poniedziałek, 1 lipca 2013

Nowa paryska promenada

Zmiany, zmiany, zmiany...Dla tych, którzy szukają w Paryżu przestrzeni do odpoczynku lub wracają tu po raz kolejny, żeby spacerując po mieście zobaczyć jak się zmienia, gratką będzie na pewno spacer po nowo otwartym wybrzeżu Sekwany niedaleko Muzeum Orsay. 

Lewe wybrzeże Sekwany na tej wysokości zamieniło się bowiem w sportowo-ogrodową promenadę. Najgorliwsi fani zmieniających się wybrzeży królowej francuskich rzek twierdzą, że będzie to nawet spora konkurencja dla paryskich plaży - sąsiedniego wybrzeża, które co roku zamienia się w plaże niczym nad morzem. 


Tak wyglądał projekt promenady, którą na żywo można już podziwiać w Paryżu

PromenadaNowa promenada o 2,3 km. długości, przystosowana jest do uprawiania różnych sportów: jazdy rowerem, stepowania, gimnastyki, biegów, jazdy na rolkach.. Jest co podziwiać, cały projekt pochłonął ogromny budżet 26,6 miliona euro! 


Jeśli ufać tradycji opowiedzianej przez historię Paryża, każde nowo otwarte miejsce w stolicy stawało się promenadą, na której trzeba było bywać. Wystarczy przypomnieć sobie historię Pont Neuf czy Pól Elizejskich.. 
Może dlatego w weekendy ciężko byłoby wetknąć szpilkę pomiędzy tłumy, które tam spacerują?  

Latem organizowane tu będą najróżniejsze przedsięwzięcia, wystawy sztuki nowoczesnej, warsztaty żonglowania.. Wpadacie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram