poniedziałek, 12 maja 2014

Urodziny Wieży Eiffla wśród fontann Trocadéro!Została otwarta 125 lat temu, 31 marca 1889 r., z okazji paryskiej Wystawy Światowej. Była to wówczas najwyższa budowla na świecie...


 Wieża Eiffla


Dzisiaj Wieża Eiffela to najczęściej odwiedzany płatny zabytek na świecie.
Paryska Żelazna Dama to gigantyczne puzzle 3D zbudowane z 18 tysięcy metalowych części połączonych ze sobą 2,5 miliona nitów. 

Ta 300 metrowa konstrukcja była najwyższym budynkiem na świecie przez ponad 40 lat – do momentu ukończenia nowojorskiego Chrysler Building w 1930 roku. 


Fontanny Trocadero, zwane także Fontannami Warszawskimi

 

Fontanny Warszawskie


Na drugim brzegu Sekwany, naprzeciwko Wieży Eiffla znajdują się fontanny Trocadero, zwane także Fontannami Warszawskimi z 1937 roku. 

Jest to największa fontanna Paryża, naszpikowana dwudziestoma wielkimi działami skierowanymi w stronę Wieży Eiffela. Maja one zasięg 50 metrów a składają z 56 słupów wody i 12 wodnych kolumn. 

Cała fontanna pompuje 5700 litrów wody na sekundę!


Fontanny Trocadero


Wieża miała być symbolem Francji jako kraju zaawansowanego technicznie i inżyniersko, nowoczesnego, gotowego do przyjęcia roli europejskiego lidera w nowym wieku. Gigantyczna konstrukcja stanęła na Polach Marsowych, w zachodniej części miasta. 

Plan zakładał, że po 20 latach zostanie rozebrana ale jak widać na załączonych obrazkach stoi i cieszy widokiem po dziś dzień

Kapryśne paryskie niebo często sprawia, ze wieża wygląda najlepiej na tle fantastycznych, kłębiących się wokół niej chmur i zachodzącego słońca. 

Musicie zobaczyć to sami! 

Jeśli chcecie możemy Wam w tym pomóc, skontaktujcie się z nami planując wycieczkę do Francji. Najlepiej na 3 miesiące przed planowanym przyjazdem...

Wtedy jest szansa, że będziecie mogli podziwiać Żelazną Damę nie tylko zaglądając jej pod sukienkę, ale z samego szczytu Wieży!

Zapraszamy!

http://www.biurograndtour.pl/wieza-eiffla


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram