czwartek, 23 lutego 2017

RANKING top 10 miejsc, które musisz zobaczyć w Paryżu10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu


Dziś krótki i subiektywny ranking miejsc, które trzeba zwiedzić w trakcie wycieczki do Paryża. Trzeba i nie ma zmiłuj - to same absolutne must see ;)

Jeśli pominiesz te miejsca trudno będzie potem opowiadać, że poznałeś Paryż.
Staraliśmy się aby nasze Top 10 było równie uniwersalne co wyjątkowe - zwłaszcza jeśli chodzi o kolejność zwiedzania...


10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu
Święta Kaplica - Sainte-Chapelle


10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu

Święta Kaplica w ParyżuKaplica położona w centrum dawnej siedziby królewskiej na wyspie Cité.
Dlaczego znalazła się na pierwszym miejscu naszego rankingu?

Nie tylko z uwagi na przepiękne witrażowe okna, które cudem ocalały podczas Rewolucji Francuskiej. Gdy wejdziecie z nami na pierwsze piętro zrozumiecie nasz wybór, gwarantujemy!


Luwr

10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu

Luwr w Paryżu

Tego muzeum z pewnością nie trzeba przedstawiać ale aby zrozumieć jego bogactwo i wyjątkowość trzeba poświęcić mu dłuższą chwilę. Początkowo budowla była twierdzą obronną, przekształconą potem w rezydencję królewską i cesarską. Teraz to prawdziwe miasto w mieście. 

Chętnie udowodnimy Wam, że ma do zaoferowania więcej niż Wenus z Milo, czy obraz "Mona Lisa" - jest tu całe mnóstwo unikalnych eksponatów i historii, które trzeba poznać - najlepiej z przewodnikiem ;)


Muzeum Orsay

Muzeum Orsay

Muzeum Orsay w Paryżu

Muzeum Orsay to prawdziwa perełka i jedno z najpiękniejszych muzeów w Europie.

Budynek początkowo pełnił rolę dworca kolejowego - teraz to prawdziwy raj dla miłośników sztuki. Już sam gmach to istne dzieło sztuki – eklektyczna kamienna fasada, niezwykle piękne zegary i rzeźby, nie wspominając o wystawach czasowych. Znajduje się tu m.in. największa na świecie kolekcja arcydzieł mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu - ale możecie nam wierzyć, że to nie jedyny argument przemawiający za tym muzeum ;)


Wieża Eiffla

10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu

Żelazna Dama

Kolejnym miejscem jest oczywiście Wieża Eiffla, która po prostu musi pojawić się w naszym rankingu. 

Nie tylko dlatego, że to symbol Paryża i całej Francji... Jest w niej coś magicznego, wyjątkowego, przyciągającego. To coś co może wydawać się tylko pustym frazesem, dopóki nie staniesz u stóp Żelaznej Damy :) Nie jest to jednak pierwsze miejsce, do którego trzeba jechać prosto w lotniska - najlepiej zobaczyć ją o zmierzchu.

Montmartre

Montmartre w Paryżu

Montmartre wieczorową porą

To dzielnica Paryża, która jest z jednej strony bardzo turystyczna, a z drugiej bardzo autentyczna i bardzo paryska. Oczywiście jeśli wiesz gdzie warto się udać ;) bo to nie tylko słynny plac malarzy i bazylika Sacré-Cœur...
 
To niezliczona ilość zakamarków, a każdy z nich łączy się z niezwykłymi i tajemniczymi perypetiami sławnych artystów, z miejskimi legendami i historią Paryża. 

Katedra Notre-Dame

Notre Dame w Paryżu

Katedra Notre-Dame w Paryżu

To pierwsza gotycka katedra na świecie, kolejny symbol Paryża, w dodatku można ją zwiedzać bezpłatnie. Zyskała na popularności dzięki powieści Wiktora Hugo, natomiast dla nas jest przede wszystkim skarbnicą wiedzy o historii Paryża. 

Historią, którą w tym przypadku czuje się dosłownie pod skórą, a niezwykłej aury i klimatu tego miejsca nie są w stanie zepsuć nawet hordy turystów :)

Opera Garnier

Opera Garnier

Opera Garnier w Paryżu

Trudno poznać i zrozumieć Paryż bez bliższego zapoznania się z Operą Garnier.
To jeden z największych teatrów muzycznych w Europie ale przede wszystkim klucz do zrozumienia Paryża luksusowego, z całym jego blichtrem, bogactwem i historią.

Możemy też wspólnie poszukać słynnego upiora z powieści Gastona Leroux ;)

Galeria Lafayette

10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu

Galeria Lafayette w Paryżu

To zdecydowanie najsłynniejsza galeria handlowa w Paryżu, ale to nie dzięki najlepszym butikom, czy przyprawiającej o ból głowy ilości sklepów znalazła się na naszej liście.

To bogate i piękne dekoracje, zapierająca dech w piersiach architektura ale przede wszystkim jeden z najlepszych widoków na Paryż. Na ostatnim piętrze galerii jest bowiem bezpłatny taras widokowy i panorama miasta, którą koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy.

Łuk Triumfalny 


Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny w ParyżuTo kolejna wizytówka Paryża, zabytek znajdujący się na skraju Pól Elizejskich.
Jest symbolem przebudowy Paryża z końca XIX wieku, symbolem Napoleona, ale w naszym rankingu pojawił się także z uwagi na taras widokowy i możliwość spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy...


Panteon

10 miejsc które musisz zobaczyć w Paryżu

Panteon - wnętrzeNa ostatnim miejscu naszego rankingu postanowiliśmy umieścić Panteon, który pomaga lepiej zrozumieć dzisiejszą Francję. Jej transformację od pierwszej córy kościoła do Francji laickiej.

To wielu to tylko mauzoleum, grobowce - dla nas to idealna możliwość poznania historii Francji i Paryża przez pryzmat osiągnięć naukowych, głośnych skandali i zmian polityczno-społecznych. Ciężko nam jednak ocenić czy na tym miejscu nie powinien znaleźć się Pałac Inwalidów z grobowcem Napoleona, bez którego nie da się zrozumieć dzisiejszego Paryża i Francji - jeśli macie siłę na top 10 o dziesiątym zabytku zadecydujcie sami :)

Mamy nadzieję, że nasza lista 10 miejsc, których nie warto przeoczyć zwiedzając Paryż okaże się dla Was pomocna. Oczywiście to nie wszystkie miejsca, które warto i trzeba zobaczyć. Śledząc nasz blog dowiecie się o wielu innych, a zwiedzając Francję z nami poznacie je na pewno w niezapomniany sposób ;)

Do zobaczenia w Paryżu!


http://www.biurograndtour.pl/zaplanuj-podroz,krok1

1 komentarz:

  1. Cześć. Fajny poradnik :) właśnie wykupiłem dla siebie i żonki wycieczkę do Paryża i teraz już wiem Co warto zobaczyć w Paryżu. Wielkie dzięki za ten wpis! :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram