wtorek, 17 stycznia 2017

Darmowe muzea w Paryżu cz.2

Muzeum sztuki nowoczesnej Miasta Paryż


Dziś kolejny post z cyklu 10 darmowych muzeów w Paryżu, w którym podpowiadamy Wam jakie paryskie muzea można zwiedzać bezpłatnie.

Naszą drugą propozycją jest Muzeum sztuki nowoczesnej Miasta Paryża - Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris - miejsce idealne dla miłośników sztuki współczesnej.

 Muzeum sztuki nowoczesnej Miasta Paryża 

Jeśli po zwiedzeniu Centrum Pompidou czujecie niedosyt i macie ochotę na dokładkę to Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża wydaje się pozycją wręcz obowiązkową :) 

Muzeum znajduje się w XVI dzielnicy Paryża, pomiędzy Polami Elizejskimi i Wieżą Eiffla, w urokliwym pałacu z 1930 roku.
Bez wątpienia to jedna z najważniejszych instytucji paryskiego życia kulturalnego, choć często bywa pomijana przez turystów.

Dlaczego warto zajrzeć lub zatrzymać się trochę dłużej w tym miejscu? 

Nie tylko dlatego, że za wstęp nic nie zapłacimy :)
W zbiorach znajduje się ponad 11.000 prac co sprawia, że ​​jest jednym z największych muzeów sztuki współczesnej we Francji

To imponujący zbiór malarstwa, rzeźb, instalacji artystycznych, fotografii i filmów wideo. Stałe kolekcje prezentują wszystkie główne kierunki artystyczne od początku XX wieku do współczesności. Zwiedzając z przewodnikiem będzie łatwiej nie tylko lepiej zrozumieć ale też lepiej wybrać najciekawsze dzieła.

Obejmują artystów takich jak: Picasso, Dufy, Derain, Picabia, Chagalla a także Boltanski, Henri Matisse, Alberto Giacometti, Braque'a czy Yves Klein...Muzeum sztuki nowoczesnej Miasta Paryż

Musée d'Art Moderne de la Ville de ParisPoza ekspozycją stałą, wśród której można podziwiać na przykład jeden z największych obrazów na świecie, odbywają się tu też liczne imprezy kulturalne, wystawy czasowe i koncerty.Muzeum sztuki nowoczesnej Miasta Paryż

Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris


Do 12 lutego 2017 roku można na przykład podziwiać tu wystawę rzeźb Carla André, a do 26 lutego 2017 - prace francuskiego malarza i grafika - Bernarda Buffeta.
W 2017 roku planowana jest też wystawa prac holenderskiego artysty Karela Appela - czyli sztuka eksperymentalna w najlepszym wydaniu!

Jeśli ciekawi Was czym jeszcze kusi Muzeum sztuki nowoczesnej Miasta Paryża w najbliższym czasie - skontaktujcie się z nami. Chętnie nie tylko podpowiemy o nadchodzących wydarzeniach, ale wybierzemy się tam razem z Wami :)

Do zobaczenia!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram