środa, 7 lutego 2018

Ranking - top 10 miejsc na Montmartre, które trzeba zobaczyć

ranking top 10


Montmartre to jedno z tych miejsc Paryża których raczej nie trzeba przedstawiać. Dzielnica tętni życiem niezależnie od pory dnia czy nocy i trudno zdecydować kiedy prezentuje się lepiej :)

Dziś dowiecie się dlaczego cieszy się taką popularnością - nie tylko wśród turystów oraz co warto zobaczyć w trakcie jej zwiedzania.

Montmartre wyraźnie różni się od pozostałych dzielnic w Paryżu - pod wieloma względami.

To dawna wioska - przyłączona do Paryża dopiero w drugiej połowie XIX wieku.
Położona jest na wzgórzu a jej nazwa pochodzi od słów mont (czyli oczywiście wzgórze) i martire (męczennik). To drugie określenie ściśle wiąże się z historią świętego Dionizego, który był pierwszym biskupem Paryża ściętym w 250 roku.

Ale dokładniej o historii i legendach związanych z Montmartre porozmawiamy w trakcie wspólnego spaceru - jak mamy nadzieję ;) Może wspólna podróż szlakiem artystów?Montmartre z przewodnikiem po Paryżu


Jeśli jednak będziecie chcieli sami pospacerować - na przykład wieczorem, już bez Waszego przewodnika po Paryżu - to przyda się Wam kilka wskazówek odnośnie atrakcji i tego co warto zobaczyć w trakcie zwiedzania Montmartre.

Wybraliśmy 10 takich miejsc ale prawda jest taka, że to nie wyczerpuje tematu w całości :) Może na całe szczęście, bo zostaje jeszcze sporo niespodzianek i ciekawostek, które będziecie mogli poznać zwiedzając Paryż z nami :)Montmartre - top 10 miejsc, które musisz zobaczyć

Nasza pierwsza z propozycji to także jeden z symboli Paryża - Bazylika Sacré-Coeur  - od niej zaczniemy nasz ranking :)


Bazylika Sacré-Coeur

Montmartre z przewodnikiem po Paryżu


To obowiązkowy punkt ma mapie każdej pielgrzymki w Paryżu. Ale nie tylko - to miejsce z niezwykłą historią, wyjątkową architekturą, symbol miasta i jeden z najlepszych punktów widokowych na Paryż.Place du Tertre

zwiedzanie Paryża

 

Jak zapewne wiecie Montmartre to ukochana dzielnica artystów. 
Wielu znakomitych i sławnych na całym świecie pisarzy, malarzy i twórców osiadło tu na stałe - choćby Pablo Picasso, Dalida, Chopin
Ale poza ciekawostkami z ich życia i z przeszłości sztuka jest tu obecna po dziś dzień, a szczególnie tu, na placu du Tetre, który znajduje się w samym sercu dzielnicy. 
Musicie tu zajrzeć!


Mur des je t'aime

ciekawostki o Montmartre


Kolejne polecane miejsce to słynna ściana miłości- która stała się miejscem zakochanych z całego globu. Jedno z tych romantycznych zakamarków Paryża, gdzie słowo miłość rozbrzmiewa w niemal wszystkich językach świata!


Le Bateau-Lavoir

atrakcje Paryża


To słynna kamienica na Montmartre z którą związane są losy wielu sławnych artystów. Kolebka paryskiej awangardy, to właśnie tu Picasso namalował Panny z Awinionu.


Moulin Rouge

Montmartre z przewodnikiem po Paryżu


Domyślamy się, że kojarzycie charakterystyczny wiatrak na zdjęciu :)
Ale czy kiedykolwiek byliście na spektaklu w Moulin Rouge?

Jeśli nie to koniecznie trzeba to nadrobić - w tym celu skontaktujcie się z nami. Zarezerwujemy Wam bilety i najlepsze miejsca!
To idealna atrakcja zarówno na biznesową kolacją, jak i rodzinny wypad.


Rue Lepic

Paryż z przewodnikiem

 

To jedna z głównych ulic Montmartre.
Wiąże się z nią ciekawa historia, którą chętnie opowiemy w trakcie wspólnego spaceru ;)

Café les Deux Moulins

kawiarnia Amelii

Pamiętacie film "Amelia" w reżyserii Jean-Pierre’a Jeuneta?
Jeśli tak to z pewnością kojarzycie też knajpkę, w której pracowała tytułowa bohaterka...

Raczej trudno liczyć że obsłuży Was Audrey Tautou ;) to z pewnością możecie liczyć na naprawdę dobrą kawę i niepowtarzalny klimat.


Nie zapomnijcie też pójść tu do toalety - znajdziecie tam małą niespodziankę :)


Lapin Agile

Montmartre z przewodnikiem po Paryżu

 

To tu narodził się francuski kabaret!
To miejsce z niezwykłą historią i ciekawym repertuarem. Warto odwiedzić miejsce niegdyś popularne wśród artystów i ... kryminalistów. 

 

Boulevard de Clichy

dzielnica czerwonych latarni

Jedno z najsłynniejszych miejsc określanych jako "dzielnica czerwonych latarni".
Gdy tylko zajdzie słońce pokazuje swoje prawdziwe oblicze, choć za dnia też robi wrażenie :) Jeśli chcielibyście zwiedzić Muzeum Erotyki - to mamy dla Was złą wiadomość - zostało zlikwidowane, ale jeśli poszukujecie np wibrujących wież Eiffla albo innych ciekawych "pamiątek" z Paryża to się nie zwiedziecie ;)


Tak jak uprzedzaliśmy na wstępie to nie wszystkie zakamarki Montmartre, które warto zobaczyć. Spokojnie możemy Wam polecić również słynny Plac Pigalle gdzie podobno są najlepsze kasztany, do tego cmentarz Montmartre...
A może krótkie spotkanie z Przechodzimurem albo wizyta w mało znanym Muzeum Montmartre


Możliwości jest sporo i jest z czego wybierać, dlatego najlepiej Montmartre zwiedzać w towarzystwie przewodnika po Paryżu. Wasze wrażenie będą wtedy jeszcze lepsze.

Komentarz, dyskusja, zabawne anegdoty, mało znane historie, legendy i ciekawostki, podpowiedzi co do wyboru knajpy czy sklepiku z pamiątkami - tego wszystkiego, a nawet więcej możecie się śmiało po nas spodziewać :)

Zapraszamy Was do wspólnej podróży po tej niezwykłej dzielnicy Paryża.

Czekamy na Was w Paryżu :)http://www.biurograndtour.pl/zaplanuj-podroz,krok13 komentarze:

  1. Dzięki za fajne podpowiedzi - może będę miał okazję skorzystać niebawem ;) ale zastanawiam się czy Paryż nie jest trochę przereklamowany, niby obiecałem żonie i pewnie już się nie uda wykręcić, ale mam wrażenie, że to miasto jak każde inne, w każdym jest coś ciekawego przecież

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkie dzięki za ten wpis! Byłam w Paryżu dwa razy, ale zwiedzanie Montmartre zawsze zaczynalo się i kończyło na bazylice. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej! Właśnie w ten weekend udaję się z ukochaną do paryża i dzięki takiemu wpisowi wiem co warto zobaczyć w Paryżu Wielkie dzięki za to! :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram