piątek, 6 maja 2016

Kraina czekoladą płynąca

czekoladowe targi w ParyżuNa wstępie uczciwie uprzedzamy i ostrzegamy, jeśli chcesz przejść przez ten tekst bez znienawidzenia nas i świata, przeczytaj go z tabliczką czekolady pod ręką...Salon du Chocolat w Paryżu


Każdego roku, w halach wystawowych pod Paryżem ma miejsce prawdziwe święto czekolady: Le Salon du Chocolat.

Swoimi wyrobami chwalą się tu producenci ze wszystkich zakątków świata – około 400 wystawców i najlepszych cukierników!
Są to zarówno znane na całym świecie marki jak np: Chapon, Fauchon, Arnaud Larher, François Pralus, Jean-Paul Hevin, La Maison du Chocolat, Maison Boissier, Michel Cluizel, Pierre Marcolini, jak i małe firmy rodzinne, które od pokoleń komponują praliny, trufle i inne kakaowe wyroby.

Goście mogą podejrzeć proces produkcji ale przede wszystkim degustować tych oryginalnych słodkości, które jak zaraz się przekonacie kuszą niesłychanie i zdecydowanie różnią się od typowych słodyczy dostępnych na co dzień w sklepach.

To prawdziwy raj dla smakoszy i najgorszy koszmar osób na diecie ;)

najlepsi cukiernicy w Paryżu

Salon du Chocolat w Paryżu


Można spotkać tu niezwykle widowiskowe rzeźby z czekolady, fontanny i wodospady, piętrzące się tabliczki wielkości płyt chodnikowych, jak również małe, wręcz biżuteryjne dzieła sztuki.

Salon du Chocolat w Paryżu

Ogromna rzeźba niedźwiedzia z czekolady


Salon du Chocolat w Paryżu

Jadalne rzeźby King Konga i Lorda Vadera


niesamowite rzeźby z czekolady Paryż

Trudno uwierzyć, że są z czekolady?


Łuk Triumfalny i Wieża Eiffela z czekolady

Łuk Triumfalny i Wieża Eiffela z czekolady


Owoce morza z czekolady, kilkumetrowe konstrukcje – tu jest wszystko, łącznie z tym co nigdy by Ci nawet nie przyszło do głowy.
I wszystko kolorowe, pięknie zaprezentowane, zdobione i dopieszczone w najdrobniejszym szczególe. Ale przede wszystkim przepyszne!

Można dostać cukrzycy od samego oglądania...

czekoladowe sardynki

Czekoladowe sardynki


targi cukiernicze Paryż z przewodnikiem

Czekoladowe dzieła sztuki


Jest też coś co nie sposób opisać czy streścić.
Niesamowite zapachy, które mogą dosłownie doprowadzić do szału, oczywiście kończącego się przy jednym ze stanowisk z łakociami :)

Paryż na słodko

Wybór pralin i czekoladek jest naprawdę ogromny


Salon du Chocolat w Paryżu

Cukiernicy z całego świata prześcigają się w pomysłach


Nie tylko targi...


To nie tylko wystawa i targi, można wziąć udział w warsztatach, można obejrzeć tańce, pieśni i rytuały związane z tradycyjną kulturą krajów słynących z produkcji kakao i wiele innych atrakcji, które przyciągają miłośników słodkości każdego roku.


warsztaty dla najmłodszych
A jeśli ktoś miałby dość już tych czekoladowych uniesień, albo po prostu nie lubi czekolady,

osobiście nie wierzymy w istnienie takich ludzi ale ... 
może ... gdzieś ... kiedyś ...

to z myślą o nim całe piętro wystawowe poświęcone zostało wszelkim innym słodyczom.

Jest tu cała masa ciastek i ciasteczek, niezliczona ilość pierników, marcepanowe owoce i warzywa, cukrowe kwiaty i liczne stoiska z nugatem.

Podobno ludzie przepadają tam bez wieści :)

Paryski festiwal czekolady jest również imprezą charytatywną, w ramach której organizowany jest specjalny pokaz mody, podczas którego modelki pojawiają się w strojach z czekolady.

Trzeba przyznać, że wyglądają wyjątkowo apetycznie...

pokaz mody, stroje z czekolady

Pokaz strojów wykonanych z czekolady

... i nie zdziwiłbym się gdyby niektóre elementy czekoladowych strojów ginęły po pokazie w niewyjaśnionych okolicznościach ;)

Pokaz strojów wykonanych z czekolady

Pokaz strojów wykonanych z czekolady


Salon du Chocolat to miejsce niczym z dziecięcego marzenia albo snu.
Każdy kto choć raz tu był i poczuł ten obezwładniający zapach, skosztował tych niesamowitych, jadalnych dzieł sztuki już nigdy nie będzie patrzył na słodycze tak samo...

To miejsce, które wodzi na pokuszenie, silnie uzależnia, ale też wychodzi naprzeciw prozdrowotnym trendom. Część wyrobów jest produkowana bez glutenu, a nawet bez cukru...

Poza tym umówmy się, czekolada jest zdrowa. To fakt.
No może nie tyle sama czekolada ile kakao z którego jest produkowana, ale na jedno wychodzi i tej wersji będziemy się kurczowo trzymać :)

Jedyne co pozostaje to wybrać się w tą cudowną podróż po smakach i krainie czekoladą płynącej. Póki nie doczekamy się polskiej edycji tej imprezy pozostaje pojawić się 28 października 2016 w Paryżu.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w organizacji wycieczki, chętnie będziemy Twoimi przewodnikami, tłumaczami, chętnie oprowadzimy Cię między wszystkimi czekoladowymi alejkami, chętnie pomożemy dźwigać torby z zakupionymi słodyczami...

bardzo, bardzo chętnie ... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram