poniedziałek, 16 maja 2016

Paryż z dzieckiem cz.1

wycieczka szkolna po Luwrze

Wiele osób zastanawia się czy Paryż do dobre miejsce na wycieczkę z dziećmi...

Zdecydowanie tak i wielu przekonywać o tym nie trzeba.
Dalsza część dzisiejszego tekstu, jest kierowana zatem do tych bardziej sceptycznych i niezdecydowanych rodziców i opiekunów.

Z dzieckiem w Paryżu

Spotkaliśmy się z opinią, że dzieci na takich wycieczkach zazwyczaj się nudzą i męczą.

Niestety często sami obserwujemy takie sceny w Paryżu.
Widzimy wycieczki szkolne z różnych krajów, podczas których najlepszą zabawę i frajdę mają czasami opiekunowie delektujący się kawusią i pochłonięci rozmową – dzieciaki snują się wtedy bezsensu w tzw. „czasie wolnym”.

Wycieczka powinna rozbudzać w dzieciach głód wiedzy, ciekawość do świata i nowych rzeczy, a czasami efekt staje się zupełnie odwrotny. Paryż jest tak naprawdę pełen niezwykłych, ciekawych miejsc i skrywa wiele tajemnic, które tylko czekają na to aby je odkryć – ale nic nie dzieje się samo.


Zwiedzanie Paryża z dziećmi

To nie prawda, że dzieci nudzą się zwiedzając muzea
przewodnik po Paryżu wycieczki z dziećmi

Pomagamy dzieciom odkryć prawdziwy Paryżmuzea w Paryżu z dzieckiem

Chociaż wiadomo, że czas na odpoczynek też musi być ;)

 

Przepis na udaną wycieczkę z dziećmi

Podstawową sprawą wydaje się oczywiście stosowny program zwiedzania dopasowany do potrzeb dzieci, odpowiedni wybór przewodnika i biura podróży.
Ale skoro jesteście na naszym blogu, o to jesteśmy już spokojni ;)


Dziecko fajnie jest też zaciekawić Francją i Paryżem jeszcze przed podróżą

Pomocne mogą być wszelkiego rodzaju publikacje, np. książeczki i kolorowanki.
Dzięki nim, dziecko podąży szlakiem swoich ulubionych bohaterów, by zobaczyć miejsca o których wcześniej tylko czytało lub słyszało. Będzie mogło przekonać się na własne oczy czy Wieża Eiffla jest rzeczywiście tak duża i że niestety nie jest różowa jak na ich rysunku ;)


jak zaciekawić dziecko Paryżem

Im bardziej zaciekawisz dziecko Paryżem, tym bardziej będzie chciało go zwiedzaćZe starszą młodzieżą jest podobnie, nagle informacje z "gegry" czy postacie z lekcji historii ożywają i stają się bliskie jak nigdy dotąd. Architektura i sztuka nie są nudne, w każdej historii kryje się coś ciekawego, zaskakującego.

Da Vinci prekursorem kina 3D?  Wenus z Milo mężczyzną?


dziecko w Paryżu, atrakcje

Paryż - tysiące idealnych miejsc na sweet focie :)Zwiedzanie Paryża z dzieckiem to spojrzenie na historię, zabytki i miasto ich oczami.
Możecie nam wierzyć, że zarówno dla Was jak i Waszych pociech będzie to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu dowiecie się wiele ciekawego o samym Paryżu jak i sobie nawzajem.


Wskazówki przy zwiedzaniu z dziećmi


Niezależnie od tego czy Wasze dzieci mają 5 czy 15 lat, czy jadą z rodzicami czy z wycieczką szkolną, poza opieką profesjonalnego przewodnika, przyda się Wam garść niezbędnych wskazówek.

Pierwsze dotyczą zakwaterowania.

Codziennie widzimy jak dzieciaki po dwóch godzinach podróży autokarem przyjeżdżają z okolicznych miejscowości oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od miasta i już na wstępie są umęczone i znużone samą podróżą. Po takim początku chyba nawet mi opadłyby emocje i cały zapał ;)

Warto więc znaleźć nocleg może nie tyle w samym centrum miasta, ale w pobliżu metra.
To daje możliwość szybkiego i sprawnego poruszania się po najważniejszych punktach Paryża i atrakcjach.
Choć może się zdawać, że dzieci mają nieograniczone pokłady energii to w rzeczywistości potrzebują jakiegoś czynnika, bodźca który to wyzwoli.
I od razu zaznaczę, że perspektywa kilkugodzinnej podróży autokarem, a potem kilkugodzinnego zwiedzania muzeum do takich czynników raczej nie należy ;)


zwiedzanie Francji z dziećmi

Z dziećmi w podróżyDoszliśmy zatem do drugiej sprawy – programu.


Program wycieczki z dzieckiem


Warto powierzyć go sprawdzonemu przewodnikowi, najlepiej posiadającego doświadczenie w oprowadzaniu grup młodzieży i dzieci, który w dodatku do swojej pracy podchodzi z pasją i tą pasją potrafi zarażać innych.

Kontakt do takiej osoby na szczęście już macie, wybór biura podróży też nie powinien już być problemem. Prowadzimy własne profesjonalne biuro podróży Grand Tour i zapraszamy na naszą stronę, aby zapoznać się bliżej z naszą działalnością.

Pewnie jednak nie z każdym będziemy mieli możliwość i okazję współpracować.
Dlatego w następnym tekście w ramach podpowiedzi podsuniemy Wam kilka miejsc, które warto zobaczyć z dzieckiem i umieścić w programie zwiedzania z dziećmi.

A jak Wy wspominacie szkolne wycieczki? 
Co Wam się w nich najbardziej podoba a co chcielibyście zmienić?

Piszcie do nas!

http://www.biurograndtour.pl/
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Instagram