czwartek, 14 lipca 2016

Dojazdy do / z lotniska w Paryżu

dojazd z lotniska w ParyżuDziś garść cennych informacji dla każdego kto planuje przylot do Paryża lub powrót do domu.

Transfery z lotniska i na lotnisko w Paryżu - krótko i na temat ;)

Paryż obsługiwany jest w sumie przez trzy lotniska: 

na północnym-wschodzie - Charles de Gaulle (CDG) zwanym potocznie Roissy od miejscowości w której się znajduje

Lotnisko Charles'a de Gaulle'a (CDG)

Lotnisko Charles'a de Gaulle'a (CDG)


na południu od Paryża -  Orly (ORY) 

Lotnisko Orly (ORY)

Lotnisko Orly (ORY)


na północy od Paryża - Beauvais (BVA) znajdujący się najdalej - ok 80 km od stolicy


Lotnisko Beauvais (BVA)

Lotnisko Beauvais (BVA)

Transfery w Paryżu

Dwa pierwsze lotniska połączone są ze sobą podmiejską kolejką RER B, dzięki której bardzo szybko i sprawnie można dojechać do miasta (ok 40 minut). 
To jedno z najtańszych i najszybszych rozwiązań świetnie sprawdzających się szczególnie w godzinach szczytu, albo gdy po prostu spieszymy się na samolot.

Z Roissy możemy bezpośrednio wsiąść w kolejkę, natomiast z Orly trzeba podjechać do niej inną kolejką: ORLYVAL
Lotnisko Beauvais niestety nie posiada sprawnego połączenia kolejowego - trzeba najpierw z lotniska podjechać miejskim autobusem, a dopiero później pociągiem.


Sposób na szybki transfer w Paryżu

Kolejka RER B - najlepszy sposób na szybki transfer


Drugą popularną opcją są busy w tym Roissybus, którym dojedziemy do Opery i Orlybus, który jedzie na stację Denfert-Rochereau. 

Trochę droższa opcja to Les Cars Air France
Z lotniska CDG busem możemy dojechać do dworców: Gare de Lyon i Gare Montparnasse, na Porte Maillot oraz do Łuku Triumfalnego.
Jadąc z Orly, między dworcem Montparnasse a Łukiem Triumfalnym, zatrzymuje się jeszcze na pl. Inwalidów. Oddzielna linia Busów Air France kursuje także między dwoma lotniskami: CDG i Orly.
Lotnisko Beauvais (BVA), daje niestety mniej możliwości - tu funkcjonują głównie autokary i prywatny transport.
Za Pałacem Kongresowym przy Porte Maillot znajduje się ogromny parking, z którego odjeżdżają autokary na lotnisko. Każdy autokar zawozi pasażerów na konkretny lot i odjeżdża z postoju na 3 godziny przed lotem.

Na wspomnianym parkingu znajduje się również postój taksówek, ale warto być ostrożnym, bo ich cena jest w stanie dorównać cenie biletów lotniczych ;)

Dotyczy to wszystkich lotnisk. Taksówki są bardzo drogie i jedynie w przypadku jeśli podróżujemy w kilka osób ich koszt może być porównywalny do kosztu pociągu. Postoje przy lotniskach są bardzo dobrze oznaczone, zwykle można je też poznać bo ustawiają się tam spore kolejki ;) jednym z powodów z pewnością jest fakt że na dojazd z Roissy do Paryża od tego roku funkcjonuje stała cena 50 EUR niezależnie od punktu docelowego w Paryżu.

Są również prywatni przewoźnicy.
Musza oni jednak posiadać wszelkie wymagane dokumenty do przewozu osób na terenie Francji - warto to sprawdzić bo mandaty grożą także pasażerom. Zazwyczaj możemy liczyć na konkurencyjne ceny np. koszt transferu na Porte Maillot z lotniska Beauvais zaczyna się już od 15 EUR. Są obecne nie tylko na Beauvais, ale na każdym lotnisku 
Przyda Wam się pomoc kogoś zorientowanego w temacie - np. przewodnika po Paryżu ;) Mamy nadzieję, że tekst okaże się pomocny przy samodzielnym planowaniu podróży. Zapraszamy jednocześnie kontaktu z naszym biurem Grand Tour, jesteśmy w stanie zorganizować bezstresowo transfer z dowolnego lotniska, mamy sprawdzone kontakty i aktualne informacje. 

Szkoda by było rozpoczynać swoją przygodę z Paryżem i Francją od stresu i problemów już na samym początku wyprawy ;)

Do usłyszenia!


http://www.biurograndtour.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram