środa, 11 stycznia 2017

Darmowe atrakcje w Paryżu cz.1


Część osób obawia się wyjazdu do Paryża z uwagi na koszty. Stolica Francji kojarzona jest często jako miasto bogatych i dla bogatych.

Prawdą jest, że aby w pełni móc skorzystać z atrakcji w Paryżu przyda się zasobny portfel - dokładnie tak jak w każdym innym miejscu na ziemi. Natomiast zdecydowanie nie jest to konieczne aby zaplanować swoją wymarzoną wycieczkę do Paryża!

 
Postaramy się to udowodnić w naszym nowym cyklu :) 

Jak tanio zwiedzić Paryż?

Czy Paryż musi być drogi?


Po pierwsze warto pamiętać, że w Paryżu jest olbrzymi wybór hoteli i różnego rodzaju obiektów noclegowych. Nie tylko luksusowe hotele w centrum miasta :) 

Czasem wystarczy dobrze poszukać albo zdać się na doświadczonego przewodnika, który podpowie gdzie w naprawdę dobrych warunkach i jednocześnie w przystępnej cenie można przenocować w Paryżu.

Po drugie, istotny jest też termin.
W trakcie różnego rodzaju targów branżowych (kliknij i zobacz jakie planowane są w 2017 roku), wydarzeń sportowych hotele podnoszą ceny, więc opłaca się zainteresować czy przypadkiem w czasie kiedy planujemy wycieczkę nie odbywa się jakaś duża impreza. 
Warto też rozważyć przyjazd poza sezonem letnim. Z uwagi na mniejszą ilość turystów hotele, restauracje czy sklepy spuszczają nieco z tonu i z ceny ;)

Po trzecie, do 26 roku życia większość zabytków w Paryżu jest całkiem za darmo!
Dodatkowo, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca część  muzeów są bezpłatna - niby to tylko jeden dzień w miesiącu, ale przy dobrej organizacji bez problemu można to wykorzystać.

Nawet jeśli ktoś tą magiczną granicę wieku przekroczył lub nie ma możliwości zaplanować niedzielnego zwiedzania, czasami wystarczy zejść z głównego szlaku aby natknąć się na wyjątkowe miejsca, a przy tym z bezpłatnym wejściem lub po prostu nie odstraszające cenami.

Dziś podpowiemy Wam 10 miejsc w Paryżu, które są w pełni darmowe a do tego zdecydowanie warte zobaczenia. Rozpoczynamy tym samym cykl postów o darmowych atrakcjach i mamy nadzieję, że spotka się on z Waszą aprobatą ;)


10 darmowych atrakcji w Paryżu


Taras widokowy w Instytucie Świata Arabskiego

Instytut Świata Arabskiego

Bazylika Sacré-Cœur

Bazylika Sacre-Coeur

 Katedra Notre Dame

Notre Dame

 Cmentarz Père-Lachaise

Cmentarz Pere-Lachaise

 Jardin des Plantes

Jardin des Plantes

Łuk Triumfalny

z zewnątrz (bezpłatnie możecie zobaczyć grób nieznanego żołnierza i napisy na łuku)

Łuk Triumfalny

La Défense

La Defense

 Kanał St. Martin  

Kanał St. Martin

Taras widokowy Galerii Lafayette

Galeria Lafayette

  Park Buttes Chaumont

Parki w Paryżu

Oczywiście to nasza subiektywna lista i nie są to wszystkie darmowe atrakcje w Paryżu.
Do tej listy można na przykład dołożyć wszystkie paryskie parki, mosty, bulwary...
Jeśli nie spacer z przewodnikiem to może tango
Pasjonaci tanga argentyńskiego spotykają się w Paryżu na placu Trocadéro z widokiem na Wieżę Eiffla oraz nad Sekwaną przy Port St. Bernard gdzie latem można spróbować swoich sił w tańcu miłości :) Również bezpłatnie. Paryż oferuje też mnóstwo bezpłatnych muzeów, ale o tym dowiecie się z naszego cyklu 10 darmowych muzeów w Paryżu.

Jak sami widzicie Paryż nie musi być drogi - tak naprawdę jest dostępny dla każdego

Wszystko zależy od dobrego rozplanowania i organizacji, od pomysłu, nastawienia i okoliczności...

Zdecydowanie lepiej przeznaczyć część pieniędzy na zwiedzanie w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, który sprawi, że spacer parkiem będzie podróżą pełną niezwykłych historii, a panorama Paryża świetnym pretekstem aby poznać Paryż z innej, szerszej perspektywy.

Zapewniamy, że akurat ten wydatek i inwestycja w towarzystwo miejscowego przewodnika się opłaci i zwróci w postaci wspomnień, wiedzy i doświadczeń, które zosta w Was na lata.

Dajemy Wam tę gwarancję :)

A was zapraszamy do bacznego śledzenia naszego bloga, gdzie wkrótce pojawią się kolejne posty z tej serii - zapraszamy!

http://www.biurograndtour.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram