji ze strony dużych sklepów i galerii handlowych nadal są w modzie.

Dla paryżan miejskie targi to prawdziwa instytucja i element rytuału

Odbywają się one na głównych ulicach lub placach dzielnic w stałe, określone dni - od samego rana do ok. 14.00. Po tej godzinie wszystko jest już tak dobrze posprzątane że naprawdę trudno jest się domyśleć, że jeszcze kilka godzin temu miejsca te tętniły życiem.

Dziś opowiemy Wam o kilku z tych niezwykłych targowisk...


Targ Saint-Quentin

 Targ Saint-Quentin

 Targ Saint-Quentin w Paryżu

Zakupy w Paryżu


Dziś przedstawiliśmy skrótowo tylko część targowisk i bazarków Paryża.

Warto wspomnieć jeszcze, że poza możliwością zdobycia tu świeżych i ciekawych produktów spełniają też inną, ważną rolę w życiu Paryża i jego mieszkańców. Są miejscem spotkań.

Miejscem gdzie sąsiedzi, starzy znajomi spotykają się aby porozmawiać o sprawach bieżących, a przy okazji zdobyć produkty na obiad ;)

Zatem jeśli będziecie szukać lokalnych i wyjątkowych produktów, skosztować nowych smaków, jak również posłuchać nie mniej świeżych ploteczek z Paryża to zapraszamy na wspólne zwiedzanie paryskich bazarków z przewodnikiem po Paryżu!


http://www.biurograndtour.pl/


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Instagram