poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Mieć kota na punkcie kawy

latte art, kocie kawiarnie

Część z Was mogła już słyszeć o tym pomyśle.

Kocie kawiarnie stały się popularne już jakiś czas temu, a moda ta najprawdopodobniej przyszła z Japonii, gdzie obecnie funkcjonuje ponad 70 takich lokali.


Można pomyśleć, że to nikomu niepotrzebny wymysł i dziwactwo.
Ale tego rodzaju lokale szybko znalazły uznanie i stały się bardzo popularne czego konsekwencją było powstanie kolejnych na całym świecie.

Tokio, Singapur, Wiedeń, Londyn, Kopenhaga, Paryż a nawet Kraków - między innymi tu znajdziemy kawiarnie, gdzie w towarzystwie kocich kompanów można napić się kawy i trochę zrelaksować.

Tego typu miejsc cały czas przybywa...

Jak mówi Pani Ewa Jemioło, która otworzyła rok temu kocią kawiarnię w Krakowie, powstała ona głównie z myślą o ludziach, którzy kotów nie mają jak również z myślą o samych kotach, które zostały przygarnięte ze schroniska i teraz tu mają swój nowy dom.

Każdy kto odwiedził jedną z takich kawiarni potwierdza, że koty wyglądają na zadowolone :)
To staje się też jedną z bardziej pozytywnych kwestii.

To koty same wybierają do kogo podchodzą, z kim chcą się przywitać czy pobawić, a jak mają ochotę na drzemkę to ich opiekun dba aby żaden z gości jej nie zakłócał.

W końcu to ich dom a my jesteśmy tu jedynie gośćmi :)


kocie kawiarnie w Polsce i w Paryżu
Kocie kawiarnie mają swoich wiernych fanów - również w Polsce

Kocie kawiarnie w Paryżu


W Paryżu znajdziemy dwie kawiarnie tego typu.

Pierwsza znajduje się w dzielnicy le Marais i już od początku swojego istnienia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Konsekwencją tego było powstanie drugiej, tym razem w pobliżu Bastylii.

Koty, które spotkamy w tych paryskich kawiarniach zostały zaadaptowane ze schroniska. Tu znalazły nowy dom i drugą szansę. Wszystkie są zdrowe i znajdują się pod stałą opieką weterynarza - jak przypominają właściciele.

Obie kawiarnie przyciągają duża liczbę gości, którym marzy się chwila odpoczynku z małą czarną, książką i kotem na kolanach :)
Z uwagi na rosnącą popularność przed wizytą najlepiej jest zarezerwować miejsce mailowo lub telefonicznie - w razie problemów służymy pomocą.


kocia kawiarnia w Paryżu
Café des chats w Paryżu

Jedna z kocich kawiarni w Paryżu znajduje się pod adresem: 16 Rue Michel le Comte, 75003 Paris, a druga tak jak wspominaliśmy w pobliżu Bastylii na 9 Rue Sedaine, 75011 Paris.

Link do paryskiej kawiarni

Link do krakowskiej kawiarni

Polecamy te miejsca zarówno miłośnikom kotów, ciekawskim, no i oczywiście każdemu kto by MIAU ochotę na dobrą kawę w doborowym towarzystwie ;)

http://www.biurograndtour.pl/

1 komentarz:

  1. W Lublinie również jest taka kawiarnia :D Według mnie świetny pomysł!

    OdpowiedzUsuń

Instagram