poniedziałek, 27 lutego 2017

Wehikuł czasu w ParyżuByłeś już kiedyś w Paryżu? 

Mogłeś nie zdawać sobie sprawy, że spacerując przed katedrą Notre-Dame (po placu im. Jana Pawła II) pod nogami skrywa się bardzo ciekawe paryskie muzeum. 


Krypta archeologiczna Katedry Notre-Dame


Łatwo jest ulec czarowi gotyckiej piękności jak nazywana jest katedra Notre-Dame w Paryżu.
Obcowanie z nią na żywo potrafi skutecznie odciągnąć uwagę od niewielkiego wejścia do podziemia, które znajduje się na tym samym placu...

To wejście do muzeum, krypty archeologicznej.
Można też śmiało powiedzieć, że to wejście do wehikułu czasu, bowiem można powrócić do początków Paryża, czyli starożytnej Lutecji!

Katedra Notre Dame

Krypta archeologiczna w ParyżuMuzeum zostało otwarte w 1980 roku i prezentuje odkrycia po pracach wykopaliskowych z lat 1965-1972.

Właśnie tu można zdać sobie sprawę jak wyglądały zarysy dawnego miasta, poznać jego kolebkę.
To coś więcej niż stare kawałki murów, zabudowań, które leżą pod ziemią. To możliwość poznania i lepszego wyobrażenia sobie jak kiedyś żyło się w Lutecji. Kiedyś czyli ponad 2000 lat temu. Ale nie tylko, znajdziemy tu też wiele ciekawostek z okresu średniowiecza.

Wizyta w krypcie pod katedrą Notre Dame daje świetny pretekst do rozmowy na temat historii Paryża, jego początków, pierwszych mieszkańców... Oczywiście jeśli zwiedzacie z przewodnikiem - najwiecej informacji jest po francusku... 

...a mury opowiadają historię bardziej w przenośni niż dosłownie ;)

Wejście jest trochę ukryte, ale nie ma żadnego problemu z jego znalezieniem i w tym chyba należałoby szukać powodu dla którego nie ma tu tłumów turystów. Zwłaszcza, że ceny biletów wstępu są naprawdę przystępne. 

katakumby w Paryżu

Paryskie katakumbyDla dorosłych to koszt 7 euro, a bilet ulgowy kosztuje 5 euro.
Ciekawą opcją dla osób, które mają w planie nietypowe zwiedzanie Paryża, czyli na przykład jego podziemnej części jest bilet za 15 euro (10 euro ulgowy) dzięki któremu można zwiedzić kryptę archeologiczną i paryskie katakumby, które opisywaliśmy TUTAJ. 

Pamiętajcie odezwać się do nas planując zwiedzanie Paryża i chcąc poznać jego początki.
Z prostego powodu - podróże w czasie to nasza specjalność :)

Do zobaczenia!

http://www.biurograndtour.pl/zaplanuj-podroz,krok1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram