poniedziałek, 17 lipca 2017

Paris Plages 2017

przewodnik po Paryżu

Plaża w Paryżu...

Brzmi trochę abstrakcyjnie na pierwszy moment - plaże w Saint-Tropez ok, Nicea - oczywiście, Cannes również, ale Paryż? Jak i gdzie tu plażować?

Jednak dla każdego kto odwiedzał Paryż latem, albo mieszka w nim tak jak my to rzecz naturalna. Co roku bowiem nad brzegiem Sekwany w Paryżu powstaje piękna miejska plaża...
 W tym roku, podobnie jak w poprzednich - przez całe lato - paryżanie i odwiedzający miasto turyści będą mogli skorzystać plaży miejskiej - dokładnie od 8 lipca do 3 września.

Dawniej organizowana była tylko na prawym brzegu Sekwany, a obecnie plaża rozciąga się również po całej długości Rives de Seine Park , oraz na Quai de Loire do La Villette ...

W poprzednich edycjach plaża była piaszczysta - jak na zdjęciu powyżej, a w tym roku piasku nie będzie - będzie za to więcej zieleni a nawet specjalnie przygotowane kąpielisko!


przewodnik po ParyżuParyskie plażeTo świetna okazja aby wypocząć na łonie przyrody, korzystając ze słońca i szumu Sekwany.
To unikalna możliwość aby poczuć się w Paryżu niczym w nadmorskim kurorcie ;)

Co ważne, Sekwana ostatnio została dodatkowo oczyszczona - także jej stan i jakość zostały mocno poprawione.

Możecie tu wpaść poopalać się i beztrosko wypocząć np po intensywnym zwiedzaniu z przewodnikiem po Paryżu, zwłaszcza, że czeka tu nas Was kilka ciekawych atrakcji.

Wspomnieliśmy na wstępie o kąpielisku, oto ono:przewodnik po Paryżu


Otwarte baseny przy Quai de la Loire to 3 baseny o różnych głębokościach - dostosowane zarówno pod dzieci jak i osoby niepełnosprawne. Otwarte przez cały dzień od 11:00 do 21:00 w terminie od 17 lipca do połowy września. Kąpielisko jest oczywiście strzeżone.

Jeśli kąpanie i wylegiwanie się na leżaku (który również można wypożyczyć na miejscu) Was nie przekonało to może skusi Was możliwość zrobienia sobie wycieczki rowerowej wzdłuż Sekwany? A jak nie zwykły rower to może rower wodny? To też świetna okazja i możliwość zwiedzania Paryża trochę inaczej niż zwykle...

W okolicy kanału będziecie mogli wziąć także udział w licznych warsztatach naukowych, zabawach i wydarzeniach nawiązujących np. do Olimpiady, która planowana jest na 2024 rok właśnie w Paryżu.

Można też przyjść pograć ze znajomymi w bule, wziąć udział w turnieju siatkówki, skorzystać z bezpłatnych lekcji tańca albo poćwiczyć jogę.

Do tego nad Sekwaną znajdziecie punkty z możliwością wypożyczenia sobie książki, tzw ruchome biblioteki. Do tego specjalna wystawa pod gołym niebem jaką przygotowało Muzeum Luwru i Muzeum Galliera. A to i tak nie wszystkie niespodzianki jakie czekają na Was w Paryżu!

Atrakcji jest naprawdę sporo - i dla ciała i i dla ducha :) 
Z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie - a jak znudzi się już Wam opalanie to oczywiście zapraszamy na spacer z polskim przewodnikiem po Paryżu.

Lato w Paryżu zapowiada się wspaniale - będziemy na Was czekać!


Sprawdź opinie naszych gości i napisz własną!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram