poniedziałek, 26 czerwca 2017

Asterix Park - jak dojechać?

parki rozrywki w Paryżu


Całkiem niedawno pisaliśmy jak najlepiej dojechać do Disneylandu, a dziś w podobny sposób podpowiadamy jak dostać się do innego słynnego parku rozrywki pod Paryżem.

Zapraszamy do krainy Galów i Rzymian, gdzie spełniają się dziecięce marzenia i gdzie każdy będzie mógł na nowo dziecko obudzić w sobie :)
 
Nie trzeba być fanem przygód słynnego Asterixa aby w pełni korzystać i cieszyć się z atrakcji jakie przygotował dla gości Park Asterixa. To miejsce idealne na rodzinną wycieczkę z dziećmi.

Ale nie tylko!

Nie trzeba być dzieckiem aby zrobić sobie przejażdżkę galijskimi bobslejami, czy rollercoasterem i mieć z tego frajdę. A możecie być pewni, że znajdziecie tu coś idealnego dla siebie - liczba atrakcji jest bardzo duża i są dopasowane do wieku oraz możliwości.

Znajdziecie tu zarówno zjeżdżalnie wodne, rożnego rodzaju karuzele, dom strachu, przelecicie się na dysku Obelixa, weźmiecie udział w niezwykłych pokazach - wymieniać można długo, ale chyba najlepiej zobrazuje to jeden z filmików dostępnych w sieci:

Aby skorzystać z przygotowanych atrakcji może nie wystarczyć Wam nawet cały dzień. 
Co roku pojawiają się tu kolejne, jak choćby ostatnio:

Mamy wrażenie, że nie ma potrzeby specjalnie Was zachęcać do odwiedzić tego parku rozrywki, który po Disneylandzie jest największym we Francji. Zakładamy, że prędzej czy później tu traficie,  a dziś chcemy Wam podpowiedzieć jak sprawnie dojechać do niego z Paryża...Dojazd do Parku Asterixa

parki rozrywki w paryżu


Opcji macie kilka - to od Was zależy, która okaże się najlepsza.


OPCJA nr 1

Pierwsza to podróż samochodem - to około 30 km autostradą A1 w kierunku Lille. 
Przejazd zajmie Wam około 40 minut.

Ale z góry uprzedzamy, że najlepiej podróż zaplanować w tygodniu - w weekend bowiem możecie utknąć w korkach, a tym samym czas dojazdu autem może zwiększyć się kilkukrotnie!

Nie będziecie mieć za to żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego zjazdu z autostrady - pomiędzy 7 a 8 zjazdem rozglądajcie się za tablicą informującą o drodze do parku.

Oczywiście istotną informacją będzie też kwestia parkowania - parking przy parku Asterix jest płatny 8 € i znajduje się dosłownie kilka kroków od wejścia głównego.


Park Asterixa


OPCJA nr 2 

Do Parku Asterixa można dostać się także szybką kolejką RER linia B, oznaczoną na niebiesko - to kolejna możliwość dojazdu.

Niestety nie ma bezpośredniego połączenia, potrzebna jest jedna przesiadka do busa. Kolejka odjeżdża ze stacji Gare du Nord w kierunku lotniska Charles'a de Gaulle'a, bilet kosztuje niecałe 10 euro.

Należy wysiąść na stacji „Aéroport Charles De Gaulle Terminal 1” i udać się do okienka biletowego, oznaczonego „Parcs de Loisirs”, gdzie kupicie bilet na autobus. 

Bus do Parku Asterix odjeżdża co 30 minut od 09:00 rano do 01:00 w nocy z platformy autobusowej A3. Cena biletu za autobus wynosi 7,5 euro za bilet pełnopłatny i 6 euro za bilet dla dzieci od 3 do 11 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia jeżdżą bezpłatnie. 

Dojazd zajmie Wam około godziny - 30 minut kolejką i ok 20 minut autobusem.Parki rozrywki w Paryżu
OPCJA nr 3

Kolejną możliwością jest transfer z Paryża. 
Szczególnie polecamy osobom, które liczą na wygodny i szybki dojazd do parku, a nie posiadają własnego auta.

Czas dojazdu i trasa jest podobna jak w opcji nr 1, a cena uzależniona od kilku czynników. Jeśli będziecie zainteresowani tym sposobem dojazdu chętnie zaproponujemy Wam transfer z naszym zaprzyjaźnionym (legalnym) przewoźnikiem.

Cena będzie zapewne wyższa niż w przypadku dojazdu kolejką, ale jeśli wybieracie się w kilka osób może się okazać, że różnice w kosztach będą niewielkie a komfort podróży dużo większy niż np podróż na raty kolejką i busem.


Parki rozrywki w Paryżu

OPCJA nr 4

Czyli bezpośredni autobus z Paryża do Parku Asterixa.
Kursuje on tylko raz w ciągu dnia, także ważna będzie dobra organizacja.

W około godzinę dowiezie Was pod sam park rozrywki. Za cenę 16 euro kupicie bilet w obie strony. Autobus rusza codziennie o 9:00 z przystanku Carrousel du Louvre.
Powroty z parkingu dla autokarów pod parkiem o 18:30, a w weekendy o 19:30.
Jeśli pasuje Wam lokalizacja i godziny podróży - może właśnie ta opcja będzie dla Was najlepsza?


Park Asterixa to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić przy okazji wycieczki do Paryża. Warto zaplanować na niego co najmniej jeden dzień aby móc w pełni skorzystać z przygotowanych atrakcji. Nie będziecie żałować!

Chętnie pomożemy Wam w organizacji tej atrakcji jak i całej wycieczki do Francji. Zarezerwujemy dla Was bilety wstępu, zadbamy o sprawny dojazd, jak również doradzimy miejsce na posiłek. A może następnego dnia, po całodziennej zabawie, wspólny spacer po paryskich muzeach i galeriach?  Tak dla równowagi? :)

Odezwijcie się do nas!
Do zobaczenia w Paryżu!


http://www.biurograndtour.pl/zaplanuj-podroz,krok1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram