poniedziałek, 18 lipca 2016

Parki rozrywki - ParyżParyż to miasto przyjazne dzieciom.  
Znajdziecie tu całą masę różnego rodzaju atrakcji, w których dzieci się po prostu zakochają i mówię to bez cienia przesady. Z resztą nie tylko dzieci :)

Jeśli macie wątpliwości co do wizyty w stolicy Francji razem z dziećmi, może rozwieje je nasz wcześniejszy tekst, który można przeczytać tutaj.

Zakładamy jednak, że nie macie obaw, a bardziej zastanawiacie się nad tym co, gdzie i za ile... 

Dziś skupimy się na parkach rozrywki w Paryżu i okolicach - tych najciekawszych, w których świetnie odnajdą się nie tylko najmłodsi
Jak pokazuje nasze doświadczenie i obserwacje dorośli mają czasem jeszcze lepszą zabawę niż ich pociechy ;)

I nie ma się co dziwić, w końcu w każdym z nas kryje się dziecko - niezależnie od wieku. Czasem tylko trzeba go w sobie poszukać, obudzić

Wycieczka do Disneylandu

Zaczniemy od największego i chyba najbardziej popularnego parku rozrywkiDisneyland Resort Paris.
Kompleks położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée i jest czwartym w kolejności parkiem Walta Disneya jakie powstały na świecie.

zwiedzanie parków rozrywki w Paryżu

Disneyland w Paryżu

Disneyland Paris w zasadzie składa się z dwóch parków rozrywki: Disneyland Park i Walt Disney Studios. W obydwu kryje się niezliczona ilość ciekawostek do tego mnóstwo zjeżdżalni, karuzel, kolejek górskich i wszystkie te bajkowe zabawy, których nie sposób wymienić - trzeba je po prostu wypróbować.

Znajdziecie tu atrakcje dla mniejszych dzieciaków, z których będą mogły korzystać bez obaw o swoje życie (ryzyko zawału serca u mamy spada do zera) jak również takie, które skutecznie podniosą tętno.
Poza licznymi atrakcjami to też jedna z nielicznych okazji aby twoje pociechy mogły spotkać się w końcu ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek, przytulić Arielkę, przybić piątkę z Aladynem, albo zrobić sobie "sweet focię" z Kaczorem Donaldem - dziubek gwarantowany ;) 


Trzeba też wspomnieć o niezwykłych paradach, które odbywają się tu codziennie, jak również o samym parku gdzie każdego roku sadzi się ponad milion kwiatów. Wszystko jest tu drobiazgowo zaplanowane i przemyślane z dużym rozmachem - robi naprawdę duże wrażenie, łącznie z wkomponowanymi w przyrodę dekoracjami.Disneyland scenografia i dekoracje

Scenografia w Disneylandzie robi wrażenie

Dla osób które chciałyby spędzić w tej bajkowej krainie więcej niż jeden dzień przyda się informacja, że na terenie parku jest aż 7 hoteli, a każdy z nich jest w innym stylu. Oczywiście jest też duża ilość restauracji, barów oraz sklepów z pamiątkami i strojami - do wyboru, do koloru.


Ceny biletów do Parku Disneyland


Jeśli chodzi o ceny to są różne i zależne od wielu czynników. 

Dla lepszego zorientowania się w temacie podpowiemy jedynie, że jednodniowy bilet, który upoważnia do wstępu do obu parków to koszt 81 EUR dla osoby dorosłej, dziecko do 11 roku życia to koszt 77 EUR a smyki do 3 roku życia wchodzą za darmo. Warto zarezerwować bilet z nami i skorzystać z dodatkowych zniżek ;)

Najdroższe wejściówki sprzedawane są w kasach przed wejściem do parków. 
Możliwości jest jednak sporo, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami jeśli chcesz zaplanować swój pobyt w szczegółach i bez niespodzianek.

Strona parku dostępna w języku angielskim: tutajWycieczka do Parku Asterixa


To drugi najpopularniejszy park rozrywki w Paryżu, a w zasadzie pod Paryżem bo mieści się około 35 km na północ od stolicy.


parki rozrywki w Paryżu

Park Asterix ParyżTo w sumie siedem tematycznych krain przepełnionych rozrywką dla dużych i małych - pontony, łodzie, bobsleje, karuzele te mniejsze i te większe, dwie ogromne kolejki. W sumie około 40 atrakcji, których nie będziesz w stanie zobaczyć i wypróbować jednego dnia.


park rozrywki, atrakcje na mapie

Mapa Parku Asterix'aOrganizatorzy cały czas wzbogacają program o nowe atrakcje jak choćby DiscObelix czy trzy nawiedzone domy, dla wszystkich chętnych na spotkanie z wiedźmami, duchami i innymi mrożącymi krew stworami ;) 

Po zabawie i dawce emocji można już na spokojnie zjeść obiad w jednej z kilkunastu restauracji, albo poszukać pamiątek w jednym z wielu butików.


Dochodzą do nas słuchy, że w tym parku rozrywki wyjątkowo dobrze bawią się także dorośli, więc jeśli macie ochotę na chwilę zapomnienia i rozrywki to może być opcja idealna dla Was. O dzieciaki też nie musicie się martwić - zapewniam ;)


Ceny biletów do Parku Asterixa 


Aktualna oferta jest dostępna na stronie parku, ale szykując się na jednodniowy pobyt w krainie Galów trzeba liczyć się z kosztem 47 EUR za bilet dla osoby dorosłej, 39 EUR dla dziecka powyżej 3 roku życia, a poniżej tej granicy wiekowej nasze szkraby wchodzą za darmo. Jest też cennik dla grup i różne opcje które pozwolą nieco zaoszczędzić, jeśli będziecie potrzebować informacji - jesteśmy do dyspozycji

Strona parku dostępna w języku angielskim: tutaj 

Park Aquaboulevard


Ten wodny park rozrywki znajduje się już w samym Paryżu.

To największy tego typu obiekt w Europie, który wyglądem przypomina tropikalną wyspę.


park wodny w Paryżu

Aquaboulevard - tropikalna wyspa w sercu ParyżaZnajdziemy tu olbrzymią przestrzeń do wypoczynku i zabawy w wodzie, w tym liczne zjeżdżalnie, sztuczne fale, jacuzzi, rzeczki, kaskady i wiele innych.
Dostępna jest też duża i piękna plaża na zewnątrz obiektu.plaża w Paryżu

Plaża w Aquaboulevard


Ale to miejsce skrywa znacznie więcej niż tylko baseny i zjeżdżalnie. Sprzyja nie tylko wygrzewaniu się na leżaku w blasku słońca ale też aktywności dla całej rodziny.


Na terenie parku znajduje się w sumie siedem restauracji i 14 sal kinowych, jest też nowoczesne centrum fitness, korty tenisowe i sauna. Polacy narzekają czasem, że w porównaniu do polskich nowych inwestycji tego typu Aquaboulevard pozostaje już jednak trochę w tyle ;)Ceny biletów do Aquaboulevard


Podobnie jak w przypadku poprzednich parków, ceny wahają się w zależności od ilości osób, pakietów rabatowych i wielu czynników. Trzeba szykować się na koszt rzędu 15 - 35 EUR za osobę. Jeśli chcą Państwo poznać szczegółową ofertę wystarczy skontaktować się z nami i wspólnie zaplanować pobyt.

Strona parku dostępna w języku angielskim: tutaj


Jardin d’Acclimatation


Ostatnim parkiem rozrywki i zarazem najbardziej kameralnym jest kompleks znajdujący się w Lasku Bulońskim.

park rozrywki w Paryżu

Kolejka górska w Jardin d’AcclimatationPo pierwsze jest tu znacznie mniej ludzi niż we wspomnianych wyżej parkach, a po drugie jest wszystko co wydaje się niezbędne do świetnej zabawy.

To prawdziwa oaza zieleni, w której odnajdziemy wesołe miasteczko, zoo, teatrzyk kukiełkowy, place zabaw z karuzelami i zjeżdżalniami, kolejki górskie, tory przeszkód, labirynty, mosty linowe, a także wodne atrakcje.atrakcje dla dzieci w Paryżu

Jardin d’Acclimatation - rozrywka dla całej rodzinyJest też możliwość skorzystania z pola golfowego, albo z zajęć w stadninie koni, która również znajduje się na terenie parku. 


Ceny


Jeśli chodzi o ceny to w porównaniu z poprzednimi propozycjami jest tu znacznie taniej. Do 3 roku życia dzieci wchodzą za darmo, a powyżej tego wieku bilet kosztuje ok. 3 EUR. Są dostępne różnego rodzaju karnety, pakiety grupowe, które pozwalają wejść większej grupie ze sporą zniżką. Wszystkie ceny są dostępne na stronie internetowej.

Strona parku dostępna w języku angielskim: tutaj

 

Jeśli planujecie odwiedzić któryś ze wspomnianych przez nas parków rozrywki we Francji chętnie pomożemy Wam w organizacji całego pobytu, a Wam pozostanie już tylko dobra zabawa. 

Zapraszamy też na stronę naszego biura Grand Tour, gdzie samodzielnie możecie zaplanować swój pobyt we Francji dzięki planerowi podróży.

Czekamy na Was w Paryżu :)http://www.biurograndtour.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram