czwartek, 11 lutego 2016

Modowy rajParyż ma bujną tożsamość. To miasto kultury z niezliczoną ilością muzeów, potęga kulinarna, miejsce naznaczone przez ważne wydarzenia historyczne, inspiracja dla artystów... 

Jeszcze jeden element kultury jest ściśle kojarzony ze stolica Francji: moda
A skoro w Paryżu trwają wyprzedaże czyli soldes, to temat sam się nasuwa...

 

Zakupy w Paryżu


Wielbiciele najbardziej znanych projektantów i modowych marek mają rzeczywiście w czym wybierać. Gallerie Lafayette, Pola Elizejskie czy słynna Avenue Montaigne, gdzie sąsiadują ze sobą butiki znanych projektantów, przyciągają co roku miliony zakupoholików :)

Co jednak zrobić, jeśli podobają nam się ubrania, buty czy inne akcesoria spod igły projektantów, ale nasz portfel czy karta kredytowa nie przeżyje wizyty na Avenue Montaigne? Zakupy w Paryżu wcale nie muszą być drogie!

Można wówczas wybrać się na zakupy do Vallée Village, centrum handlowego na wolnym powietrzu, gdzie w outletach znanych marek możemy kupić rzeczy przecenione co najmniej o 33% 

Torebka od Sonii Rykiel?
T-shirt od Ralpha Laurena? 

To wszystko w Vallée Village jest już bardziej w zasięgu reki i portfela ;)
Zaledwie 35 minut od Paryża i 5 minut od Disneylandu 115 butików otwartych 7 dni w tygodniu oferuje towary luksusowe w niższych cenach. W okresie wyprzedaży do tradycyjnego upustu dochodzi dodatkowy rabat, więc obecnie ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne. 

Centrum czynne jest codziennie od 10.00 do 19.00 z wyjątkiem 1/01, 1/05 i 25/12. Village (wioska), jak sama nazwa wskazuje, przypomina wioskę małych butików o jasnych elewacjach i stanowi bardzo przyjemny kadr zakupowego szaleństwa

W przerwie miedzy jednym butikiem a drugim można oczywiście pójść na pyszne włoskie lody Amorino, przegryźć coś w Prêt-à-Manger czy wypić kawę w Starbucksie. 

Wszystko jest wiec zaprojektowane tak, abyśmy spędzili tam jak najwięcej czasu ;) 

Plan Vallée Village 


Jak dojechać? 

Z Paryża można dostać się do Vallée Village na 2 sposoby
Po pierwsze z Place des Pyramides 2 razy dziennie odjeżdża bus Shopping Express. Bilet w 2 strony kosztuje około 22 euro dla osoby dorosłej. 
Po drugie można dojechać kolejką podmiejską RER A do stacji Valle d'Europe (6,55 EUR w jedną stronę), a stamtąd dojść do centrum piechotą. 

Z resztą może łatwiej będzie po prostu spotkać się w Paryżu na zakupach, znamy jeszcze kilka fajnych miejsc, którymi możemy się podzielić ;)

A jakby połączyć to ze zwiedzaniem miasta? 
A potem rejs po Sekwanie z kolacją i muzyką na żywo?
Albo spektakl w Moulin Rouge?

W końcu robienie zakupów to ciężka praca - trzeba kiedyś odpocząć ;)

Do zobaczenia w Paryżu!

www.biurograndtour.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram