piątek, 27 maja 2016

Paryż z dzieckiem cz. 2

Disneyland w Paryżu


Zgodnie z obietnicą w dzisiejszym wpisie podpowiemy co konkretnie warto zwiedzić będąc z dzieckiem w Paryżu. Pamiętajcie, że wiele jednak będzie zależało nie tylko od wyboru samych miejsc, ale od sposobu ich pokazywania i opowiadania o nich.

No, może poza Disneylandem, tam nie trzeba się głowić co i jak, wystarczy wejść i nie stracić pociechy z oczu, a organizację czasu i zabawy pozostawić Myszce Miki, Goofiemu i Małej Syrence ;) 


Zwiedzanie Paryża z przewodnikiem


Jest jeszcze jedna sprawa, którą zapewne jako rodzice znacie z doświadczenia.
Choć w życiu waszych pociech to wy jesteście najważniejsi, bez dwóch zdań, to jednak często wolą one słuchać się bardziej Pana z telewizji, koleżanki ze szkoły itp.

Znacie to? 

Tak samo będzie z przewodnikiem.
Dlatego warto zobaczyć wszystkie zaproponowane dziś miejsca z przewodnikiem po Paryżu, którego obecność dodatkowo i naturalnie wpłynie na ich odbiór. Profesjonalizm przewodnika w tym przypadku będzie oznaczał, że program i sposób zwiedzania będzie atrakcyjny zarówno dla młodszych jak i tych trochę starszych gości.

Oczywiście musi też lubić pracę z dziećmi, tak jak my ;)

dzieci lubią z nami zwiedzać Paryż

Dobry przewodnik musi lubić pracę z dziećmi


A teraz do sedna.


Lista miejsc do zwiedzania z dzieckiem


Przykładowy program na jeden dzień i kilka wybranych miejsc, które świetnie nadają się na zwiedzanie z dzieckiem, niezależnie od wieku:


Luwr


Luwr - Paryż

Luwr - ParyżZaczynamy przekornie od miejsca, które większość pewnie by radziła unikać przy podróży z dzieckiem...
Mogłoby się wydawać, że Wasze pociechy w Luwrze będą się jedynie nudzić snując się między obrazami włoskiego renesansu, a zabytkowymi garnkami z czasów starożytnych :)

Nic bardziej mylnego!

Trzeba tylko pamiętać, że dzieci bardziej zainteresuje dział z mumiami egipskimi, Sfinks czy odkrywanie średniowiecznych pozostałości zamku niż przepychanie się w tłumie, żeby zrobić kilka zdjęć Mona Lisie :)

Ktoś odradził Wam zwiedzanie Luwru przez ogromne kolejki już od głównego wejścia?
Wystarczy skorzystać z wejścia mniej uczęszczanego - ze stacji metra Palais Royal – Musée du Louvre - albo umówić się na zwiedzanie z naszym biurem podróży Grand Tour  i po problemie ;)


Ogród Tuileries


Ogród Tuileries w Paryżu

Ogród Tuileries w ParyżuOdpoczynek w pobliskim ogrodzie da Wam nieco oddechu po wizycie w muzeum i będzie świetną okazją na rodzinny piknik. Dzieci z pewnością szybko zauważą też okoliczne miejskie place zbaw - bądźcie tego pewni ;)

Od czerwca do końca sierpnia dużą część ogrodu zajmuje też Fete de Foraine z karuzelą, diabelskim młynem i innymi atrakcjami

Dzieciaki będą wniebowzięte, a Wy będziecie mieć chwilkę spokoju przed kolejną atrakcją.

Au Nain Bleu


co zwiedzać z dzieckiem w Paryżu

Sklep z zabawkami - Au Nain Bleu


To najstarszy i największy sklep z zabawkami w Paryżu. 
Miejsce wyjątkowe, jak z dziecięcego snu, z którego zapewne Wasze pociechy będzie trzeba wyciągać siłą ;)

Można powiedzieć, że to swoiste muzeum zabawek, z tą drobną różnicą, że większość z nich można pomacać albo kupić.

Dla rodziców będzie to sentymentalna podróż w świat własnego dzieciństwa, które pełne było drewnianych i ręcznie robionych zabawek, które być może nadal kurzą się gdzieś na Waszych strychach.

Także kto wie, czy Was również przewodnik nie będzie musiał wyganiać siłą w dalszą podróż ;)

Pola Elizejskie


Widok na Pola Elizejskie

Widok na Pola ElizejskieWędrując dalej, Aleją Pól Elizejskich mijamy eleganckie butiki, kawiarnie i restauracje.

Warto zatrzymać się tu na chwilę na przykład przy Jadis et Gourmande na wspaniałą czekoladę

Jadis et Gourmande Paryż

Jadis et Gourmande Paryżalbo rozejrzeć się po Disney Store...

Disney Store Paryż

Disney Store - ParyżTuż obok znajduje się też Pałac Odkryć, wymarzone miejsce rozrywki dla Waszych młodych odkrywców, które bawiąc uczy i potrafi zaciekawić nie tylko dzieci.

Pałac Odkryć - Paryż

Pałac Odkryć - ParyżTak aktywny i wyjątkowy dzień warto będzie zakończyć niezapomnianym widokiem ze szczytu Łuku Triumfalnego lub Wierzy Eiffla. W zależności od lęku wysokości ;) i możliwości Waszych pociech.

Spojrzeć na miasto z innej perspektywy...

Widok z wieży Eiffla

Panorama Paryża - widok z wieży EifflaJak możecie się domyśleć Paryż skrywa znacznie więcej idealnych miejsc, które można, a nawet trzeba zobaczyć z dziećmi. 

Tak jak nie da się ich zobaczyć w jeden dzień, tak trudno opowiedzieć o nich w jednym tekście :)

Niezależnie od tego czy będziecie chcieli zwiedzić Muzeum Lalek, CentrumPompidou, zoo i ogród botaniczny w Jardin des PlantesMuzeum Nauki w Parc de la Villette, albo szukać śladów po garbatym dzwonniku w Katedrze Notre Dame, najważniejsze jest to, że będziecie mogli robić to wspólnie.

I wspólnie będziecie mieć z tego frajdę!

Czeka na Was całe mnóstwo inspirujących miejsc i przygód, które można odkryć w Paryżu. Trzeba tylko pamiętać, że aby w pełni z nich skorzystać niezbędne jest dobre rozeznanie i odpowiednie podejście. 


Wycieczki rodzinne do Paryżaorganizujemy wycieczki szkolne do Paryża

Jedna z wielu wycieczek szkolnych jakie zorganizowaliśmy


Jeśli nadal się wahacie, nie jesteście pewni czy zwiedzanie Paryża z dzieckiem to dobry pomysł, a ten dwuczęściowy tekst nie rozwiał wątpliwości - napiszcie do nas. 

Możecie też odwiedzić stronę naszego biura Grand Tour, gdzie znajdziecie jeszcze więcej informacji i odpowiedzi na nurtujące Was pytania - na przykład w dziale FAQ.

Możecie być pewni, że wspólnie stworzymy idealnie dopasowany program Wasze wycieczki rodzinnej. A przewodnicy po Paryżu zadbają o Was odpowiednio już na miejscu.

Do zobaczenia!

http://www.biurograndtour.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram