wtorek, 6 września 2016

Paryż luksusowy - najlepsze hotele w Paryżu

najlepsze hotele we Francji

 
Paryskie Palaces, czyli najbardziej luksusowe hotele przechodzą lifting.

Plaza Athénée otwarła swe podwoje po renowacji w 2013 roku, słynny Ritz w czerwcu 2016, a Le Crillon i Lutetia nadal pozostają zamknięte na czas remontu.

Dziś opowiemy Wam o tych najlepszych i najdroższych paryskich hotelach, bo to nie tylko miejsca noclegowe ale też symbole Paryża luksusowego, kamienie milowe w historii turystyki i zabytki związane z nietuzinkowymi postaciami.

Najlepsze hotele w Paryżu


Kiedy i jak hotel otrzymuje status "palace"?

Kandydujące hotele są w pierwszej kolejności oceniane według stałych i surowych kryteriów Atout France - Francuskiej Agencji Rozwoju Turystyki. W następnej kolejności obrady rozpoczyna jury konkursowe, którego zadaniem jest ocena poszczególnych obiektów.

Oto kilka wybranych luksusowych hoteli, które uzyskały to prestiżowe wyróżnienie:

Hotel Ritz

najlepsze hotele w Paryżu

Hotel Ritz w Paryżu


W wielkim skrócie, Hotel Ritz to tradycja, przepych, intrygi, zdrady, kuchnia i drinki.
To również niezwykli goście i historie. 

Hotel został otwarty w dniu 6 czerwca 1898 roku. Był pierwszym hotelem, w którym zainstalowano wanny i pierwszym, w którym każdy pokój miał energię elektryczną
Przez lata gościł wielu znakomitych gości w tym: Oscar Wilde, Winston Churchill, Rudolf Valentino, Audrey Hepburn, Maria Callas, Sophia Loren jak również królów i książęta z całego świata.
To właśnie w nim swoją ostatnią kolację zjadła księżna Diana.

Coco Chanel mieszkała w nim prawie 30 lat, aż do swojej śmierci w 1971 - jeśli ktoś chciałby wynająć jej apartament to jest taka możliwość, tyle, że za ok 7000 euro za jedną noc :)

Wypada też choćby wspomnieć o słynnej kuchni, którą obsługuje w sumie 80 kucharzy, jak również o nie mniej słynnym barze hotelowym, w którym nieprzerwanie od 1973 roku pracuje Colin Field - przez magazyn Forbes dwukrotnie uznany najlepszym barmanem świata. Bar nazwany jest od nazwiska Hemingwaya nie bez powodu - przed wojną pisarz często bawił się tu z kochanką - Marleną Dietich.

Hotel Le Plaza Athénée

najlepsze hotele w Paryżu

Hotel Le Plaza Athénée w Paryżu


Ten zabytkowy hotel mieści się przy prestiżowej ulicy Paryża - Avenue Montaigne, w pobliżu Wieży Eiffla i Pól Elizejskich.

To tu w 1917 zatrzymano słynną Matę-Hari, holenderską tancerkę, którą oskarżono o szpiegostwo i współpracę z wywiadem wroga. Ale to nie wszyscy ciekawi i sławni goście, którzy odwiedzili ten luksusowy hotel, wśród nich byli również: Josephine Baker, Rudolph Valentino, Grace Kelly, Gary Cooper, Michael Jackson, Oprah Winfrey czy Johnny Depp.

Christian Dior organizował tu swoje pokazy mody, a Marlena Dietrich i Jean Gabin właśnie w tym hotelu przeżywali wspólne miłosne uniesienia. 

Obiekt jest cały czas ulepszany i unowocześniany. Każdego roku prace te pochłaniają ok 1,5 miliona euro, a efekt jest jak najbardziej proporcjonalny do kosztów ;)
       

 Hotel de Crillon

luksusowe hotele w Paryżu

Hotel de Crillon w Paryżu


Kolejny zabytkowy i luksusowy hotel Paryża, który został założony w 1909 roku, w budynku z 1758 roku. Położony u podnóża Pól Elizejskich był świadkiem panowania dwóch francuskich królów, Rewolucji Francuskiej, powstania i upadku Cesarstwa Napoleona. 

To jeden z najstarszych na świecie luksusowych hoteli!
Wszystkie apartamenty są stylizowane na epokę Ludwika XV - kryształowe żyrandole, marmury, dzieła sztuki i bogactwo ociekające wręcz po ścianach...

Zawsze po wyborach Miss Francji staje się miejscem specjalnej sesji zdjęciowej, towarzyszył też piłkarzom francuskim, którzy w 1998 roku właśnie tu świętowali zdobyty Puchar Mistrzostw Świata.
Co roku odbywa się też tu słynny Bal Debiutantek, na którym młode dziewczęta z "dobrych domów" debiutują w kręgach śmietanki towarzyskiej. 


Hotel Lutetia

luksusowe hotele w Paryżu

Hotel Lutetia w ParyżuW tym słynnym paryskim hotelu gościli uchodźcy z Niemiec, konspirujący przeciw Hitlerowi. 

W czasie wojny stacjonowała tu Abwehra, a tuż po wojnie hotel stał się miejscem, do którego przywożono byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Wtedy wokół niego czekały tłumy ludzi, które z nadzieją czekały na swoich bliskich, miedzy innymi córki pisarki Irène Némirovsky

To pierwszy w Paryżu hotel w stylu art deco i prawdziwa świątynia luksusu.

Na przestrzeni lat gościł wiele znakomitych postaci, a wśród nich: Noblista Roger Martin du Gard, Pablo Picasso, Joséphine Baker, Antoine de Saint-Exupéry, Samuel Beckett, a generał Charles de Gaulle spędził tu swoją noc poślubną.


Lista luksusowych hoteli w Paryżu


Wspomniane wyżej obiekty to oczywiście nie wszystkie luksusowe i sławne hotele w Paryżu. Jest ich więcej, ale przecież nie będziemy opowiadać Wam o nich wszystkich :)

Jeśli temat Was zainteresował podpowiemy jedynie na jakie jeszcze miejsca warto zwrócić uwagę - czy to szukając ciekawostek i niezwykłych historii Paryża, czy to w formie wskazówek gdzie szukać wypoczynku na bogato :)


  • Hôtel Le Royal Monceau - Raffles Paris
  • Hôtel Le Meurice             
  • Le Peninsula - Paris           
  • Hôtel Le Park Hyatt Paris Vendôme – Paris           
  • Hôtel Le Shangri-La – Paris       
  • Hôtel Four Seasons George V - Paris


Każdy zasługuje czasem na odrobinę luksusu.

W przypadku dzisiejszego tematu określenie "odrobinę" może nie jest najbardziej trafione, bo wspomniane hotele słyną na całym świecie ze swojego bogactwa i przepychu.
Ma to też odwzorowanie w cenach...

Nie wypisaliśmy ich celowo, żeby nie psuć wrażenia i nie studzić zapału ;)

Jeśli będzie chcieli skorzystać z takiej propozycji i poczuć się w Paryżu po królewsku - skontaktujcie się z nami poprzez nasze biuro Grand Tour. Pomożemy w rezerwacji, przekażemy więcej praktycznych informacji, przedstawimy aktualne ceny, doradzimy najlepsze rozwiązania.

Raz się żyje!


http://www.biurograndtour.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram