poniedziałek, 29 maja 2017

Disneyland w Paryżu - jak dojechać?Wiele osób planując wycieczkę do Paryża planuje też pobyt w jednym z parków rozrywki w Paryżu.
Z naszych obserwacji wynika, że to wręcz stały punkt programu przy zwiedzaniu z dziećmi...

I naprawdę wcale nas to nie dziwi :)

Jeśli zainteresował Cię temat zwiedzania z dziećmi zapraszamy do wcześniejszych postów związanych z tym tematem. Tu macie link do CZĘŚCI 1 a tu do CZĘŚCI 2, gdzie znajdziecie sporo praktycznych informacji i podpowiedzi np odnośnie atrakcji.

Dziś natomiast skupimy się na Disneylandzie i postaramy się podpowiedzieć jak można do niego sprawnie dojechać. Dojazd do Disneylandu w Paryżu


Park leży ok. 32 km od miasta, w rejonie Val d’Europe / Marne La Vallée.
Opcji dojazdu do tego parku rozrywki jest kilka, więc do Was należy wybór tego najlepszego sposobu :)

OPCJA (1)

Będąc w Paryżu najwygodniej będzie wam skorzystać z szybkiej kolei podmiejskiej RER. Dokładniej mówiąc RER A - ta czerwona :)

To opcja idealna na jednodniowy wypad z dziećmi.
Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka to: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation. 


Kolejka jeździ praktycznie co 10 minut. 
Pierwszy pociąg z Paryża odjeżdża już o 5:22 ze stacji Gare de Lyon, ostatni pociąg z Disneylandu odjeżdża o 00:20. 

Stacja końcowa leży tuż przy wejściu do Disney Village i Disney Studio także już bliżej prawie się nie da ;)

Cena też nie odstrasza - za jeden bilet normalny zapłacicie 7,50 euro.

OPCJA (2)

Druga możliwość to oczywiście samochód.
Jeśli do Paryża przyjechaliście własnym autem to po co ma się kurzyć na parkingu ;)

Najlepiej podróż autem zaplanować w tygodniu, w weekendy mogą Was odstraszyć korki. A jeśli już nie ma wyjścia i pola manewru najlepiej ruszyć z samego rana.

Sam dojazd nie jest skomplikowany, wystarczy kierować się w stronę "Val d’Europe, Parc Disneyland", zjazd z autostrady A4, oznaczony numerem 14. 
Czas dojazdu jest uzależniony od pory dnia i terminu.

Warto też pamiętać, że jadąc autem trzeba będzie jeszcze gdzieś zaparkować ;)
W pobliżu Disneylandu oczywiście jest taka możliwość, ale są to parkingi niestrzeżone.

Przybliżona cena za jeden dzień dla auta osobowego to 15 euro, za przyczepę kempingową 20 euro. Parking macie darmowy jeśli zamierzacie skorzystać z bazy hotelowej na terenie parku.


 OPCJA (3) 


Inna opcja, która może być w Waszej sytuacji praktyczna i wygodna, choć zapewne trochę droższa niż pozostałe to prywatny transfer.

Mamy sprawdzone kontakty w Paryżu, do legalnych przewoźników, którzy od lat z nami współpracują. Ten pomysł sprawdzi się jeśli na przykład chcecie dostać się do Disneylandu bezpośrednio z lotniska.

Oczywiście organizując wycieczkę do Paryża z naszym przewodnikiem macie pewność, że załatwimy wszelkie formalność i sprawy organizacyjne. OD transportu po same bilety do Disneylandu. Ale jeśli planujecie samodzielny pobyt i nie znacie języka, a nie martwi Was droższa o kilka euro opcja to warto ją przemyśleć.

Kierowca może przyjechać po Was pod wskazany adres, dowieźć do parku a potem odebrać i wygodnie przetransportować do hotelu. Do tego w stałej cenie - niezależnie od korków, na które możecie trafić.

Jeśli jesteście zainteresowani taką możliwością po prostu napiszcie do nas.
Zadbamy o to abyście bez problemów i niespodzianek spędzili miło czas z pociechami.

Stresujące obowiązki organizacyjne bierzemy na siebie :)
Pamiętajcie też, że możecie skorzystać z planera podróży na stronie naszego biura Grand Tour, wystarczy kliknąć link w obrazku na dole posta.

Do usłyszenia!


http://www.biurograndtour.pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram