wtorek, 13 września 2016

Dzieje się w Paryżu...

Muzeum Orsay


Jeśli potrzebujecie dodatkowego powodu aby pojawić się w tym roku Paryżu, to dziś Wam go podsuniemy :)
Zapraszamy na rentrée czyli powrót po wakacjach kultury i sztuki w Paryżu. 

Oto niektóre z kulturalnych wydarzeń Paryża, których nie można przegapić w 2016 roku :)

  Najciekawsze wystawy w Paryżu 2016


Z okazji swojego 30-lecia, Muzeum Orsay zaprasza na wystawę Spectaculaire Second Empire, 1852-1870. 

Okres Drugiego Cesarstwa w historii Francji był niezwykle bogaty w kreację artystyczną i modernizację. Był to również okres moralnego i estetycznego kryzysu, rozdarty między 'starym' a 'nowym'. Blask tego okresu zostanie pokazany poprzez obrazy, fotografie, rysunki, projekty architektoniczne jak również sztukę użytkową i biżuterię. 
Wystawę można oglądać w terminie 27.09. 2016 – 16. 01. 2017.

Chcesz zarezerwować bilety? - kliknij tutaj

Muzeum Picassa Paryż

Muzeum Picassa w Paryżu

  Od 4 października 2016 do 5 lutego 2017 w paryskim Muzeum Picassa, można podziwiać wystawę poświęconą dwóm wielkim artystom XX wieku - Picasso i Giacometti.

Wystawa skupia się na podobieństwach w ścieżkach artystycznych i biograficznych tych dwóch artystów, zarówno jeśli chodzi o prace, podejście do sztuki jak i osobiste historie.
Ekspozycja rzeźb, obrazów, materiałów archiwalnych, które przybierają formę dialogu między tymi dwoma europejskimi mistrzami.

Chcesz zarezerwować bilety? - kliknij tutaj

 

Petit Palais Paryż

Petit Palais w Paryżu


Odwiedzając Petit Palais w Paryżu od 28 września 2016 do 25 stycznia 2017 można trafić na wystawę poświęconą Oscarowi Wilde'owi.

To pierwsza tak duża wystawa poświęcona irlandzkiemu pisarzowi, który jak wiadomo był prawdziwym i żarliwym frankofilem.
 
Na wystawie "Oscar Wilde, impertynent absolutny" prześledzimy dokładnie życie i dzieła Oscara Wilde'a. Znajdziemy tu ponad 200 eksponatów, wyjątkowe dokumenty, rękopisy, fotografie, rysunki, karykatury, przedmioty osobiste.

Podczas zwiedzania będzie można wysłuchać wybrane teksty Wilde'a czytane przez aktora Ruperta Everetta.


Chcesz zarezerwować bilety? - kliknij tutajMuzeum Jacquemart-André Paryż

Muzeum Jacquemart-André w ParyżuMuzeum Jacquemart-André w tym tygodniu (16 września) otwiera swoją wystawę o Rembrandcie, która potrwa do 23 stycznia 2017.

To niepowtarzalna okazja by na żywo podziwiać ponad dwadzieścia obrazów i około trzydziestu prac graficznych holenderskiego artysty.
Wystawa została podzielona na trzy części, dzięki czemu można chronologicznie prześledzić wszystkie najważniejsze etapy twórczości malarza - od debiutu po najpopularniejsze dzieła.

Chcesz zarezerwować bilety? - kliknij tutajCentrum Pompidou

Centrum Pompidou w Paryżu


Od 21 września 2016 do 23 stycznia 2017 w Centrum Pompidou w Paryżu będzie można oglądać wystawę związaną ze znanym belgijskim artystą René Magritte.

Ponad 100 obrazów, rysunków i materiałów archiwalnych z najważniejszych kolekcji publicznych i prywatnych. To przekrój przez najbardziej popularne dzieła jak i te mniej znane, dzięki czemu będziemy mogli poznać całokształt twórczości artysty.

 Chcesz zarezerwować bilety? - kliknij tutaj
Musée Marmottan Monet

Musée Marmottan Monet w ParyżuMusée Marmottan Monet - paryskie muzeum malarstwa impresjonistów w dniach 15 września 2016 - 22 stycznia 2017 zaprasza na podróż po europejskim malarstwie XIX i XX wieku. 
Odbędzie się ona 'w towarzystwie' trzech kluczowych twórców: Ferdinand Hodler, Claude Monet i Edvard Munch.

Wystawa ukazuje najciekawsze dzieła wspomnianych artystów i pozwala zrozumieć ewolucję sztuki - impresjonizm, postimpresjonizm, symbolizm, ekspresjonizm.
Chcesz zarezerwować bilety? Umówić się na wspólne zwiedzanie?


Odwiedź stronę naszego biura Grand Tour i skontaktuj się ze swoim prywatnym przewodnikiem!http://www.biurograndtour.pl/index.php


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram