czwartek, 25 maja 2017

Rowerem po Paryżu


Na naszym blogu podpowiadamy jak można zwiedzać Paryż zarówno z przewodnikiem, jak i samodzielnie. Staramy się Was przekonać, że to jaki Paryż poznacie zależy głównie od Was i Waszych pomysłów. 

Jeśli szukacie mniej typowych sposobów na zwiedzanie to dzisiejszy tekst może okazać się dla Was ciekawą propozycją :)
Najczęściej oprowadzamy gości po Paryżu w formie spaceru - to naszym zdaniem daje najwięcej swobody, jest najbardziej uniwersalny ale nie oznacza, że robimy to zawsze i tylko w tej formie ;)

Wychodzimy z założenia, że to od Was przede wszystkim zależy jak będziecie poznawać Paryż
A naszym zadaniem jest urzeczywistnić te pomysły. Dlatego też często organizujemy wycieczki objazdowe - z prywatnym kierowcą, albo autokarem dla większej grupy.
Zdarza się nam też organizować nocne zwiedzanie Paryża, pokazujemy miasto z perspektywy Sekwany w trakcie rejsu, ostatnio pisaliśmy też o możliwości zwiedzania na rolkach!
Do tego dochodzi jeszcze jeden sposób, który również już mieliśmy okazję już wypróbować ;)


Wycieczki rowerowe po Paryżu


Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, preferujemy spacer i poruszanie się na własnych nogach zwiedzając Paryż - z wielu praktycznych powodów. Natomiast dzisiejszą podpowiedź możecie śmiało wykorzystać po spacerze z przewodnikiem po Paryżu ;)

Rower to świetny pomysł, choćby z powodu korków.
Paryż podobnie jak większość stolic europejskich boryka się z tym problemem, który również dla nas bywa niekiedy uciążliwy.

Poruszanie się rowerem po mieście nie tylko jest przyjemne ;) To również świetny sposób aby problem korków i tłoku na ulicach, w metrze - nie psuł Wam krwi i dobrego wrażenia. Oczywiście nie wszędzie się da wjechać rowerem, trzeba też pamiętać aby zabezpieczyć go jeśli chcemy wejść do wnętrza jakiegoś z zabytków Paryża.

Świetnie sprawdza się tu system miejskich rowerów w Paryżu - Vélib


Miejskie rowery w Paryżu


Vélib to ok 24 000 rowerów rozsianych po całym mieście i przypomina dobrze znany Veturilo, który od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje np w Warszawie. 

W Paryżu dostępny 24h na dobę - jest w pełni samoobsługowy.

Zasady są użytkowania są proste - aby uzyskać dostęp do serwisu należy kupić jedno lub 7-dniowy bilet - online lub na miejscu w dowolnej stacji Vélib. Jest też możliwość wyrobienia specjalnej karty.

Proponujemy jednak aby zawczasu zrobić to przez internet gdzie na spokojnie można przyjrzeć się cenom, promocjom, zniżkom - wszystkie dostępne opcje są opisane na oficjalnej stronie, do której link wrzucamy TUTAJ.

Jeśli chcecie sprawdzić czy jakaś stacja znajduje się w pobliżu Waszego hotelu, to z góry zapewniamy że na pewno tak jest :)

Tutaj możecie sprawdzić lokalizacje wszystkich stacji w Paryżu, ale jak popatrzycie na poniższą mapkę miasta to zrozumiecie, że to raczej nie będzie problemem ;)


 

Informacje na stronie są dostępne w kilku językach ale w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Jeśli macie wątpliwości, pytania napiszcie do nas - chętnie pomożemy!

Z samym poruszaniem się po mieście też nie będziecie mieć problemów. To popularna forma transportu - Paryż posiada rozbudowany system ścieżek rowerowych. Część z nich to specjalnie wydzielone i odgrodzone pasy na jezdni, albo pasy autobusowe.

To co?  
Spacer po muzeach i galeriach z przewodnikiem po Paryżu, a potem wieczorna przejażdżka na przykład wzdłuż Sekwany? :)

Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Zapraszamy do Paryża!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram