poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Karty zniżkowe w Paryżu

przewodnik po Paryżu


Bez wątpienia Paryż ma w sobie to coś. 
Choć wzbudza różne emocje przyciąga do siebie i nie pozwala o sobie zapomnieć. To coś sprawia, że gdy raz już go poznasz - masz ochotę na więcej.

Jeśli jesteś jedną z tych osób i 'Paryż chodzi Ci po głowie' to dziś otrzymasz od nas garść cennych porad i praktycznych informacji jak tanio go zwiedzać...

 

Jak tanio zwiedzać Paryż? 

Z pewnością każdy kto zakochał się w Paryżu doskonale wie, że to miłość która kosztuje :) Całe szczęście jest sporo sposobów aby obniżyć te koszty, a przy tym w pełni korzystać z uroków stolicy Francji.

Jeśli śledzicie naszego bloga, to z pewnością natrafiliście na posty w których opowiadaliśmy o darmowych atrakcjach w Paryżu, jak choćby o 10 muzeach do których wstęp jest bezpłatny (kliknij na link jeśli te teksty Ci umknęły).
Dziś natomiast skupimy się na innych możliwościach, z których sami korzystamy, czasem doradzamy i jak mamy nadzieję mogą być również dla Was pomocne.

Oto kilka z nich...

Paris Museum Pass

 

Karta ta jest jedną z ciekawszych opcji przy zwiedzaniu zabytków i muzeów w Paryżu.
To karta muzealna, która umożliwia wejście do ponad 50 atrakcji, zabytków i różnych obiektów na terenie Paryża i w okolicy.

Dzięki niej można ominąć kolejki do większości miejsc, bo nie ma już potrzeby każdorazowo tłoczyć się po bilety do kasy - chyba że zwiedzamy wspólnie, wtedy ten temat nie jest już istotny, bo zwiedzając z licencjonowanym przewodnikiem i tak je omijacie ;)

Kartę Paris Museum Pass0pn jest ważna od pierwszego użycia, a nie w momencie zakupu. Koszt karty na 2 dni to 48€, na 4 dni to 62€, a na 6 dni 74€. Kartę można kupić na paryskich lotniskach, w muzeach, w biurach informacji turystycznej, na stronie www oraz za pomocą przewodnika po Paryżu.

Czy ten wydatek się opłaca?

Dla osób chcących aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu z pewnością tak, ale pamiętajcie mierzyć siły na zamiary! W dwa dni nie uda się Wam zobaczyć kilkudziesięciu zabytków za jedyne 48€ ;) 
Chętnie podpowiemy, czy biorąc pod uwagę Wasz czas, Wasze zainteresowania i Wasz rytm zwiedzania lepsze będą bilety pojedyncze czy karty.

Więcej informacji o samej karcie i pełna lista zabytków TUTAJ.

poray przewodnika po Paryżu

Paris Visite Pass


Ten rodzaj karty proponuje z kolei zniżki dla osób chcących korzystać w trakcie wycieczki z komunikacji miejskiej. Zapewnia ona nielimitowaną ilość przejazdów metrem, pociągami RER, autobusami i tramwajami, a nawet przejazdy kolejką linową na Montmartre. 

Karta zapewnia dodatkowo zniżki na bilety do Disneylandu, na bilety wstępu na Łuk Triumfalny, Conciergerie, Muzeum figur woskowych czy na taras widokowy na Wieży Montparnasse. Pełna lista zniżek i aktualne ceny są dostępne TUTAJ.


Wielu turystów kupuje tą kartę w ciemno na cały pobyt, kompletnie bez sensu. Trudno bowiem wykorzystać tak dużo przejazdów aby było to realnie opłacalne. Czasami znacznie taniej wychodzi kupno pojedynczych biletów. Tu znów polecamy się przy organizacji wycieczki :) 
Chętnie podpowiemy Wam co w Waszym konkretnym przypadku będzie opłacać się najbardziej!


Paris City Passport


Paris City Passport to pakiet zniżek dostępny na 1,2,3 lub 5 dni i tak naprawdę jest to połączenie kart opisanych powyżej czyli Paris Visite i Paris Museum Pass. Dodatkowo umożliwia np tańszy rejs po Sekwanie oraz specjalną kartę ze zniżkami na zakupy w paryskich sklepach - Paris City Shopping Card. Dzięki tej karcie otrzymujecie rabat na zakupy w wybranych sklepach w Paryżu na 10% także ta opcja może okazać się ciekawa jeśli planujesz poza zwiedzaniem miasta obskoczyć paryskie butiki ;)

I znów aby móc Wam ją polecić z czystym sumieniem musimy poznać Wasze pomysły i wspólnie opracować program wycieczki, tylko wtedy będzie można z przekonaniem stwierdzić na ile ta zniżka będzie atrakcyjna dla każdego z Was.

Z zakupem tego 'paszportu' nie będziecie mieć problemów - można zrobić to przez internet albo choćby w informacji turystycznej.

Więcej informacji o karcie TUTAJ.

Paris Pass


Karta Paris Pass jest najbardziej obszernym pakietem gdyż daje prawo do przejazdów komunikacją miejską (tak jak karta Paris Visite Pass), wstęp do ponad 50 muzeów i atrakcji (tak jak Paris Museum Pass), prawo do korzystania z Paris Bus Tour przez dwa kolejne dni oraz dodatkowo obszerny przewodnik po Paryżu. Należy też wspomnieć o licznych zniżkach i rabatach do paryskich knajpek i restauracji oraz wybranych butików.

Aktualną cenę karty w różnych opcjach oraz listę zniżek znajdziecie TUTAJ 

Ta karta to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla wszystkich którzy chcą mieć wszystko w jednym miejscu i mają zamiar intensywnie poznawać Paryż.


Jak sami widzicie sposobów na tanie zwiedzanie jest kilka, raz można zaoszczędzić więcej, raz mniej - tu wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb, możliwości i programu zwiedzania.
Dlatego zawsze organizując wasze wycieczki doradzamy Wam najlepsze opcje ściśle dopasowane do Waszych możliwości i pomysłów.

Dzisiejszy post daje Wam już chyba niezbędne rozeznanie w temacie niektórych zniżek w Paryżu, ale jeśli macie wątpliwości lub inne pytania zapraszamy do działu FAQ na naszej stronie biurowej gdzie odpowiedzieliśmy już na tych i kilka innych pytań naszych gości, albo do bezpośredniego kontaktu.

Czekamy na Was w Paryżu! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram